Neler Yeni

Yardım İşlemcinin Sıcaklığı 89 Dereceye Çıkması

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Bilal Habeşi
Bütçe
1000
Selamun Aleyküm Arkadaşlar , size önce bilgisayarımda yaptığım şeylerin özetini geçeyim.Benim İşlemcim i5 9400 F İşlemci Soğutucumda stok intelin bir cpu fanı , ben işlemcimin baya bir süre sonra termal macununu yenilemek istedim yeniledim.İyide sürdüm ne eksik ne fazla , Fakat işlemciyi takıp soğutucusunu takarken soğutucunun bir ayağı kırıldı ana karta oturan kısmı bu kısımı takamadım fakat diğer ayaklarını takıp kullandım.Bundan sonra bilgisayarın fanlarının çok daha fazla sesli çalıştığını farkettim .Cpu fanımı gpu fanımı ses çıkarıyor kararsız kaldım , bilgisayarı açınca direk boştayken fanlar deli gibi çalışıyor , bilgisayarda donmalar kasmalar oluyor , oyun bile açamıyorum.Ortalama bir bilgisayarım var , görev yöneticisini açtığımda %50 bazen 25 lere kadar cpunun yük altına girdiğini gördüm bazende ekran kartı 25 30 larda kendi kendisine kullandığı oluyor.2 gün önce güncelle kapat dedim bilgisayara , pc hata vermiş CPU OVER TEMPERATURE ERROR diye , vede biosa girdim 89 derece yazıyor cpu da.sizce ne yapmalıyım ekran kartındamı sorun işlemci soğutucudamı ? Yeni İşlemci soğutucu almayı düşünüyorum 1000 tl civarında değiştirmemiyim ? yardımcı olursanız sevinirim

IMG_4442.jpegIMG_4444.jpegIMG_4445.jpeg

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
989,861
Üyeler
156,531
Son üye
toknorodro
Top Bottom