Neler Yeni

İşlemcilerin L1 L2 L3 önbelleği ne işe yarar?

Che_

80+ Platinum
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,651
İsim
MehmedVII
Ben call of duty mobile oynuyorum amd ryzen 9 7950x3d ile intel i9 13900k arasında kaldım bu oyun için çekirdek sayısımı önemli yoksa önbellek kapasitesimi önemli bilmiyorum herhangi bir testte bulamadım aşağıda belirgin farklara göre bir tavsiye verebilirmisiniz acaba
Hocam cod mobil için böyle bir şeye hiç gerek yok. 12100F, ryzen 5 5500 gibi işlemciler bile fazlasıyla yeterli olur.

SempatiK

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Burak
COD Mobile için mi bu işlemciler?
İlerleyen zamanlarda zamanım olursa başka oyunlarada geçmeyi düşünüyorum.Şimdilik genel olarak cod mobile oynuyorum arkadaş çevremin hepsi bu oyunda
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam cod mobil için böyle bir şeye hiç gerek yok. 12100F, ryzen 5 5500 gibi işlemciler bile fazlasıyla yeterli olur.
Ryzen 5 5700'de bile donma kasma yapıyor orta seçeneklerde

• Beğen
Reaksiyonlar: Che_

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
68,354
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
Epic Games
DreamRS
Discord
mehmet_yilmaz
İlerleyen zamanlarda zamanım olursa başka oyunlarada geçmeyi düşünüyorum.Şimdilik genel olarak cod mobile oynuyorum arkadaş çevremin hepsi bu oyunda

Onun işlemciyle alakası yok ki. COD mobile emule bir oyun istediğini yap tam uymadiği surece her turlu kasar. O 13900K ole geçtim COD Mobile oynamayı sıfırdan COD Mobile oyunu yaparsın.

• Beğen
Reaksiyonlar: Che_

SempatiK

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Burak
Onun işlemciyle alakası yok ki. COD mobile emule bir oyun istediğini yap tam uymadiği surece her turlu kasar. O 13900K ole geçtim COD Mobile oynamayı sıfırdan COD Mobile oyunu yaparsın.
Oyun mobil için çıkmış bir oyun işlemciye yük biniyor ekran kartını çok daha az kullanıyor o yüzden ilk önce işlemciyi doğru seçmem gerekiyorki ona uyumlu anakartı ve diğer bileşenleri seçebileyim.

wearetheash

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
178
İsim
enes yılmaz
İşlemcilerde bildiğimiz üzere L1 L2 L3 olmak üzere 3 tane önbellek mevcut.Bazı işlemcilerin (örnek olarak) L3 önbelleği diğer işlemcilere göre daha yüksek oluyor.Oyunların hangi önbelleği kullandığını,çekirdek sayısımı daha önemli nerden anlayabiliriz.
çok fark edio

Che_

80+ Platinum
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,651
İsim
MehmedVII

Emülatörlerin düzgün çalışmaması normal. Bu emülatörden kaynaklıdır.

Aykut D.

80+ Gold

SempatiK

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Burak
Cod mobile için gameloop kullanılıyor diğerleri resmi emulatör olmadığı için ban atıyor

Top Bottom