Neler Yeni

İşlemci soğutucusunu değiştirdikten sonra ses gitmesi ve peformans düşüklüğü

Yunusbyk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Yunus emre büyükkodaş
Her şeyi özetle anlatayım, yeni gelen işlemci soğutucusunu değiştiriyordum, işlemciyi temizledim, macunu sürdüm ama soğutucu takılması çok zormuş biraz bastırdım anakarta biraz ses geldi. Taktıktan sonra kasa açılmadı, taktığım soğutucuyu yerinden söktüm kasanın içini komple boşalttım uzay sistem olarak kurdum çalışmadı. Sonra forumda dolaşırken birkaç bir şey gördüm, silgiyle RAM'lerin statiğini aldım, BIOS pilini söktüm, işlemciyi yerinden söktüm yerinden söktüğümde işlemci yuvasına yapışık termal macun vardı onları biraz temizledim termal macunu olan yuvaları iğneyle çıkarttım ama çıkartırken de biraz dibe soktum galiba. Sonra işlemciyi taktım çalıştı diye sevinirken kasanın içine topladım, OCCT testi yaptım çok güzel çalışıyordu soğutucu, işlemci R5 5600 4.4 boostclook çalışıyordu sonra Valorant'a girdim kulaklığımı taktım oyuna girdim ses gelmedi. FPS'ye baktım 350-400 FPS alırken 75-100 FPS'lerde geziyordu. Ses driverlarını falan komple yeniden yükledim ama ne sesten bir haber var ne performanstan. Acaba işlemcinin bacağına kaçan termal macun temassızlık mı yapıyor? Bilgisi olan varsa yardım ederse çok sevinirim.

Bilgisayar parçaları.
İşlemci R5 5600.
Anakart GB B550 DS3H.
RAM'ler G.Skill 16 GB.
Ekran kartı RX550.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

Forum istatistikleri

Konular
907,103
Üyeler