Neler Yeni

İşlemci değişikliği sonrası Işıklar ?

atiizdmr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
50
İsim
Atilla
Arkadaşlar iyi akşamlar. Dün işlemcimi değiştirdikten sonra pc biraz geç açıldı. Acaba bir sorun mu var ?
Eskiden yanmıyordu galiba. Işıklar söndükten sonra pc açılıyor bir problem yok. Fakat eskiden direk açılıyordu. Boot süresi uzadı. Bir de açılırken çıt diye ses geliyor ani elektrik geliyor gibi. Boot olduktan sonra masaüstü geleceği zaman ekran tam siyah oluyor sonra geliyor. Display port güç kesiyor tekrar açılıyor.

Sırasıyla Dram+cpu yanıyor sonra boot + vga ışığı yanıyor

Son düzenleme:

atiizdmr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
50
İsim
Atilla
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Güncel

atiizdmr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
50
İsim
Atilla
Ramlarden kaynaklı olabilir mi ? Komple ram ekran kartı söktüm geri taktım düzelmedi

AhmetCan-

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
182
İsim
Ahmet Can
bios güncel mi hocam ?

eski işlemcinizde bu olmamışsa mantıken ramlerde değildir ve ramlerden olacağını sanmıyorum, anakartınız işlemciniz ve güç kaynağınız nedir?

RinDoChi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
497
İsim
Murat Cemal
bios sürümünü kontrol edin

atiizdmr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
50
İsim
Atilla

Ekler

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    97.7 KB · Hit: 8

RinDoChi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
497
İsim
Murat Cemal
işlemciyi iyi oturtamamış, iyi sıkıştıramamış olabilirsiniz. anakartınız fena bir anakart değil. en güncel sürümü kullanın + yeni sürümleri bekleyin

atiizdmr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
50
İsim
Atilla
İşlemciyle ram uyumu diye bir şey varmıdır acaba ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

işlemciyi iyi oturtamamış, iyi sıkıştıramamış olabilirsiniz. anakartınız fena bir anakart değil. en güncel sürümü kullanın + yeni sürümleri bekleyin
Oturmasa da çalışır mı çalışmaz diye düşünüyorum ? Açıldıktan sonra performansta falan bir problem yok.

RinDoChi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
497
İsim
Murat Cemal
İşlemciyle ram uyumu diye bir şey varmıdır acaba ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Oturmasa da çalışır mı çalışmaz diye düşünüyorum ? Açıldıktan sonra performansta falan bir problem yok.
yani birsürü pin var, tam oturmasada demeyelimde bazı pinlerde montaj hatası kaynaklı tam temas sağlanamıyor olabilir. en azından olabilecek ihtimallerden aklıma gelen bu. soğutucu aşırı baskı ya da tam baskı kurulmuyorsa bundanda olabilir. net bişey demek zor. işlemci değişimi yaptığınızı belirttiniz ne yaptığınıza salise salise hakim değilim.

Top Bottom