Neler Yeni

İşlemci ve Ekran Kartı Sıcaklığı

lerensavasl

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,224
İsim
Eren Savaş
Merhabalar. Ben CSGO oynarken işlemci sıcaklığım 85*C Ekran kartı sıcaklığım 75*C'lerde geziyor. Sizce problem mi?

Sirwenshi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
261
İsim
Alperen DEYNEKLİ
Kasa İçi Hava Sirkulasyonunuzu Kontrol Ediniz
Termal Macun Problemi Olabilir Kasa İçi Tozlanma Olmuş Olabilir.

kubilayer

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
253
İsim
Kubilay
Bir şey olmaz brom ama termal macununu yenilemende fayda var. Yine iş görmezse ve sorun edersen kule tipi ucuz bi soğutucu işini görür.

Levi Ackerman

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,463
İsim
Musab
İşlemci modeliniz?
Anakart modeliniz?
Bunları bilmeden yorum yapamam

Dahası  
Reaksiyon skoru
56
İsim
Ekrem Bakırcı
Cihazınız Laptop bu değerler aslında iyi dert etmenize gerek yok ayarları kısarak ya da vsync açarak ısının fazla artmamasını da sağlayabilirsin ama bir soğutucu almak işini görebilir.

Sirwenshi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
261
İsim
Alperen DEYNEKLİ
Cihazınız Laptop bu değerler aslında iyi dert etmenize gerek yok ayarları kısarak ya da vsync açarak ısının fazla artmamasını da sağlayabilirsin ama bir soğutucu almak işini görebilir.
Haklı Eğer Laptopsa Değerler İyi Diyebiliriz Laptop Soğutucu Alabilirsin.

Toroslu

80+ Bronze
Problem yok, normal diyemeyiz ancak düşürmeniz gerekiyor da diyemeyiz kabul edilebilir seviyede.
İşlemciler için biçilen maksimum sıcaklık değerine performansı doğrultusunda karar verilir. İşlemcilerdeki silikonlar erimeyeceği için problem yok, o derecelere yaklaşamadan sistem kendini kapatır. İşlemciniz için önerilen derece, performansın çok kayıp yaşayacağı derecedir. O eşiği geçmediğiniz sürece size gelen zarar çok fazla olmayacak, en kötü işlemciniz otomatik hız aşırtmasını yapmaz. Dizüstü kullanıcısı iseniz, diğer donanım ve devreler için sorun teşkil edebilir yüksek sıcaklıklar o nedenle birkaç dakikadan fazla 80C üstünde duruyorsanız düşürmeye çalışmanızı öneririm.

lerensavasl

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,224
İsim
Eren Savaş
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bir şey olmaz brom ama termal macununu yenilemende fayda var. Yine iş görmezse ve sorun edersen kule tipi ucuz bi soğutucu işini görür.
Laptopu geçen yaz aldım. Termal macun hemen cortlamış mıdır?

lerensavasl

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,224
İsim
Eren Savaş
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Problem yok, normal diyemeyiz ancak düşürmeniz gerekiyor da diyemeyiz kabul edilebilir seviyede.
İşlemciler için biçilen maksimum sıcaklık değerine performansı doğrultusunda karar verilir. İşlemcilerdeki silikonlar erimeyeceği için problem yok, o derecelere yaklaşamadan sistem kendini kapatır. İşlemciniz için önerilen derece, performansın çok kayıp yaşayacağı derecedir. O eşiği geçmediğiniz sürece size gelen zarar çok fazla olmayacak, en kötü işlemciniz otomatik hız aşırtmasını yapmaz. Dizüstü kullanıcısı iseniz, diğer donanım ve devreler için sorun teşkil edebilir yüksek sıcaklıklar o nedenle birkaç dakikadan fazla 80C üstünde duruyorsanız düşürmeye çalışmanızı öneririm.
Laptop soğutucusu aldım. Onun dışında soğutma amaçlı hiçbir şey yapmadım. Çok sık oyun oynadığım için bilgisayarımı tam performansa çektim. Bu yüzden ısınıyor olabilir.

Toroslu

80+ Bronze
Laptop soğutucusu aldım. Onun dışında soğutma amaçlı hiçbir şey yapmadım. Çok sık oyun oynadığım için bilgisayarımı tam performansa çektim. Bu yüzden ısınıyor olabilir.
Bunu baştan söylesenize, ısınmanın nedeni bu.

lerensavasl

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,224
İsim
Eren Savaş
Sizce vakumlu soğutucular mı daha iyidir yoksa bildiğimiz fanlı dizüstü soğutuclar mı?

Dahası  
Reaksiyon skoru
56
İsim
Ekrem Bakırcı
Sizce vakumlu soğutucular mı daha iyidir yoksa bildiğimiz fanlı dizüstü soğutuclar mı?
Vakumlu hiç denemedim ama çalışan fanı daha hızlı döndürdüğü için fana zamanla hasar verebilir klasik alttan soğutmalı bir şey al ama bu konuda tavsiyem maalesef yok.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

• B1L0
    Hayırlı forumlar

Forum istatistikleri

Konular
920,620
Üyeler
142,772
Son üye
Chezzaritz