Neler Yeni

İnceleme The Last Of Us 1 (Spoiler)

Skynel

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,738
İsim
Eren Yeager

Mehmet

80+ Gold
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,526
İsim
Mehmet
İlgilendiği Kategoriler
Donanım İnceleme

Skynel

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,738
İsim
Eren Yeager
Bunu ben last of us 1 izlerken atmış olman ve benim bildirime basmam ve spoiler görmemem için şekilden şekilde girmem. 😂
Bitirince part 2 gececez bakalım
Hikaye kısmına bakmazsan dostum spoiler göreceğini zannetmiyorum
Şimdi bir kontrol ettim dostum Hikaye kısmına bakmadığın sürece spoiler yemezsin için rahat olsun

Mehmet

80+ Gold
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,526
İsim
Mehmet
İlgilendiği Kategoriler
Donanım İnceleme
Şimdi bir kontrol ettim dostum Hikaye kısmına bakmadığın sürece spoiler yemezsin için rahat olsun
Hemen bakayım
Mesaj otomatik birleştirildi:

Dostum ellerine sağlık. Last of us remastered bitince şimdi. Artık part 2 ye geçeceğim. Bu seri hakkında bilgim yoktu. Direkt part 2 izledim hiç anlamadım hikayeden dolayı

Skynel

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,738
İsim
Eren Yeager
Hemen bakayım

Dostum ellerine sağlık. Last of us remastered bitince şimdi. Artık part 2 ye geçeceğim. Bu seri hakkında bilgim yoktu. Direkt part 2 izledim hiç anlamadım hikayeden dolayı
Teşekkür ederim 😊 bu seriyi bitirince Part 2 incelemesine bakarsın @isikt11 yapmıştı

isikt11

80+ Gold
En İyi Cevap
11
Hemen bakayım

Bize de bekleriz :D

Kaanps4player

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,964
İsim
Kaan
Reklamlarrrrrr

Mehmet

80+ Gold
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,526
İsim
Mehmet
İlgilendiği Kategoriler
Donanım İnceleme
Bekle az kaldı Reamstered bitmesine . İlk oyun bitsin geleceğim oraya da :D

Skynel

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,738
İsim
Eren Yeager
Rainbow six siege incelemesi yapsam nasıl olur acaba onu düşünüyorum çok uzun lann :D çok fazla operatör var
Bir oyun arıyorum incelemek için inceleme yapmak çok zevkliymiş uğraştırıyor ama zevk veriyor haz alıyorsun

isikt11

80+ Gold
En İyi Cevap
11
Rainbow six siege incelemesi yapsam nasıl olur acaba onu düşünüyorum çok uzun lann :D çok fazla operatör var
Bir oyun arıyorum incelemek için inceleme yapmak çok zevkliymiş uğraştırıyor ama zevk veriyor haz alıyorsun
Yapabilirsin, güzel olabilir.

Öncelikle selamlar ilk incelememi yapıyorum umarım beğenirsiniz ve bu inceleme Spoilerlı bir inceleme ve PS4(Remastered) sürümünün incelemesi olacak onu da belirteyim

Grafik:

Grafik olarak hala rahatsız etmeyecek oynanılabilecek düzeyde karakterlerin yüz detaylarını ve dünya atmosfer fotoğraflarını alta bırakıyorum

Yüz detayları:

Alıntıyı görüntüle
Alıntıyı görüntüle

Atmosfer:

Alıntıyı görüntüle
Alıntıyı görüntüle
Alıntıyı görüntüle

Oynanış:

TLOU 2 oynayanlar için gelişmemiş ve üstüne yeni şeyler eklenmemiş hali

*Yakın dövüş silahları var ve onların geliştirmeleri de var
-5 Tane'de yakın dövüş silahı var: Tahta parçaları, Borular, Beyzbol Sopası, Pala ve Balta

-Yumruk dövüşü gayet basit yapılmış kare kare kare adamı öldür ama şöyle güzel bir yanı var animasyon anlamında nesnelerle çok güzel etkileşime girebiliyor mesela adamı dövdünüz öldürecekken küçük bir animasyona girip kafasına duvara çarpıyor yada masaya çarpıyor bu da oyunun yakın dövüş kısmını güzelleştiriyor

