Neler Yeni

İşlemci yükselttim görüntü alamıyorum

axon

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Talha Bozkurt
Merhaba, ekran kartımla artık darboğaz yapması sebebiyle Ryzen 3 1300X'imi Ryzen 5 5500 ile değiştirmek istedim. Gelen kargoyu bir hevesle açarken işlemci elimden kaydı ve birkaç pin hafif yamuldu. Sokete takıp denediğimde oturdu gibi gelmişti (sonradan fark ettiğimde çok hafif oynadığını gördüm.). Güç tuşuna bastığımda kasaya ışık bile gelmedi. Sonra pinleri toplu iğne ile düzelttim bu sefer sokete tam olarak oturdu. Bilgisayara ışık geldi ama bu sefer de ekran gelmedi. Acaba pinlerden dolayı mı yoksa başka herhangi bir hata mı oluştu? Eski işlemciyi yeniden taktığımda bilgisayar çalıştı. BIOS'u güncelledim fakat yine çalışmadı. Araştırdığımda HDMI ile bağladığında görüntü alabilen bir arkadaş buldum forumda benimki DisplayPort ile bağlı onunla ilgili olabilir mi? Toplu iğne ile düzelttiğimden statik elektrik ile ilgili bir arıza olabilir mi?

Anakart: Gigabyte A320M-HD2
Ekran kartı: GTX 1650 Super
RAM: 8x2 GB 2666MHz
PSU: Corsair 550W

Furkan²

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,817
İsim
Furkan
İlgilendiği Kategoriler
Kur'an_ı Kerim - Satranç - Piano - Tenis - Anime/Manga - Klasik Müzik - Felsefe - Krunker
İşlemciyi takmadan önce BİOS güncellemesini yaptın mı?

Furkan²

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,817
İsim
Furkan
İlgilendiği Kategoriler
Kur'an_ı Kerim - Satranç - Piano - Tenis - Anime/Manga - Klasik Müzik - Felsefe - Krunker
Evet yaptım. En son sürümde şu an.
İşlemcide sorun olduğunu sanmıyorum büyük htimalle anakart A320 Chipsetli diye görüntü vermiyor. Asus A320`de Abdullah 5000 serisi işlemciler çalıştırıyor ama Gigabyte`da da oluyor mu bilmiyorum.

axon

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Talha Bozkurt
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
İşlemcide sorun olduğunu sanmıyorum büyük htimalle anakart A320 Chipsetli diye görüntü vermiyor. Asus A320`de Abdullah 5000 serisi işlemciler çalıştırıyor ama Gigabyte`da da oluyor mu bilmiyorum.
Sitesinde destekliyor gözüküyor. İade kabul ederler mi acaba.

Furkan²

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,817
İsim
Furkan
İlgilendiği Kategoriler
Sitesinde destekliyor gözüküyor. İade kabul ederler mi acaba.
Baktım sitesine dediğin gibi, Ryzen 5000 ve 5000G support yazıyor. İşlemciyi çıkar pinlere bakalım o sırada eski işlemcini tak görüntü gelecek mi? Bios güncelledikten sonra olması lazım.

• Beğen
Reaksiyonlar: M.2.

axon

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Talha Bozkurt
Baktım sitesine dediğin gibi, Ryzen 5000 ve 5000G support yazıyor. İşlemciyi çıkar pinlere bakalım o sırada eski işlemcini tak görüntü gelecek mi? Bios güncelledikten sonra olması lazım.
Eski işlemciyi taktım şimdi bilgisayardan yazıyorum. Ben gözle görülür bir yamukluk göremiyorum pinlerde aşırı hafif eğik olabilir ama sokete tam oturuyor. İşlemciyi çıkartırken kaldırılan çubukta bir şey fark ettim. Eski işlemciyi takıp çubuğu indirdiğimde bir ses çıkmıyor fakat yenisini takıp indirdiğimde sanki bir şey eziliyormuş gibi ses çıkıyor.

Furkan²

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,817
İsim
Furkan
İlgilendiği Kategoriler
Eski işlemciyi taktım şimdi bilgisayardan yazıyorum. Ben gözle görülür bir yamukluk göremiyorum pinlerde aşırı hafif eğik olabilir ama sokete tam oturuyor. İşlemciyi çıkartırken kaldırılan çubukta bir şey fark ettim. Eski işlemciyi takıp çubuğu indirdiğimde bir ses çıkmıyor fakat yenisini takıp indirdiğimde sanki bir şey eziliyormuş gibi ses çıkıyor.
İşlemcinin fotosunu atsana bi bakayım.

axon

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Talha Bozkurt
İşlemcinin fotosunu atsana bi bakayım.
Hocam iade için kutusuna kaldırdım ama pinleri tam düzeltmeden önce çektiğim fotoları atayım
IMG_20230325_150547.jpg
IMG_20230325_150615.jpg
IMG_20230325_150601.jpg

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
930,841
Üyeler
145,809
Son üye
Xxoster_18