Neler Yeni

İşlemcim çok ısınıyor

Elexra23

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
211
İsim
Elexra23
kasa yerdemi masada mı bende gamepowerin writh kasası vardı berbatdı kasanın yan kapağını açıp oynamak zorunda kalıyordum öyle yapınca sıcaklık 20 derece abartısız düşüyordu

Qzer

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
816
İsim
Ekrem
Sıvı soğutucu alana kadar frekans düşür yada CPU boost'u kapat

''Wolfred!ghT

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,418
İsim
''Wolfred!ghT
Kasanın hava sirkülasyonu iyi olmazsa dönüp dolaşan hava tekrardan işlemciye ısı olarak gelecek.
Bu nedenle kasanın havadar olduğuna emin ol.

Kaqber

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Tolga Kurt
kasa yerdemi masada mı bende gamepowerin writh kasası vardı berbatdı kasanın yan kapağını açıp oynamak zorunda kalıyordum öyle yapınca sıcaklık 20 derece abartısız düşüyordu
Şu anlık yerde fakat arka ve önünde yeterince yer var

Eytmen

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
86
İsim
Mehmet Eymen
termal macunu ne zaman yenilediniz?

BurakAkgn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
151
İsim
Burak Akgün
Merhaba! Ben Apex oynarken işlemcim 85 dereceye kadar çıkıyor bu çok sorun çıkarır mı? İleride sıvı soğutma almayı planlıyorum ama şimdilik böyle biraz idare edebilir miyim? Sisemim;
Ryzen 5 5600X
RTX 3060Ti
16GB 3600mhz ram
B450 S2H
dogru mu bilemem ama yabancı bir forumda okumuştum amd işlemciler intel gibi çalışmıyor yani stabil degiller bu yüzden sıcaklıklar 10 derece çıkıp iniyor benim işlemcim ryzen 5 3600 85 dereceleri oyunlarda görünce korkulacak bir şey olmadıgını düşünüyorum çünkü bu işlemciler o şekilde çalışabilmek için tasarlanıyor ama eger sen istersen bios tan core performans boost kapatabilirsin bu sıcaklıgı baya bir düşürecektir

LalaMüfik

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,048
İsim
Melih k.
Merhaba! Ben Apex oynarken işlemcim 85 dereceye kadar çıkıyor bu çok sorun çıkarır mı? İleride sıvı soğutma almayı planlıyorum ama şimdilik böyle biraz idare edebilir miyim? Sisemim;
Ryzen 5 5600X
RTX 3060Ti
16GB 3600mhz ram
B450 S2H
5600x'in stok soğutucusu yetmiyor diye biliyorum . 85 derece sıkıntılı bence ya hava soğutucu al ya da bütçe bulup sıvı soğutmaya geçmen gerekiyor.

Kaqber

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Tolga Kurt
dogru mu bilemem ama yabancı bir forumda okumuştum amd işlemciler intel gibi çalışmıyor yani stabil degiller bu yüzden sıcaklıklar 10 derece çıkıp iniyor benim işlemcim ryzen 5 3600 85 dereceleri oyunlarda görünce korkulacak bir şey olmadıgını düşünüyorum çünkü bu işlemciler o şekilde çalışabilmek için tasarlanıyor ama eger sen istersen bios tan core performans boost kapatabilirsin bu sıcaklıgı baya bir düşürecektir
Teşekkürler dediğiniz gibi yaptım şu an 60 derecede çalışıyor ve performans kaybı da çok yaşamadım

Top Bottom