*Bir sürü silah var ve onların geliştirmeleri var silah çeşitliliği ve yakın dövüş çeşitliliği gayet yeterli bence
-4 Tane Tabanca
-6 Tane Uzun tüfek

*Gizlilik basit kalmış yerde bulduğumuz eşyalar ile adamların dikkatini dağıtıp arkadan boğup öldürebiliyoruz ayrıca bu eşyaları koşarken adamların kafasına atıp sersemletebiliyoruz gizlilik ne kadar yeni oyunlara göre yetersiz kalsa da bunu kendi isteğimize göre yapıyoruz zorunlu olan bir şey değil istersek bodozlama dalabiliriz ama bu zombilere karşı zor özellikle takırdayanlara karşı
-Tuğla
-Cam şişe
-Çakı (bu da zombileri ya da insanları arkadan daha hızlı öldürmek için ya da takırdayan sizi ısırmaya kalktığında kurtulabileceğiniz tek eşya)

*Bombalar gayet güzel kullanması eğlenceli
-Molotof
-Çivili bombası

Atmosfer:

Atmosfer gerçek anlamda kendinizi oyunun içindeymiş gibi hissettiriyor görünüş anlamında dünya o kadar güzel ayarlanmış ki etraf o binaların duvarların zeminin ve yolların bitki olması arabaların artık çürümesi yapılan yerleşkeler gerçekten size o tadı veriyor ne kadar TLOU 2'de ki gibi fazla olmasa da evlerin binaların içinde bulabileceğiniz notlar var ve notlardan o evde kalan insanların neler yaşadığını neler yaptığını anlayabiliyorsunuz üstte attığım atmosfere ait fotoğraflara bakarsanız anlayacaksınız :love:

Zombi Türleri:

Elimden geldiğince TLOU Part 1'deki zombi türlerini anlatmaya çalıştım
Bu zombi türü enfeksiyonun en erken aşamasıdır ve aşama 1 olarak gösterilir
Atletik yapıları yüzünden avlarına hızlı koştukları için koşucu olarak bilinirler
Genelde sabit duran bu zombi türü ses çıkardığınızda yada ona göründüğünüzde size saldırır ayrıca enfekte olmayan bir insan gibi kolayca öldürülebilirler
Alıntıyı görüntüle

Bu zombi türü enfeksiyonun 2.ci aşaması olarak gösterilir enfeksiyonun ilk haftasında veya 1 yıl içerinde ki süreç içerisinde izci olacaktır bu noktada enfeksiyon geçeren kişi insan vicdanının tüm zerresini kaybetmiş ve tereddüt etmeden başkasına saldıracaktır
Runners/Koşucular'a göre farkları şunlardır: Karanlık köşelerde siper alarak daha gizli davranırlar ve avlarına saldırmak için en iyi anı beklerler bu nedenle onlara Stalker/İzciler denir
Görünüş olarak Runners/Koşuculardan ayrı olarak kafalarında büyüyen belirgin bir mantar vardır bulaşan mantar kişinin gözlerinden birini sık sık gizleyerek görüş açısını sınırlar ama aynı zamanda ses duyusunu arttırır
Alıntıyı görüntüle

Bu zombi türü enfeksiyonun 3.cu aşamasıdır
Stalker/İzciler aşamasında ki gibi kafalarında mantar vardır ama bu sefer kafasının tamamını sadece alt çene gözükecek şekilde kaplamaktadır görüşleri yoktur göremezler ama bu sebepten dolayı ses duyuları aşırı gelişmiştir
Ona adını kazandıran şey ise takırdamalarıdır normal insanlara göre çok daha güçlüdürler ve saldırılarını direk şah bölgesini ısırarak yaptıkları için tek hamlede insanın işini bitirebilirler tabi bir çakınız varsa çakınız yok ise onlara yakalanmamaya dikkat etmek gerekir
Ateşli silahlara karşı daha dirençlidirler yüzlerini örten mantar beyinlerini koruyan bir zırh görevi görür bu sebeple daha zor ölürler
Alıntıyı görüntüle

