Neler Yeni

Çözüldü✓ Anakart ve işlemci değiştirdim BAZEN görüntü alamıyorum ?

smtkrsll

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Samet Karslı
B450m pro-m2 max anakart ve ryzen 5 5500 işlemci aldım sisteme taktım başta hiç görüntü gelmedi bios güncellemem gerekiyormuş bios güncelledikten sonra sorun çözüldü sandım. Güncellemeden sonra bazen bilgisayar açılmasına rağmen hiç bir görüntü gelmiyor. Bazen görüntü geliyor fakat çok geç ve direk masaüstünü geliyor. Bazen de reset attığımda görüntü gelmiyor. Windows gelişmiş başlangıç üzerinden biosa girmeye çalıştım fakat o yolu izlediğimde hiç bir şekilde görüntü alamıyorum. Tamamen kapatıp yeniden açmam gerekiyor. Forumlarda bir çok yolu denedim. Aşağıya denediğim yolları ve sistemi ayrıntılı bir şekilde yazıyorum. Konu hakkında bilgisi olan varsa yardımı için şimdiden teşekkür ederim.

Sistem:
Ryzen 5 5500
Msi B450M PRO-M2 MAX
Ekran Kartı Msi GTX 1050 2G Gaming
Ram 8gb G.Skill Ripjaws 8gb 2400 mhz cl15
Ram Hyper Fury 8gb 2400 mhz cl15
SSD jd480

Çözüm için denediğim yollar:
Ramlari söküp temizleyip ayrı ayrı farklı slotlarda denedim olmadı.
Tüm kablolamayı söküp tekrar yaptım olmadı.
Bios pilini söktüm bekledim bir süre olmadı.
İşlemci söküp soket ve pinleri kontrol ettim bir sorun yoktu.
Ekran kartını ve kablolamayı kontrol ettim bir sorun yoktu.
Sata kablosunu söküp bios görüntüsü almayı denedim hiç bir görüntü gelmedi.
Bios güncellemeyle ilgisi sorun olduğunu düşündüğümden msi live update diye bir uygulamadan biosu güncellemeyi denedim fakat en son sürüm uyarısı aldım güncelleme yapamadım.

mesutbkc

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
53
İsim
Mesut Bakıcı
Ekran kartından alıyorsun görüntüyü değil mi? anakarrtan almayacaksın çünkü.

smtkrsll

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Samet Karslı
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Evet hocam ekran kartından displayport üzerinden görüntü alıyorum. Ekran kartını söküp anakarttan görüntü alıp alamadığımı denemedim.

mesutbkc

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
53
İsim
Mesut Bakıcı
Evet hocam ekran kartından displayport üzerinden görüntü alıyorum. Ekran kartını söküp anakarttan görüntü alıp alamadığımı denemedim.
Birde dp kablonun düzgün çalışıp çalışmadığını kontrol et. Sorun onda da olabilir. Başka kablo varsa onu dene veya hdmı kablo dene

Bünyamina

80+ Gold
G olan serilerinde görüntü alabilirsin ekran kartsız mesela 5 5600G de deneme yani

smtkrsll

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Samet Karslı
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Birde dp kablonun düzgün çalışıp çalışmadığını kontrol et. Sorun onda da olabilir. Başka kablo varsa onu dene veya hdmı kablo dene
Hocam teşekkür ederim. Sorun Display kablodaymış yada girişlerde olabilir emin değilim. Hdmı kablo ile denedim sorunsuz çalıştı.
Mesaj otomatik birleştirildi:

G olan serilerinde görüntü alabilirsin ekran kartsız mesela 5 5600G de deneme yani
Eyvallah hocam öğrendiğim iyi oldu ben hepsinde görüntü geliyor diye düşünüyordum.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
928,220
Üyeler
145,130
Son üye
fatihnilgi
Top Bottom