Neler Yeni

Yardım İşlemcim aşırı ısınıyor. CPU neden aşırı ısınır?

Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Mustafa Turan
Merhaba. İyi forumlar. Elimde 2015 yılında alınmış bir HP laptop var. Daha önce fan sorunu vardı. Çok ses çıkarıyordu. Bu yüzden fanı değiştirdik fakat yeni fan iyi çalışmasına rağmen CPU çok ısınıyor. Normal kullanımda işlemci kısmı çok ısınmıyordu. Isı seviyesi boşta veya tarayıcı kullanımıyla 55-70 arası. Kendi kendini kapatmıyor ama genel itibariyle ısısı oyun oynuyormuş gibi yüksek ve fanın yüksek hızda çalışmasına sebep oluyor. Windows 11 ve Linuxta da aynı. Her zaman olmasada KMODE EXCEPTİON NOT HANDLED hatası alıyorum. Bir çözüm bulamadım. Bir öneriniz var mı?

Not: 1 yıl önce BİOS güncellemesini yaparken Bios chipi yanmıştı. Farklı bir model HP laptop'un eski bir sürüm BİOS'u ile çalışıyor.

Laptop özellikleri:
İşletim Sistemi: Windows 11 ve Linux
İşlemci: i5-4200U
Ekran Kartı: GTX 740M
RAM: 8 GB
Depolama: 250 GB Samsung SSD

SadeceBirisi.

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,566
İsim
uwu
W10 kurun sorun çözğlmezse leptop soğutucusu son çözüm

Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Mustafa Turan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
W10 kurun sorun çözğlmezse leptop soğutucusu son çözüm
Daha önce Windows 11 Home sürümü kuruluydu ve iyi çalışıyordu. Fan sorunundan sonra ısı sorunu çıktı. Genele soruyorum, fanın düzgün çalışmaması işlemciye bir zarar vermiş olabilir mi? Isı sorunun çözülmesi istiyorum. Temel bakımları da yapılmıştı.

Dahası  
Reaksiyon skoru
2,115
İsim
Osman
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar
soğutu alıp dene bence kendi kullandığım flaxes fn 3333 öneririm laptopumda sucuk pişirilcek kadar ısınıyordu şimdi buzdolabı oldu 2800rpm 5tane usb port 2fan ve alimünyum

Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Mustafa Turan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
soğutu alıp dene bence kendi kullandığım flaxes fn 3333 öneririm laptopumda sucuk pişirilcek kadar ısınıyordu şimdi buzdolabı oldu 2800rpm 5tane usb port 2fan ve alimünyum
Elimde soğutucu var ama sorunu soğutucusuz çözmek istiyorum. Birkaç gündür kullanmadım. Tekrar Windows 10 deneyeceğim.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
916,731
Üyeler
142,167
Son üye
MSU500
Top Bottom