Neler Yeni

İşlemci ve Sistem Yükseltme Hakkında Öneri

Dahası  
Reaksiyon skoru
37
İsim
Tugay Kuru
Herkese selamlar,

Halihazırda sahip olduğum bilgisayarımda yükseltme yapma hakkında yardımınıza ihtiyacım var.

Elimde olan sistemde;
i5-12400f (stok fanlı)
RX 6700xt
Corsair Spec Delta RGB Kasa ve 650 Corsair 80+ Bronze Psu
16 gb 3200mhz ram ve
Asus b660 mk-d4 anakart var.

Yukarıda bahsettiğim sisteme Intel 14700K satın alıp takmayı düşünüyorum. Yanında sanırım sıvı soğutma da almam gerekiyor.
İşlemci ve soğutucusu yaklaşık 17000 TL'ye mal oluyor gibi düşünüyorum.
İşlemciyi alma düşüncem ise CPU kullanan multiplayer oyunlar daha sık oynamam ve işlemci kullanan mesleki programları kullanıyor olmam.

Sizce bu yükseltme mantıklı mı yoksa bir süre daha idare edip 50k civarına benzer işlemcili ve belki daha iyi bir ekran kartlı sisteme geçmem mi?

İyi akşamlar

hardbroman

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
612
İsim
Mirhan Yalçın
Herkese selamlar,

Halihazırda sahip olduğum bilgisayarımda yükseltme yapma hakkında yardımınıza ihtiyacım var.

Elimde olan sistemde;
i5-12400f (stok fanlı)
RX 6700xt
Corsair Spec Delta RGB Kasa ve 650 Corsair 80+ Bronze Psu
16 gb 3200mhz ram ve
Asus b660 mk-d4 anakart var.

Yukarıda bahsettiğim sisteme Intel 14700K satın alıp takmayı düşünüyorum. Yanında sanırım sıvı soğutma da almam gerekiyor.
İşlemci ve soğutucusu yaklaşık 17000 TL'ye mal oluyor gibi düşünüyorum.
İşlemciyi alma düşüncem ise CPU kullanan multiplayer oyunlar daha sık oynamam ve işlemci kullanan mesleki programları kullanıyor olmam.

Sizce bu yükseltme mantıklı mı yoksa bir süre daha idare edip 50k civarına benzer işlemcili ve belki daha iyi bir ekran kartlı sisteme geçmem mi?

İyi akşamlar
14700k için kule tipi yetmez intel çok ısınıyor özellikle 14. Nesilde anakart nedir arctic sıvı soğutmalar indirimde 360-420mm kasanıza sığıyorsa anca bence satın yeni sisteme geçin

Top Bottom