Neler Yeni

İşlemci değiştirdikten sonra ekrana görüntü gelmiyor?

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Eray Şeker
Merhaba iyi akşamlar.Öncelikle sistemimi yazarak başlamak isterim.

AMD A4-3400 APU işlemci
MSI R7 240 2GB ekran kartı
4x2 1333 mHz ram
160 gb ve 1 tb iki adet seagate hdd
GİGABYTE GA-A75-D3H(rev 1.0) anakart

Arkadaşlar sistem FM1 soket.Şuanki işlemcim A4-3400 ile sorunsuz çalışıyordu.Küçük bir upgrade yapmak için AliExpress'den AMD Athlon II x4 641 adlı işlemcinin siparişini verdim.İşlemci geldi,sisteme taktım ama buzzer'dan bip sesi dahi gelmedi.Fanlar dönüyor,her şey normal gözüküyordu fakat bilgisayar açılmıyordu.Bundan sonra eski işlemcim olan A4-3400'ü geri taktım ve pc her zamanki gibi normal bir şekilde açıldı.Belki bios'tan ötürü açılmamıştır diye düşündüm ve araştırmaya başladım.Aldığım işlemci son sürümden bir önceki sürümü destekliyormuş(F3).Son sürüm olan bios'umu(F4) F3 sürümüne indirdim.Bunu Q-Flash ile yaptım,tıpkı bios günceller gibi.Bios sürümü düşürme böyle mi yapılır bilmiyordum ama sonuçta güncelledi ve CPU-Z'den baktığımda sürüm F3 gösteriyordu.Büyük bir hevesle yeni aldığım işlemcimi sisteme taktım ve sonuç yine aynıydı.Ben işlemcinin bozuk olduğu kanısına vardım ama sizlerede sormak isterim.Bu arada işlemci tertemiz,pinlerde herhangi bir yamulma yok,yeni gibi.Sadece üst kısmında hafif yanığa benzer bir iz vardı.Pek yanık da denemezdi.Belki kargolamada hasar almıştır diye düşünüyorum.Ne yapmam lazım? Çözümlerinizi bekliyorum.Teşekkürler

Can...

80+ Platinum
Merhaba iyi akşamlar.Öncelikle sistemimi yazarak başlamak isterim.

AMD A4-3400 APU işlemci
MSI R7 240 2GB ekran kartı
4x2 1333 mHz ram
160 gb ve 1 tb iki adet seagate hdd
GİGABYTE GA-A75-D3H(rev 1.0) anakart

Arkadaşlar sistem FM1 soket.Şuanki işlemcim A4-3400 ile sorunsuz çalışıyordu.Küçük bir upgrade yapmak için AliExpress'den AMD Athlon II x4 641 adlı işlemcinin siparişini verdim.İşlemci geldi,sisteme taktım ama buzzer'dan bip sesi dahi gelmedi.Fanlar dönüyor,her şey normal gözüküyordu fakat bilgisayar açılmıyordu.Bundan sonra eski işlemcim olan A4-3400'ü geri taktım ve pc her zamanki gibi normal bir şekilde açıldı.Belki bios'tan ötürü açılmamıştır diye düşündüm ve araştırmaya başladım.Aldığım işlemci son sürümden bir önceki sürümü destekliyormuş(F3).Son sürüm olan bios'umu(F4) F3 sürümüne indirdim.Bunu Q-Flash ile yaptım,tıpkı bios günceller gibi.Bios sürümü düşürme böyle mi yapılır bilmiyordum ama sonuçta güncelledi ve CPU-Z'den baktığımda sürüm F3 gösteriyordu.Büyük bir hevesle yeni aldığım işlemcimi sisteme taktım ve sonuç yine aynıydı.Ben işlemcinin bozuk olduğu kanısına vardım ama sizlerede sormak isterim.Bu arada işlemci tertemiz,pinlerde herhangi bir yamulma yok,yeni gibi.Sadece üst kısmında hafif yanığa benzer bir iz vardı.Pek yanık da denemezdi.Belki kargolamada hasar almıştır diye düşünüyorum.Ne yapmam lazım? Çözümlerinizi bekliyorum.Teşekkürler
biostan bir ayar yapmışmıydın bios sıfırlayıp denermısın bi

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Eray Şeker
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
biostan bir ayar yapmışmıydın bios sıfırlayıp denermısın bi
Bios'u çok kez sıfırladım.(bios pilini çıkarıp taktım yani) yeni işlemciyle denedim tekrar yine açılmadı bilgisayar.Eski yani çalışan işlemcimi taktım.Bios sıfırlanmıştı.