Enfeksiyonun 4.cu ve son aşamasıdır
Aynı Clicker/Takırdayanlar gibi vücudunda mantar vardır ama bu yüzü aksine bütün vücüdünü kaplar aynı şekilde bu vücudunu kaplayan mantar doğal bir zırh görevi görür Bloater/Şişmiş diğer zombi türlerine göre çok daha yavaştır vücudunu çevreleyen mantar silah olarak kullanabileceği fırlatabileceği mikrotoksinleri üretir küf parçalarını avına fırlatır ve onları zehirler insanlık dışı bir güce sahiptirler ve avlarını yakaladığı anda öldürür tüm enfekte olanlar yangına karşı zayıftır bu yüzden molotof kokteyli bu yaratığı öldürmede işinize yarayacaktır
Alıntıyı görüntüle

Hikaye:

Evet gelelim incelememizin en uzun yerine bundan sonrasında hikayeyi kendi anlatımımla uzun uzun anlattım dostlar iyi okumalar

Ana karakterimiz Joel'un kızının onun doğum gününü kutlamasıyla başlıyor babasının doğum gününü kutlamak için Sarah babasına bir saat almış ve onu beklemiş ikili arasında yaşanan güzel sahnenin ardından sarah uyuyor ve saat gece 12'yi geçtikten sonra uyanıyor haberlerde dışarıda yayılan salgının ve kriz durumundan haberdar olan Sarah evde Joel'u arıyor ve alt kata indiğinde Joel'u telaşlı bir şekilde gördükten sonra yanına gidip ne olduğunu soruyor Joel ise camlardan uzak kalması gerektiğini söyleyip Sarah'ı camlardan uzaklaştırıyor camı kırıp gelen saldırgan komşusunu öldüren Joel kardeşi Tommy ve kızı ile şehir dışına çıkmak için arabaya biniyorlar

Bu kaçış sırasında arabalarına çarpan başka bir araba yüzünden Sarah'ın ayağı kırılıyor Joel Sarah'ı kucağına alarak Tommy ile arabadan inip insanlar arasında koşuşturup bir bara giriyorlar arkalarından kovalayan zombileri durdurmak için Tommy geride kalıyor ve Sarah ile Joel'un karşısına Çevreyi araştıran bir asker çıkıyor askerle komutan arasında geçen bir kaç diyalogdan sonra Joel ve kucağında ki kızı Sarah'a ateş açıyor asker işi bitirmek için Joel'un başına gelmişken bardan zombileri temizleyen Tommy gelip askeri öldürüyor Joel kalkıp hemen kızı Sarah'ın yanına gittiğinde karnından vurulduğunu görüyor ve Joel'un kucağında can çekişerek ölüyor :cry:

20 YIL SONRA

Karantina bölgeleri kurulmuş ve Joel Boston'daki karantina bölgesinde yaşıyor arkadaşı Tess ile bilrikte kaçakcılık yapıp hayatta kalıyorlar kendilerini dolandıran Robert'ın peşindeler Robert'ı yakaldıktan sonra ondan kendi silahlarını ateşböcekleri adlı gruba sattığını öğreniyorlar grubun lideri Marlene yanında ki kızı karantina bölgesinden çıkarıp hükümet binasında ki ateşböceklerine götürürlerse silahlarını onlara teslim edeceklerini söylüyor Joel ve Tess ikilisi bu teklifi kabul edip yola koyuluyorlar

Yolda askerlere yakalanan Ellie, Joel ve Tess askerlerin salgın kontrolünden geçerken Ellie'nin ısırlmış olduğunu öğreniyor ve yakalandıkları askerlerden kurtulduktan sonra konuşmaya başlıyorlar normalde ısırılmış bir kişi 2 günde zombiye dönüşür ama Ellie'nin ısırığı 3 haftalık bunu öğrendikten sonra ne kadar tereddütte olsalar da yollarına çeşitli badireler atlatıp devam ediyorlar sonunda hükümet binasına varıyorlar ama orada ki grubun öldürüldüğünü görünce Tess endişelenip korku dolu tepkiler vermeye başlıyor Ellie farkediyor ve Tess'in ısırılmış olduğunu söylüyor o badireler içerisinde Tess ısırılmış ama Joel ve Ellie'ye söylememiş arkalarından gelen askerleri durdurmak için Tess'i geride bırakıp gidiyorlar

