Neler Yeni

işlemcim aşırı ısınıyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
25
İsim
Muhammed coşkun
ryzen7 5800x işlemci aldım çok ısınır diye
Thermaltake Water 3.0 240 modelini aldım montajını yaptım ama bilgisayar boştayken bile işlemcim 90derecede çalışıyor ne yapmam lazım

RuthlV5

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
503
İsim
Mert Kirazlı
Sıvı soğutmanın üstündeki jelatini çıkardınızmı işlemciye değen kısımda Bi tane jelatin oluyor

Gorkeemmm

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
436
İsim
Gorkem Yavuz
Termal macun sürdünüz mü?
Montajı doğru yaptınız mı?
Fan hızları nasıl bi kontrol edin
Malum havalar sıcak ben max 77 derece görürken artık max 98-100 derece görüyorum... soğutma alacağım inşallah bu ay sonu gibi yada ağustos başı gibi. Aniden de alabilirim şuan belli değil malesef.

Dahası  
Reaksiyon skoru
25
İsim
Muhammed coşkun
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Termal macun sürdünüz mü?
Montajı doğru yaptınız mı?
Fan hızları nasıl bi kontrol edin
Malum havalar sıcak ben max 77 derece görürken artık max 98-100 derece görüyorum... soğutma alacağım inşallah bu ay sonu gibi yada ağustos başı gibi. Aniden de alabilirim şuan belli değil malesef.
macun sürülü montajı doğru fanlar çalışıyor bios dan fan hızlarını maxa çektim
buna rağmen bilgisayar boştayken ana ekrandayken bile 90 derece bunun hava sıcaklarıyla olacağını sanmıyorum %10 çalışan bir işlemci nasıl 90 derecede çalışabilir

deniz61ts

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Deniz Pehlivan
buna rağmen bilgisayar boştayken ana ekrandayken bile 90 derece bunun hava sıcaklarıyla olacağını sanmıyorum %10 çalışan bir işlemci nasıl 90 derecede çalışabilir
bence sök bidaha tak :)

NightWish2434

80+ Silver
Fanlsrin yada radyatörun yonu tersse normal

Dahası  
Reaksiyon skoru
100
İsim
Uğur ceylan
Şu an için arkadaşların dediği gibi söküp yeniden montajlamak en doğrusu , ayrıca ilk kurulumdan beridir mi böyle yoksa sonradan mı bu sorun başladı şans işte olmaz ama belki de arızalı ürüne denk geldiniz .

Dahası  
Reaksiyon skoru
25
İsim
Muhammed coşkun
Şu an için arkadaşların dediği gibi söküp yeniden montajlamak en doğrusu , ayrıca ilk kurulumdan beridir mi böyle yoksa sonradan mı bu sorun başladı şans işte olmaz ama belki de arızalı ürüne denk geldiniz .
ilk bu gün öğlen saatlerinde montajdan sonra açtım sıcaklığına baktım 40-46 dereydi bilgisayarı kapattım akşam geri açtığımda tekrar bakiyim dedim 90 derecede gördüm

Spect

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
135
İsim
Arda
ilk bu gün öğlen saatlerinde montajdan sonra açtım sıcaklığına baktım 40-46 dereydi bilgisayarı kapattım akşam geri açtığımda tekrar bakiyim dedim 90 derecede gördüm
Hocam pinlere bakın takmadigınız bir pin olabilir.

sein.

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
133
İsim
Arda
İlgilendiği Kategoriler
Cep Telefonu, Sistem Parçaları
Instagram
ardafreecs
Steam
Freecs
Discord
qkenn
ryzen7 5800x işlemci aldım çok ısınır diye
Thermaltake Water 3.0 240 modelini aldım montajını yaptım ama bilgisayar boştayken bile işlemcim 90derecede çalışıyor ne yapmam lazım
Hocam benimkidd çok isiniyordu 4 yildir fanlari ters taktigimi farketmemistim duzelttim ısınmıyor artık tam doğrumu fan taraflari ön taraftaki fanlardan içeriye hava alıp egzoz fan ve sivi soğutma fanindan disariya vermesi lazim haberiniz olsun sivi sogutma fanlari iceriye hava almayacak

Dahası  
Reaksiyon skoru
25
İsim
Muhammed coşkun
Hocam benimkidd çok isiniyordu 4 yildir fanlari ters taktigimi farketmemistim duzelttim ısınmıyor artık tam doğrumu fan taraflari ön taraftaki fanlardan içeriye hava alıp egzoz fan ve sivi soğutma fanindan disariya vermesi lazim haberiniz olsun sivi sogutma fanlari iceriye hava almayacak
fanlar doğru şekilde ön taraf içe hava alıyor egzoz dışarı işlemci soğutucu radyatöre doğru dışarıya üflüyor

Top Bottom