Neler Yeni

İşlemcim ısınıyor Yardım

Farway

80+ Silver
Sıvı soğutma OC yapmayacaksan gereksiz.

Sıvı soğutma OC yapmayacaksan gereksiz.
İşlemcinin ömrünü uzatır. Hatta kasa içine verdiği sıcaklığı düşünürsek çoğu parçanın ömrünü uzatır. Ekran kartın 60 derece iken işlemcin 80 olursa kartın sıcaklığı da otomatik olarak yükselecektir. Mech olsun olmasın

Farway

80+ Silver
İşlemcinin ömrünü uzatır. Hatta kasa içine verdiği sıcaklığı düşünürsek çoğu parçanın ömrünü uzatır. Ekran kartın 60 derece iken işlemcin 80 olursa kartın sıcaklığı da otomatik olarak yükselecektir. Mech olsun olmasın
Bunu kim dedi peki?

BlueStack

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
78
İsim
Murat bulut
Hocam sıvı soğutma alamam 3k felan ekipman felan alacam 224 xts soğutmayı alacam 2 tane fan alırım serin olur kasa

Farway

80+ Silver
Şua

Şuan için bütçen yoksa alma zaten. Ama bütçen olduğu ilk anda bence almakısın ama sen bilirsin
Mesaj otomatik birleştirildi:

ben diyorum
Tamam şimdi bununla ilgili kanıt göster işlemci 60 derece yerine 80 derecede çalışırsa parça ömrü kısalır diye. Dostum kasanda 3 fan önde ve arkada da 1 egzoz fanı olur zaten genelde kasa içi sirkülasyon sağlansın diye. Yani "işlemcim 80 derecede çalışıyor eyvah ekran kartım da yükselecek ve diğer bileşenlerin de ömrü kısalacak" demen için kasanda fan olmaması lazım, bu zaten parça seçim hatasıdır.
Ayrıca işlemciler 85 dereceye kadar sorunsuz, üstünde de 95 dereceye kadar çalışabilmektedir, sonra güç kısmaya o da yetmezse reset atmaya gider evet bu sıcaklıklarda çalışmasına bağlı olarak ömrü kısalır. Burada çok kule tipi kullanan var eğer OC yoksa ve kasa içi sirkülasyon yeterliyse sıvı soğutma gereksizdir bunu çoğu kişi söyler.

Top Bottom