Neler Yeni

Çözüldü✓ İşlemci Nesileri Hakkında Bilgi

mehmeths

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Mehmet Şimşek
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji, Bilgisayar ve Donanım, Yapay Zeka, Yazılım, Çevrebirimleri
Bütçe
7500
Merhaba arkadaşlar, sorum şudur işlemcilerde bildiğiniz üzere nesil olayı var 1.nesil, 2.nesil vb böyle gidiyor. Peki bu nesillerden misal atıyorum hangisi daha iyi oluyor 1. Nesile daha yakın olan mi yoksa en son nesil atıyorum 14. Veya 15.nesil işlemcilere yakın veya 14. 15. Nesil işlemciler mi daha iyi oluyor tam anlayamadım. İnternetten yeni çıkan güçlü işlemcilere baktım bir tanesinde 14.nesil mi yazıyordu fiyatı cep yakar yani o derece pahalıydı.

Dahası  
Reaksiyon skoru
57
İsim
Deniz Eren Poyraz
Instagram
erennpyrz
son nesile daha yakın olan her daim en iyisidir 1. nesil dediğimiz ilk çıkan işlemcilerdendir örneğin 3. nesil işlemciler 2013 te çıkmadır ama 14. nesil 2024 çıkışlıdır.

emreBeoa

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,977
İsim
Emre siyah
mevzu nesil değil aslında ama tabii ki nesil geliştikçe güç de gelişiyor son nesile yakın olan daha güçlüdür genelde

mehmeths

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Mehmet Şimşek
İlgilendiği Kategoriler
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
son nesile daha yakın olan her daim en iyisidir 1. nesil dediğimiz ilk çıkan işlemcilerdendir örneğin 3. nesil işlemciler 2013 te çıkmadır ama 14. nesil 2024 çıkışlıdır.
Hocam internette son çıkan işlemcide ürün özelliklerinde 1.nesil yazıyordu pahalıydı nasıl oluyor

mehmeths

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Mehmet Şimşek
İlgilendiği Kategoriler
AMD Ryzen 9 7950x3D 4.2ghz 128mb 120w AM5 Fansız model işlemci trendyol'da 48k ürün açıklama kısmında 1.nesil yazıyor 😂
Mesaj otomatik birleştirildi:

link atma şansınız varmı ?

NodYett

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
25
İsim
Eren Çarko
aşağıya nesil bilgisini yanlış girmiş olabilirler yada satıcı ne kadar iyiyse nesil düşer mantığı(eski kafa) ile girmiş olabilir ama attığınız işlemci amd nin en üst işlemcisi

mehmeths

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Mehmet Şimşek
İlgilendiği Kategoriler
aşağıya nesil bilgisini yanlış girmiş olabilirler yada satıcı ne kadar iyiyse nesil düşer mantığı(eski kafa) ile girmiş olabilir ama attığınız işlemci amd nin en üst işlemcisi
Bende satıcıdan dolayı olduğunu düşünüyorum, misal benim şuan kullandığım işlemci AMD Ryzen 7 1700x trendyol'da 20k

Ben 1500tl ye aldım 6 7 yıl önce 🤣

O zamanın üst segment işlemcisi idi şimdi de sıkıntısı yok yine güzel oynatiyor oyunları vs ama stok soğutucu takacam sıvı soğutucu cortladi

8 çekirdekli işlemci yani eski nesil ama baya sağlam kendileri

NodYett

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
25
İsim
Eren Çarko
Bende satıcıdan dolayı olduğunu düşünüyorum, misal benim şuan kullandığım işlemci AMD Ryzen 7 1700x trendyol'da 20k

Ben 1500tl ye aldım 6 7 yıl önce 🤣

O zamanın üst segment işlemcisi idi şimdi de sıkıntısı yok yine güzel oynatiyor oyunları vs ama stok soğutucu takacam sıvı soğutucu cortladi

8 çekirdekli işlemci yani eski nesil ama baya sağlam kendileri
fiyat normal değil hocam çok eski diye antika niyetine satıyor olabilirler çünkü şuanda oyunlardaki en performanslı işlemci bile bu kadar pahalı değil

mehmeths

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Mehmet Şimşek
İlgilendiği Kategoriler
fiyat normal değil hocam çok eski diye antika niyetine satıyor olabilirler çünkü şuanda oyunlardaki en performanslı işlemci bile bu kadar pahalı değil
Antika ise satan bunu antika niyetine jsjshshsh cidden alan olur mu acaba

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
941,314
Üyeler
148,054
Son üye
manaygun
Top Bottom