Neler Yeni

İşlemcim temel hızda bile çalışmıyor

Ayggtr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Aygün Mazlum
Merhablar laptop kullanıcısıyım (acer aspire 415-41g) ryzen 3 2200u işlemcim var bataryada iken full yükte iken bile temel hıza dahi ulaşamıyor ayarlara baktım yüksek performans olmasına rağmen işlemcim turbo veya temel hızı karşılamıyor yardım !!!

ErnGnc

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,777
İsim
Eren
Msi afterburner uygulamasını indir ve işlemcini prime 95 ile işkence testi yap işlemcinde ısınma sorunu yada başka bir problem varsa büyük ihtimalle uygulamada gözükür yada sistem kendini kapatır bu test sonunda işlemci standart çalışma frekansına ulaşmıyorsa bence bu sorunu üretici firmaya bildir

ErnGnc

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,777
İsim
Eren
Msi afterburner uygulamasını indir ve işlemcini prime 95 ile işkence testi yap işlemcinde ısınma sorunu yada başka bir problem varsa büyük ihtimalle uygulamada gözükür yada sistem kendini kapatır bu test sonunda işlemci standart çalışma frekansına ulaşmıyorsa bence bu sorunu üretici firmaya bildir
Yazmayı unutmuşum msi afterburner üzerinden işlemcinin çalışma frekansını ve sıcaklığını takip edersin

Ayggtr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Aygün Mazlum
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Yazmayı unutmuşum msi afterburner üzerinden işlemcinin çalışma frekansını ve sıcaklığını takip edersin
Isınma problemim yok ki direk pc kendi kendine tasarruf moda alıyor ve kapanmıyor taki fişi tekrar takana kadar

Dahası  
Reaksiyon skoru
90
İsim
Metehan Beyaz
Instagram
MetehanByz
Laptoplarda pildeyken uzun sürede kullanılabilsin diye işlemci frekansını ve gpu frekansını düşürebiliyorm En iyi performans için laptopu prizde kullanın.

Ayggtr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Aygün Mazlum
Laptoplarda pildeyken uzun sürede kullanılabilsin diye işlemci frekansını ve gpu frekansını düşürebiliyorm En iyi performans için laptopu prizde kullanın.
Aynen bunu fark ettimde bunun önüne geçme imkanım yok dimi?

Dahası  
Reaksiyon skoru
36
İsim
emirhan Demirtaş
Her ne kadar maximum performansa ayarlasanızda piller bunu karşılayacak kapasitede olmadıgı için yada pillerin ömrü geregi oluşan bir durumdur eger kendine özgü bir yazılım var ise onunla yüksek performans moduna alıp öyle deneyin.

Ayggtr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Aygün Mazlum
ekstra bi yazılım göremedim ama şunu fark ettim güvenli modda pilde iken turboya atmasada temel hızda çalışıyor sanırım windows 10 ile bi problem var

Ayggtr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Aygün Mazlum
Evet arkadaşlar olayı çözdüm biraz kurcaladım ve aygıt yöneticisindeki pile geldiğimde 2 tane yazılım buldum biri ben yüksek performansdada olsam tasarruf yapıyordu bende bunu devredışı bıraktım hepinize teşekkürler :)
Adsız.png

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
962,510
Üyeler
151,908
Son üye
makinamüharda
Top Bottom