Neler Yeni

Yardım İşlemciyi değiştirdim , ram yuvalarından 1.slot çalışmıyor

Farukteke55

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
318
İsim
Faruk
12400f işlemci vardı sistemde çıkardım 13100f taktım test amaçlı bilgisayar açılmadı.
Neyse ramlerin 2 sini takınca çalışmıyor. Fan dönüyor ama görüntü gelmiyor, mouse klavyeye isik gelmiyor
İlk slota ram takınca , fan dönüyor ama görüntü gelmiyor, mouse klavyede ışık yanmıyor
2. Slota ram takınca PC açılıyor.

Ramlerde sıkıntı yok anakartin 1. Ram yuvası çalışmıyor gibi gözüküyor. Sadece işlemci değiştirdim başka bir işlem yapmadım daha öncesinde çalışıyordu ne yapabilirim?
Yardımcı olursanız sevinirim

jeff123can

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
728
İsim
Anonim
bios güncellemesi yaptın mı ?

Farukteke55

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
318
İsim
Faruk
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Dahası  
Reaksiyon skoru
65
İsim
Ömer
İşlemci tam oturmamıştır pinlerin bazılarında temassızlık vardır. Veya contact frame kullanıyorsanız fazla sıkmış veya gevşek bırakmış olabilirsiniz

Farukteke55

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
318
İsim
Faruk
İşlemci tam oturmamıştır pinlerin bazılarında temassızlık vardır. Veya plate kullanıyorsanız fazla sıkmış veya gevşek bırakmış olabilirsiniz
dostum 2. slota rami takınca kasa çalısıyor. ama 16 gb yapmak için 2. ramı takınca çalışmıyor.
yada 1. slota ram koyarsam bilgisayar çalışmıyor.

Farukteke55

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
318
İsim
Faruk
evet, dual channel kullanamıyorsunuz, dediğim adımları uygulayın
Veya contact frame kullanıyorsanız fazla sıkmış veya gevşek bırakmış olabilirsiniz. demişsin
işlemciyi kapatan mandal gibi bir şey var uzun demir çubuk oysa eğer bi tık fazla sert geldi kapatırken ama çokta bastırmadım

Dahası  
Reaksiyon skoru
65
İsim
Ömer
Veya contact frame kullanıyorsanız fazla sıkmış veya gevşek bırakmış olabilirsiniz. demişsin
işlemciyi kapatan mandal gibi bir şey var uzun demir çubuk oysa eğer bi tık fazla sert geldi kapatırken ama çokta bastırmadım
Ondan dolayı problem olacağını sanmıyorum ama siz yine de işlemciyi söküp soket kısmında hafifçe üfleyin pinlerin üstünde toz vs kalmasın, işlemcinin de alt kısmını peçete ile biraz silip geri takın.

Farukteke55

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
318
İsim
Faruk
Ondan dolayı problem olacağını sanmıyorum ama siz yine de işlemciyi söküp soket kısmında hafifçe üfleyin pinlerin üstünde toz vs kalmasın, işlemcinin de alt kısmını peçete ile biraz silip geri takın.
dediklerini yaptım zaten dostum ,
12400f takılıyken sistemde 16 gb ram çalışıyordu
13100 f taktım 8 gb ram çalışır hale geldi

12400f i geri taktım ama 8 gb ram olarak kullanabiliyorum.
Ram slotunun ilki çalışmıyor yada farklı bir çözümü var mı , belki bilen olur diye yazdım buraya

Zeclas.

80+ Bronze
dediklerini yaptım zaten dostum ,
12400f takılıyken sistemde 16 gb ram çalışıyordu
13100 f taktım 8 gb ram çalışır hale geldi

12400f i geri taktım ama 8 gb ram olarak kullanabiliyorum.
Ram slotunun ilki çalışmıyor yada farklı bir çözümü var mı , belki bilen olur diye yazdım buraya
evet cozumu var oncelikle ramlerin ikisinide cikart guzelce girisleri temizle sonra ram pinlerini silgiyle sil bios pilini de cikart tak duzelir buyuk ihtimal

Farukteke55

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
318
İsim
Faruk
evet cozumu var oncelikle ramlerin ikisinide cikart guzelce girisleri temizle sonra ram pinlerini silgiyle sil bios pilini de cikart tak duzelir buyuk ihtimal
az çok bilgim var bu dediklerini yaptım ve olmadı maalesef tsekkurler

Amanita

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,012
İsim
Hasan
İşlemci soğutucu bloğunu fazla sıkarsan çalışmayabiliyor. ÇOK AZ gevşetip tekrar dene.

HacıSOFU

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,585
İsim
Hacı
İşlemciyi söküp tekrar takınız.

Top Bottom