Neler Yeni

İşlemci ve Ekran Kartını Aynı Çoklayıcı Kablo ile Çoklamak için Kablo Önerisi

KnightDavion

80+ Bronze
Hocam özetlemek gerekirse kartın fabrikasyon ayarları yüzünden fan hızı %64’ün altına inmiyor. Bunu çoklayıcı kablo ile çözmek istiyorum, yurtdışında yapanlar varmış.

SIR_INDO_SCARF

80+ Silver
Hocam özetlemek gerekirse kartın fabrikasyon ayarları yüzünden fan hızı %64’ün altına inmiyor. Bunu çoklayıcı kablo ile çözmek istiyorum, yurtdışında yapanlar varmış.
Muhtemelen çözülmez. Fan kontrolcüsü ile alakalı bir sorun bu. Fanı değiştirmeden ve fan kontrolcüsünü değiştirmeden mümkünatı yok çözülmez.

KnightDavion

80+ Bronze
Muhtemelen çözülmez. Fan kontrolcüsü ile alakalı bir sorun bu. Fanı değiştirmeden ve fan kontrolcüsünü değiştirmeden mümkünatı yok çözülmez.
Fanı ekran kartının üzerine değil de farklı bir yol ile mesela anakart üzerinden uygun soket ile enerji verirsem voltaja göre fan hızını ayarlayabilirim. Fakat bunun ucu normal fan ucuna göre daha küçük. Uygun fan çoklayıcı bulabilirsem bahsettiğim işlem mümkün, yapanlar da varmış alıntıladığım konudaki gibi. Eğer bu fan çoklayıcıyı bulma konusunda yardımcı olursanız minnettar olurum. @Abdullah Hacıgül @GADDAR @Kontfire @Sadece Ölüler Görür

SIR_INDO_SCARF

80+ Silver
Fanı ekran kartının üzerine değil de farklı bir yol ile mesela anakart üzerinden uygun soket ile enerji verirsem voltaja göre fan hızını ayarlayabilirim. Fakat bunun ucu normal fan ucuna göre daha küçük. Uygun fan çoklayıcı bulabilirsem bahsettiğim işlem mümkün, yapanlar da varmış alıntıladığım konudaki gibi. Eğer bu fan çoklayıcıyı bulma konusunda yardımcı olursanız minnettar olurum. @Abdullah Hacıgül @GADDAR @Kontfire @Sadece Ölüler Görür
İşte ne diyorum ben. Eğer onu oraya takmak istiyorsanız öncelikle sıcaklığa göre yükselmesini engellemiş olacaksınız bu bilir.

İkincisi yapsanız bile öncelikle pinlerin hepsi bir olmayabilir ve yanlış yerden voltaj vermek kontrolcüsü bozar.

KnightDavion

80+ Bronze
İşte ne diyorum ben. Eğer onu oraya takmak istiyorsanız öncelikle sıcaklığa göre yükselmesini engellemiş olacaksınız bu bilir.

İkincisi yapsanız bile öncelikle pinlerin hepsi bir olmayabilir ve yanlış yerden voltaj vermek kontrolcüsü bozar.

İşlemcinin sıcaklığına göre işlemci fan hızı ile ekran kartımın fan hızının aynı hızda çalışmasının ekran kartım için de yeterli olacağını, belki maksimum 72,73 dereceleri göreceğini, fakat vereceği sessizliğe değeceğini düşünüyorum. Tek istediğim; bi kabloyu anakartın CPU_FAN’ına takmak, diğer taraftaki iki uçtan tekini işlemci fanına diğerini ekran kartı fanına takmak.

Kontfire

80+ Silver
Hocam ne yap ne et ben de %64 fan hizinin altına indiremedim. Cidden başımı ağrıyordu artık yani kart 27 derece ama fan 64 te maşallah. Bir çözüm bulamadim daha yeni 1660 ti aldim taktım dün vallaha sessizliği özlemişim.. Yabancı forumlarda 1650d6 nin fanini sokmuslerdi son çözüm olarak. Karta doğru ayrı bir fan sabitlemislerdi. Anca böyle yapabilirsin bence harici bir fan ile..

SIR_INDO_SCARF

80+ Silver
Hocam ne yap ne et ben de %64 fan hizinin altına indiremedim. Cidden başımı ağrıyordu artık yani kart 27 derece ama fan 64 te maşallah. Bir çözüm bulamadim daha yeni 1660 ti aldim taktım dün vallaha sessizliği özlemişim.. Yabancı forumlarda 1650d6 nin fanini sokmuslerdi son çözüm olarak. Karta doğru ayrı bir fan sabitlemislerdi. Anca böyle yapabilirsin bence harici bir fan ile..
Bunu söylemiştim ama arkadaş galiba kozmetik bozulmasın derdinde.

Dahası  
Reaksiyon skoru
9,082
İsim
Diyarhan
Reddit de bu sorun için dolaştım ve bin türlü denemeye rağmen çözümü bulamamış insanlar var.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kendim de kullandım ne Nalet kart dedirtti.

SIR_INDO_SCARF

80+ Silver
Reddit de bu sorun için dolaştım ve bin türlü denemeye rağmen çözümü bulamamış insanlar var.

Tek çözümü pwm sinyali olan bir kart alıp bunu kendiniz sıcaklık sensörüne bağlayıp kendi hız ayarınızı yapmanız gerekiyor.

Kontfire

80+ Silver

Ya kart çok iyi ama şu fan olayı sinir ediyor

Bunu söylemiştim ama arkadaş galiba kozmetik bozulmasın derdinde.
Aynen satması gerekirse sıkıntı olabilir

SIR_INDO_SCARF

80+ Silver
Ya kart çok iyi ama şu fan olayı sinir ediyor

Aynen satması gerekirse sıkıntı olabilir
Aslında eğer aynı yuvaya sahip fanlardan bulursanız o zaman kozmetikte bozulmaz. Ama baya bi araştırmanız gerekiyor. Meşgul olmasaydım pwm devresine yardım edebilirdim ama baya bir süre meşgulüm.

Top Bottom