Neler Yeni

Yardım İşlemcinin iki vidası boşa dönüyor

jeff123can

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
728
İsim
Anonim
açmak için derken hani o plastiklerin bi açık bi kapalı hali varya, o sağdaki iki tane takılmayan şuan kapalı yani içinden o yuvarlak şey çıkmış şekilde onu açmaya çalıştığımda boşa dönüyor dedim
Mesaj otomatik birleştirildi:

çapraz şekilde derken tam anlamadım hocam
çapraz şekilde işte ayakları çapraz şekilde bastır. 2 ayağı yan yana olanları değilde tam çaprazlarındakinden bastır. X şeklinde yani.

Trifact

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,419
İsim
Yusuf
açmak için derken hani o plastiklerin bi açık bi kapalı hali varya, o sağdaki iki tane takılmayan şuan kapalı yani içinden o yuvarlak şey çıkmış şekilde onu açmaya çalıştığımda boşa dönüyor dedim

çapraz şekilde derken tam anlamadım hocam

şuan soldakileri de çıkarmak için döndürdüğümde çıkmıyor. kalp krizi geçircem sanırım
kanka bak bu vidalar çevirmeli yivli vida değil yanlış montajlamışsın diğer bacaklar havada kalmış. yapacağın en güzel şey soğutucu sök. dediğim şekilde hafif hafif arkadaki siyah noktacıklı yeri it soğutucuyu sök. sonra tekrar çapraz şekilde vidaları it. döndürmeli vida olmadığı için ne kadar döndürürsen döndür boşa döner çıtçıtlı vida o. yani sen soğutucu söktüğünde çapraz ittiğinde zaten vida oturacak, yada oturmyacak açık kapalı kısmını orda anlayacaksın. oturmayanı yarım tur döndürürsün bidaha itersin lak diye yerine oturur. atla deve bir şey değil bozulan soğutucu olsun 200e daha iyilerini alırsın.

BalYiyenZürafa

80+ Bronze
kanka bak bu vidalar çevirmeli yivli vida değil yanlış montajlamışsın diğer bacaklar havada kalmış. yapacağın en güzel şey soğutucu sök. dediğim şekilde hafif hafif arkadaki siyah noktacıklı yeri it soğutucuyu sök. sonra tekrar çapraz şekilde vidaları it. döndürmeli vida olmadığı için ne kadar döndürürsen döndür boşa döner çıtçıtlı vida o. yani sen soğutucu söktüğünde çapraz ittiğinde zaten vida oturacak, yada oturmyacak açık kapalı kısmını orda anlayacaksın. oturmayanı yarım tur döndürürsün bidaha itersin lak diye yerine oturur. atla deve bir şey değil bozulan soğutucu olsun 200e daha iyilerini alırsın.
kırıldı

yemin ederim ağlıyorum ya ufffffff

bu benim bilgisayara olur mu

Ekler

• IMG_20230620_173658.jpg
    IMG_20230620_173658.jpg
    1.2 MB · Hit: 14

Trifact

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,419
İsim
Yusuf
kırıldı

geçmiş ol
kırıldı

geçmiş olsun keşke çapraz deneseydin ilk başta sağlık olsun. böyle şeyler deneye deneye öğrenilir ağlanacak bişey yok. dua et sadece fan gibi ucuz bişey zarar gördü diğer bileşenler zarar görse daha pahalıya patlardı. işlemcin nedir?

BalYiyenZürafa

80+ Bronze
geçmiş ol

geçmiş olsun keşke çapraz deneseydin ilk başta sağlık olsun. böyle şeyler deneye deneye öğrenilir ağlanacak bişey yok. dua et sadece fan gibi ucuz bişey zarar gördü diğer bileşenler zarar görse daha pahalıya patlardı. işlemcin nedir?
i3 12100f ama bilmiyorum çok kötüyüm hala göz yaşlarımı durduramıyorum

ozomona

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
410
İsim
Özcan Karakaya
12. nesil intel işlemci fanı takmaya çalışıyorum ama iki vida boşa dönüyor
komple psu değiştirdim ama işlemci fanını takarken daha çok zorlanmıştım fanı komple çıkarın vidaları sağa veya sola çevirip oturtmaya çalışın tam oturmazsa işlemciyi yakarsınız

Trifact

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,419
İsim
Yusuf
i3 12100f ama bilmiyorum çok kötüyüm hala göz yaşlarımı durduramıyorum
saçmalama lga 1700 uyumlu bir fanla çözersin. bakayım link atacağım sana. bütçen ne kadar param var diyorsan kuletipi önereyim param yok diyorsan muadil stok soğutucu benzeri atacağım.

Trifact

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,419
İsim
Yusuf
500 600 civarı olursa çok iyi olur onu bile hemen alamam sanırım uzun bir süre pc kulanamam büyük ihtimalle
ucuz yollu muadil stok stoğucu fiyatı 195tl lga 1700 uyumuda varmış. satıcıyıda mesaj at 12100f ile uyumlu mu diye. çokta büyütülecek bir şey değil.
ucuz yollu kuletipi rgb vs istiyorsanda ahanda sana 250tlye halledebileceğin soğutucu dertlenme yani böyle şeylere.

ozomona

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
410
İsim
Özcan Karakaya

BalYiyenZürafa

80+ Bronze
ucuz yollu muadil stok stoğucu fiyatı 195tl lga 1700 uyumuda varmış. satıcıyıda mesaj at 12100f ile uyumlu mu diye. çokta büyütülecek bir şey değil.

bu nasıl almışken iyi bir şey alayım varsın bir süre bilgisayar kullanmayayım

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
958,069
Üyeler
151,166
Son üye
Thenoxzy
Top Bottom