Tommy eski ateşböceği üyesi olduğu için kardeşi Joel ile arası açılmış ama ateşböceklerini bulmak için Tommy'nin yanına gitmek zorunda bunun içinde Joel kendisine borçlu olan bir tanıdığı olan Bill'in kasabasına ondan araba almak için gidiyor çeşitli badireler atlattıktan sonra arabayı alıyorlar ve yola koyuluyorlar Pittsburgh'te avcılar grubunun saldırısına uğrayan ikilimiz avcıları öldürüp Henry ve kardeşi Sam ile tanışıyorlar dörtlünün amacı aynı olduğu için birlikte çalışıyorlar yine çeşitli badireler atlattıktan sonra Sam ısırılır ama bunu bizim üçleye söylemez Ellie Sam'i sabah uyandırmak için yanına gittiğinde Sam çoktan dönüşmüştür ve Ellie'nin üzerine atlar bunu gören Joel hemen silahını alır Sam'e doğrultur ama Henry elinde ki silahla Joel'un yanına uyarmak için ateş eder sonra da kendi kardeşinin kafasına sıkar korkudan ve yaşadığı üzüntüden kendini öldürür

Joel ve Ellie uzun bir yolculuğun ardından Wyoming'deki bir santralde yerleşim kuran Tommy'nin yanına varırlar Tommy onlara sıcak davranır eşi Maria ile de tanışırlar Joel Tommy'den Ellie'yi ateş böceklerine götürmesini ister bu konuşmayı Ellie duyar ve bu sırada dışarıdan haydutlar saldırır haydutları temizledikten sonra Ellie kaçar Tommy ve Joel Ellie'yi terkedilmiş bir evde bulduktan sonra diyaloglar şu şekildedir:

Ellie: Herkesin kafaya taktığı şey gerçekten bunlar mıydı?. Erkekler. Filmler. hangi gömleğin hangi etekle giyeleceğine karar vermek mi? Tuhaf
Joel: Kalk artık gidiyoruz. hadi.
Ellie: Peki ya hayır dersem?
Joel: Hayatının ne anlama geldiğini kavrayamadın mı? ha?
O şekilde kaçmak kendini tehlikeye atmak... aptalca hareketlerdi
Ellie: Öyleyse birbirimizi epey hayal kırıklığına uğratmışız
Joel: Benden ne istiyorsun?
Ellie: En başından beri benden kurtulmak istediğini itiraf etmeni.
Joel: Tommy bu bölgeyi çok iyi biliyor-
Ellie: Ah, başlatma ondan-
Joel: Üzgünüm ama ona kendimden daha çok güveniyorum
Ellie: Şu saçmalığı kes artık. Seni bu kadar korkutan şey ne? Sonumun sam gibi olması mı? Ben hastalığa yakalanmam. Başımın çaresine bakabilirim.
Joel: Kaç kere kılpayı kurtulduk?
Ellie: Şu zamana kadar gayet iyi idare etmiş gibi görünüyoruz
Joel: Ve artık Tommy ile daha da iyi işler çıkaracakasın
Ellie: Ben o değilim biliyorsun
Joel: Neyi?
Ellie: Maria bana Sarah'ı anlattı ve ben-
Joel: Ellie. Çok hassas bir konuyu deşiyorsun
Ellie: Kızın için üzgünüm Joel ama ben de yakınlarımı kaybettim
Joel: Kaybetmenin ne demek olduğunu bilemezsin
Ellie: Sevdiğim herkes ya öldü ya da beni terk etti Sen hariç herkes! Bu yüzden bana sakın başkasıyla daha güvende olacağımı söyleme... çünkü gerçek şu ki bu beni daha fazla korkutacak
Joel: Haklısın... Sen kızım değilsin ve benim de senin baban olmadığım kesin Yollarımızı ayıracağız.

