Neler Yeni

İşlemci darboğaz mı yapıyor ?

Ceasar123

80+ Bronze
Eğer işlemci %100 kullanılıp, ekran kartı %50-60 yada daha az kullanılıyor ise darboğaz vardır.
Bu kadar uzatmanıza gerek yok.

kasadam87

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
91
İsim
burak demir
Eğer işlemci %100 kullanılıp, ekran kartı %50-60 yada daha az kullanılıyor ise darboğaz vardır.
Bu kadar uzatmanıza gerek yok.
Ama sürekli degil arada oluyor videodan bakarsan , video aldigim icin takiliyor tamam ama normal oynarken dakikada 1 kere bu takilmayi belki 30 saniyede bir yapiyor her zaman degil. Yinede darboğaz midir? Laptop uzun süre kullandim bunu yapmazdi, son zamanları yapmaya başladı. Buda bana saçma geliyor.

Ceasar123

80+ Bronze
Ama sürekli degil arada oluyor videodan bakarsan , video aldigim icin takiliyor tamam ama normal oynarken dakikada 1 kere bu takilmayi belki 30 saniyede bir yapiyor her zaman degil. Yinede darboğaz midir? Laptop uzun süre kullandim bunu yapmazdi, son zamanları yapmaya başladı. Buda bana saçma geliyor.
Eğer dediğim gibi kullanım oranı var ise darboğazdır evet.

kasadam87

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
91
İsim
burak demir
Win11 için optimize denebilecek güncellikte bir sistemin yok, win10 a dönmek sorunlarını çözebilir.
Win10 home kurdum sorun devam ediyor , hatta dahada beter oldu. Oyunu açınca 400mhz kitleniyor kalıyor oyunda. Ben bu laptobu en iyisi çöpe atayım.

kasadam87

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
91
İsim
burak demir
Eğer dediğim gibi kullanım oranı var ise darboğazdır evet.
Bakın sizin için video çektim siz karar verin darboğaz mı değilmi. Takılmalar video çektiğimden dolayı , yoksa oyunda kasmıyor sadece fps 8-10 fps ye kadar iniyor yoksa 24-40 arası oynuyorum 1080p low ayarlarda.

kasadam87

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
91
İsim
burak demir
15W TDP olan bir işlemci için adaptör sorunlu olabilir mi peki ? Watt olarak dalgalı olması sorun olduğunu gösterir mi ? Batarya takılı değil bu arada bozuk diye çıkarttım, taksam bile sorun değişmiyor.

Top Bottom