Neler Yeni

İşlemci yükseltme tavsiye alıyorum

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Vural
Merhaba. Sistemim aşağıdaki gibidir. Bu sistemde işlemci taraflı darboğaz yediğim için işlemciyi değiştirmeyi düşünüyorum aklımdaki ürünler şunlar işlemciyi 13400F seçtim seçme sebebim ilerleyen zamanda ekran kartı değişimi yaparsam diye 13400F tercih ettim AMD Ryzen serisini etrafımda kullanan kişiler ısındığını söylüyor
Yaz aylarında sıkıntı çıkartabilir diye düşünüyorum(AMD için)
ASUS Prime H310M-F r2.0 anakart.
Intel i5 9400F.
16 GB 2666 MHz.
Zotac Twin Force RTX 3060 12 GB.
480 GB SSD SATA.
512 GB SSD SATA.
600 veya PSU.
LG 144Hz 1ms.

Seçtiğim parçalar

Bünyamina

80+ Platinum
Sistemini satıp + bunları alacağın bütçeyle sağlam bir sıfır sistem alabilirsin. Neden diye soracak olursan sıfır olması ve daha performanslı ürünlere aynı bütçeyle sahip olacak olman.
Yaz aylarında sıkıntı çıkartan amd etiketi mantıksız sadece kulaktan duyma (amd ısınıyor ya) sözüne aldanmamalısın.
Örnek verelim 13400f stok fanla yazın zaten 80 dereceleri bulacak ki bana göre bu değerler normal ve üreticeye göre de normal değerler. Amd olarakta 5 5600 alınabilir bu sisteme. O da bu sıcaklık değerlerinde gezecek. Bu söylentiden uzaklaş ve işlemcileri araştır. Hangisi hangi ortamlarda hangi yüklerde ne kadar ısınıyor öğren.
Ha dersen ben bu sıcaklıkları görmek istemiyorum o zaman güzel bir kule tipi bir fan fazlasıyla yeterli olur.

Son düzenleme:
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
980,124
Üyeler
155,047
Son üye
malcobelly
Top Bottom