Tommy Joel ve Ellie Tommy'nin kasabası Jackson'ı gören güzel bir yerdeyken Joel ateşböceklerinin laboratuvarlarının nerede olduğunu sorar Tommy ise Doğu Colorado Üniversitesinde der Joel Ellie'ye dönüp atından in ve Tommy'ye geri ver der sonra da Tommy'ye dönüp eğer senin için sakıncası yoksa bu arkadaşı alacağım diye atını gösterir Tommy ve Ellie şaşırır ve Tommy ne yapıyorsun diye sorar Joel'da karın beni ürkütüyor peşimden gelmesini istemem diye cevap verir Tommy bunu konuşmayı teklif eder ama Joel bilirsin ben kafama koyduğumu yaparım deyip Ellie'yi atın arkasına alıp yola koyulurlar

Yine ve yine çeşitli badireler atlattıktan sonra Laboratuvara varırlar ama Laboratuvarın boşaltıldığını görür orada bulunan bir ses kaydıyla buradakilerin Salt Lake City'deki hastaneye taşındığını öğrenirler ve yeni rotaları bu hastane olmuştur ancak yolda bir kez daha saldırıya uğrarlar Joel ağır bir şekilde yaralanır ama Ellie herkesin üstesinden gelip Joel'u atın üstüne koyup kışın ortasında dağların arasında sığınağa götürür

Eliie Joel'un iyileşmesi için uğraşır bir av dönüşünde David adlı biri ve arkadaşlarıyla karşılaşır bir anlaşma yapıp elinde ki yakaladığı geyik karşılığında penisilin alacaktır David ile birlikteyken zombi saldırısına uğrarlar ama saldırıdan kurtulurlar penisilini aldıktan sonra sığınağa geri dönüp penisilini Joel'a verdikten sonra uyur ve sabah kalktığında David'in adamlarının evin yakınlarında olduğunu görür ve duyar buradan Joel'un yaralandığı saldırının David'in adamları tarafından yapıldığını anlar

Sessiz bir şekilde oradan çıkar ve onları Joel'dan uzaklaştırır ama Ellie rehin düşer o sırada Joel kendisine gelir ve dışarıda olan adamları gördükten sonra adamların kötü olduğunu anlayıp Ellie'nin yerini bulmak için adamlara işkence yapıp yerini öğrenir bu esnada Ellie tutulduğu kafesten kurtulmuş ve David'in adamlarından birini öldürmüştür bir süre sonra tekrardan David tarafından köşeye kıstırılır ve köşeye kıstırıldığı yerde yangın çıkar yangını gören Joel yangının çıktığı yere gider ve orada Ellie'nin elinde ki pala ile sürekli sinirden David'e sürekli saplayıp çıkardığını görür hemen yanına gidip onu durdurup şimdi her şey geçti diyerek sakinleştirip sarılır (KRALL ADAMSIN BE JOEL)

İkilimiz ilkbaharda Salt Lake City'ye varırlar ateşböceklerinin bulunduğu Saint Mary hastanesine gitmek için akıntısı çok hızlı olan bir suyun üstünden karşıdan karşıya geçmek zorundalardır karşıdan karşıya yol olan bir otobüs görürler ve otobüsün üstünden geçerken otobüsün kapağı açılır ve Joel içeri düşer otobüs bulunduğu yerden kayıp suyun içine düşmek üzerededir Joel kurtulmanın yolunu ararken Ellie Joel'u kurtarmak için yanına gelir tam o sırada otobüs bulunduğu yerden kayar ve suyun içine düşer Ellie yüzme bilmediği için Joel zor bir şekilde de olsa Ellie'yi kurtarır Ellie'yi sudan çıkardığında Ellie baygındır onun midesinde ki suyu çıkarmaya çalışır karşılarında ateşböcekleri grubundan bir asker vardır Joel'a durması için bağırır ama Joel Ellie'yi kurtarmak için durmayınca Joel'un kafasına dipçik ile vurur Joel bayılır

Joel gözünü açtığında Saint Mary hastanesindedir ve karşısında Marlene ve ateşböceklerinden bir asker görür diyaloglar şu şekildedir:

Marlene: Ateş böceklerine hoş geldin Malum olayla ilgili üzgünüm...(kafasına dipçikle vurulmasından bahsediyor) senin kim olduğunu bilmiyorlardı
Joel: Peki ya Ellie?
Marlene: Kurtardılar durumu iyi. Bu kadar yoldan geldin nasıl başardın.
Joel: Kız başardı. Buraya gelebilmek için canını dişine taktı. Belki de böyle olması gerekiyordu
Marlene: Ülkeden giderken tayfamın çoğunu kaybettim. Neredeyse her şeyi kaybettim. Ve sonra sen geldin ve onu kurtarmak için bir şekilde tam zamanında yetiştin. Belki de olması gereken buydu
Joel: Beni kıza götür
Marlene: Artık onu endişe etmene gerek kalmadı onunla ilgileniyor-
Joel: Endişeleniyorum. Bırak onu göreyim. Lütfen
Marlene: Göremezsin. Ameliyata hazırlanıyor.
Joel: Ameliyat derken?
Marlene: Doktorlar bana onun içinde büyümüş kordiseplerin bir şekilde mutasyona uğradıklarını söyledi. Bağışıklığının sebebi bu. Bunu çıkardıklarında hastalık için bir aşı üretebilecekler. Bir aşı.
Joel: Ama tüm beyninde büyüyor
Marlene: Öyle
Joel: Başkasını bul
Marlene: Başkası yok
Joel: Dinle. bana onun nerede olduğunu-(Asker dizine vurur) Ihhh
Marlene: Dur. Anlıyorum. Ama şu an içinde bulunduğun durum benim yaşadıklarımın yanında hiç kalır. Onu doğduğundan beri tanıyorum. Annesine ona bakacağıma dair söz vermiştim
Joel: Peki o zaman bunun olmasına neden izin veriyorsun?
Marlene: Çünkü bu benimle alakalı değil ya da onunla burada başka seçenek yok
Joel: Evet... Evet. Bu saçmalıkları kendine söyleyip dur
Marlene: Onu buradan çıkartın bir şey yapmaya kalkışırsa onu vurun. Bu iyiliği harcayayım deme Joel.
Asker: Kalk. Sana kalk dedim. Hadi. yürü.
(Joel yürümeye başlar) Asker: Sana yürü dedim
(Joel durur) Asker: Bana bir sebep göster
Joel: Hangi tarafa
(Asker silahı ile solu gösterir)
Joel sola döner ve sol tarafında çantasını görür çantasının yanında durur
Asker: Sen ne halt ettiğini sanıyorsun? Yürümeye devam et
Sana yürümeye devam et dedim.
Tam bu cümleyi kurduğu anda Joel arkasını dönüp silahı alır adamın karın ve bacak arasında tutar
Joel: Ameliyathane nerede? (Asker cevap vermez) Bunun için zamanım yok.
(Bir el ateş eder) NEREDE!? (Bir el ateş eder) NEREDE!?
Asker: Üst katta. Yolun sonunda.
Askeri bırakır asker yere düşer Joel silah ile kafasına sıkar çantasını alır ve devam eder

Bütün askerlerin hepsini temizleyerek ameliyathaneye ulaşır karşısında elinde bıçak olan doktoru öldürür Ellie'yi alıp ameliyathaneden çıkar ve asansöre son anda biner otopark katına indikten sonra karşısında Marlene'i görür Marlene onu Ellie'yi bırakıp gitmesinin hala bir şansı olduğunu söyler Joel Marlene'i öldürür ve Ellie'yi arabaya bindirdikten sonra basar giderler bu sırada yaşananların hiç birisini Ellie bilmiyordur çünkü Ellie baygındır arabayla giderken Ellie uyanır ve ne olduğunu sorar Joel Ateş böceklerini bulduklarını orada senin gibi bir sürü kişi var der hiçbirinin de faydalı olmadığını belirtir ve onların tedavi aramaktan vazgeçtiğini söyler bizi eve götürüyorum üzgünüm diyerek sohbeti bitirir