Can...

80+ Platinum
Bios'u çok kez sıfırladım.(bios pilini çıkarıp taktım yani) yeni işlemciyle denedim tekrar yine açılmadı bilgisayar.Eski yani çalışan işlemcimi taktım.Bios sıfırlanmıştı.
gelen işlemci bozuk olabilr mi ki birde anakartın sitesınden baktınzı mı hangı ıslemcılerı desteklıyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Eray Şeker
gelen işlemci bozuk olabilr mi ki birde anakartın sitesınden baktınzı mı hangı ıslemcılerı desteklıyor
İşlemci destekleniyor.Bence işlemci bozuk.İade talebini açtım yakında iademi alıcağım umarım.Teşekkürler cevaplarınız için.Belki bir çözüm bulunur iade talebini beklerken.

Can...

80+ Platinum
İşlemci destekleniyor.Bence işlemci bozuk.İade talebini açtım yakında iademi alıcağım umarım.Teşekkürler cevaplarınız için.Belki bir çözüm bulunur iade talebini beklerken.
İNŞALLAH HOCAM UMARIM SORUNUNUZ COZULUR

Can...

80+ Platinum
teşekkürler inşallah :)
bendee yenı anakartta yasadım goruntu alamamayı dıcektım acaba bıos update mı sızın mevzu farklı cıktı ben cozdum aldıgım kısıye işlemcını getırrırmısın deıdm getirdi bıraktı bana bıos guncelledım verdım 30 dk sonra senın muhtemelen ıslemcıde sorun var

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Eray Şeker
bendee yenı anakartta yasadım goruntu alamamayı dıcektım acaba bıos update mı sızın mevzu farklı cıktı ben cozdum aldıgım kısıye işlemcını getırrırmısın deıdm getirdi bıraktı bana bıos guncelledım verdım 30 dk sonra senın muhtemelen ıslemcıde sorun var
büyük ihtimal :) teşekkür ederim iyi akşamlar

Dahası  
Reaksiyon skoru
11,197
İsim
Murat Orhan
Eski işlemcinizle açılıyor mu denediniz mi?

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Eray Şeker
Eski işlemcinizle açılıyor mu denediniz mi?
evet eski işlemcimle yazıyorum şuan.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Oluyor hocam. Size anlatacaklarımı dikkatle uygulayın! İşlemciyi çaprazdaki işaret sol tarafınıza gelecek şekilde tutun. 5. Satır 12. Sütuna bakın. O bölgedeki pinler genelde ısıya dayanıksız olduğu için, yanık o bölgede oluşuyor. Bu sizin yanlış taktığınız anlamına geliyor. Oradaki pine tırnağınızla bastırın. Ama başka pine dokunmayın SAKIN! O pine bastıktan sonra eğer rengi kahverengimsi olduysa, 2. dereceden yanık vardır. Termal Macun sürün. Sonra da geri takın. Yanmış bölgeye iyice uygulayın.
hemen bakıyorum hocam.

Bahsettiğiniz pine bastırdım ama biraz yamuldu.Kahverengilik falan hiçbirşey anlaşılmıyor.Umarım tamamen bozmamışımdır.Ne yapmam gerek? Geri düzeltiyimmi?

Pinlere bastırmamı söyleyen arkadaş mesajlarımı sildi? yoksa hesabını mı kapattı? mesajları gözükmüyor

Pinleri kendj ufak çabalarımla düzeltmeye çalıştım.Cok nazik davrandım.Denedim ve yine açılmadı.Bu arada ekran kartının fanı sanki aragaz veriyor gibi.Vınnn-Vınn-Vınn 2 saniyede bir daha hızlı dönüyor.Yani sanki boot etmeye çalışıyormuş gibi kendini.

Son düzenleme:
Top Bottom