Neler Yeni

İşlemci çöp oldu ne olmuş olabilir

MustafaaY

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
377
İsim
Mustafa Yeşilyurt
Geçenlerde konu açmıştım sorun işlemcidenmiş işlemciyi değiştirince PC çalışmış. İşlemcime ne olmuş olabilir hiç anlamadım. Garantiye göndericem umarım değişim yaparlar. İ3 12100f

Checkmate

80+ Silver
Isınıp yanmış olabilir, bilinçsiz overclock yapılmış olabilir, üretim hatalı olabilir vs.

MustafaaY

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
377
İsim
Mustafa Yeşilyurt
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

MustafaaY

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
377
İsim
Mustafa Yeşilyurt
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
@Toxpox hocam sen anlıyorsun galiba bakabilirmisin.

Toxpox

80+ Gold
En İyi Cevap
32
Dahası  
Reaksiyon skoru
12,762
İsim
Toxpox
@Toxpox hocam sen anlıyorsun galiba bakabilirmisin.
Söylenecek pek bir şey yok. Takarken herhangi bir statik elektrik bile işlemciye zarar vermiş olabilir. RAM'lerin tekini çıkararak, BIOS sıfırlayarak ve taktığın fanları cpu haricinde çıkarmayı deneyip başarılı olamadıysan işlemciyi göndermekten başka bir şey kalmıyor.

Farklı anakart varsa elinde ona da takıp deneyebilirsin tabii.

MustafaaY

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
377
İsim
Mustafa Yeşilyurt
Söylenecek pek bir şey yok. Takarken herhangi bir statik elektrik bile işlemciye zarar vermiş olabilir. RAM'lerin tekini çıkararak, BIOS sıfırlayarak ve taktığın fanları cpu haricinde çıkarmayı deneyip başarılı olamadıysan işlemciyi göndermekten başka bir şey kalmıyor.

Farklı anakart varsa elinde ona da takıp deneyebilirsin tabii.
İskemciyi farklı anakartta denemişler ondada aynı sorun olmuş yani sorun işlemcide. İşlemciye dokunmadan nasıl böyle bişey oldu anlamadım umarım değişim yaparlar.

Toxpox

80+ Gold
En İyi Cevap
32
Dahası  
Reaksiyon skoru
12,762
İsim
Toxpox
İskemciyi farklı anakartta denemişler ondada aynı sorun olmuş yani sorun işlemcide. İşlemciye dokunmadan nasıl böyle bişey oldu anlamadım umarım değişim yaparlar.
Türkiye'de onun tespitini yapabilecek bir servis olduğunu düşünmüyorum. Genellikle bilgisayara takıp hata alıyorlarsa onaylıyorlar. 🤣

Çok yüksek ihtimal değiştirirler.

MustafaaY

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
377
İsim
Mustafa Yeşilyurt
Türkiye'de onun tespitini yapabilecek bir servis olduğunu düşünmüyorum. Genellikle bilgisayara takıp hata alıyorlarsa onaylıyorlar. 🤣

Çok yüksek ihtimal değiştirirler.
Değiştirsinler valla iade istesem 2100₺ yatırırlar üstüne ekleyip yeni işlemci desem bilmiyorum.

Top Bottom