Jackson'a kardeşinin Tommy'nin yanına koyulurlar arabayla yürüyecekleri bir konuma gelince yürürler ve bir noktada diyaloglar şu şekildedir:

Ellie: Hey bekle. Boston'dayken- Isırıldığım zaman yalnız değildim en iyi arkadaşımda oradaydı o da ısırılmıştı ne yapacağımız bilemez haldeydik bu yüzden "sadece bekleyelim masalsı bir son yaşayabilir ve aklımızı beraber yitirebiliriz" demişti. Halen dönüşmeyi bekliyorum
Joel: Ellie
Ellie: Adı Riley'di ve ilk o ölmüştü sonra Tess öldü ardından Sam
Joel: Bunların hiçbiri senin yüzünden olmadı
Ellie: Hayır anlamıyorsun
Joel: Hayatta kalmak için çok mücadele ettim ve sen- Ne olursa olsun savaşacak şeyler bulacaksın. Şimdi biliyorum ki şu an duymak isteyeceğin bu değil fakat-
Ellie: Bana yemin et. Bana ateş böcekleri ile ilgili söylediğin her şeyin doğru olduğuna yemin et
Joel: Yemin ederim
(Kafasını sallayarak) Ellie: Tamam

Ve oyun biter Joel yalan söyler Ellie'ye
Benim puanım 10/10 zamanına göre kesinlikle harika bir oyun ayrıca türkçe altyazısı var :love:
Elerine sağlık çok güzel olmuş

TRG-Onur

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Şunuda ekleyeyim, oyunun zorluk derecesine göre loot çıkma sayısı, düşmanların sizi fark etmesi ve düşmanların size vurduğu hasarda değişiyor,
zorluk dereceleri;
Kolay: Bir sürü loot çıkar, düşmanlar size az vurur, bir kaç özelliğe ekstradan sahip oluyorsunuz, nişan kitlemesi sadece bu zorlukta açılır
Normal: Bildiğiniz gibi her kullanıcının oynadığı zorluk, loot sayısı normal çıkar ve oyunda yokluk çekmezsiniz
Zor: Düşmanlar normale göre biraz daha zorlar sizi, loot sayısı normale göre yarıya kadar düşmekte
Afetzede: Bu zorluk ilk kez oynayanlar için çok sıkıntılıdır, loot sayısı normale göre çeyrek kadar çıkmaktadır, düşmanlar çok ağır hasar verir, etrafı dinleme özelliğini bu zorlukta kullanamazsınız
Gerçekçi: Hardcore dur, sadece remastered versiyonda oynanabiliyor, ben PS3 te oynayamadım

edit: oyunu oynayabildiğim bütün zorluklarda en az 2 kez bitirdim, 20 ye yakın tekrar tekrar oynadım

Skynel

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,738
İsim
Eren Yeager
Elerine sağlık çok güzel olmuş
Teşekkür ederimm
Şunuda ekleyeyim, oyunun zorluk derecesine göre loot çıkma sayısı, düşmanların sizi fark etmesi ve düşmanların size vurduğu hasarda değişiyor,
zorluk dereceleri;
Kolay: Bir sürü loot çıkar, düşmanlar size az vurur, bir kaç özelliğe ekstradan sahip oluyorsunuz, nişan kitlemesi sadece bu zorlukta açılır
Normal: Bildiğiniz gibi her kullanıcının oynadığı zorluk, loot sayısı normal çıkar ve oyunda yokluk çekmezsiniz
Zor: Düşmanlar normale göre biraz daha zorlar sizi, loot sayısı normale göre yarıya kadar düşmekte
Afetzede: Bu zorluk ilk kez oynayanlar için çok sıkıntılıdır, loot sayısı normale göre çeyrek kadar çıkmaktadır, düşmanlar çok ağır hasar verir, etrafı dinleme özelliğini bu zorlukta kullanamazsınız
Gerçekçi: Hardcore dur, sadece remastered versiyonda oynanabiliyor, ben PS3 te oynayamadım
Evet onu da eklemek aklıma geldi ama rehberden ziyade inceleme yaptığım için eklemek istemedim :) ama yararlı teşekkürler

Top Bottom