Neler Yeni

İstanbul gerçekten gezilebilecek veya yaşanılabilecek bir yer mi?

kivanctas

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,577
İsim
Kıvanç
İlgilendiği Kategoriler
Donanım, Çevre Birimleri, Sistem Toplama, İndirimler
Doğma büyüme bir İstanbul'lu olarak kesinlikle yaşanmaz diyorum. ~8 yıl önce taşındım İstanbul'dan ama hala ayda 2-3 kere gidiyorum. Her gittiğimde lanet ediyorum trafiğine, kalabalığına, kaotik ortamına vs.

bosbelesbiri

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,528
İsim
ali
Doğa seviyorsan beykoz ve sarıyer. Hayalim beykoz'da yaşamak. Beykoz'da genelde karadenizliler yaşar. Diğer ilçelere göre yabancı daha az. Merkeze otobüsle erişimi kolay. Denize çok yakın. Yeşili bol.
Gezilecek yerler ise; Otağtepe, Beykoz korusu, Emirgan Korusu, Garipçe, Rumelifeneri.
Rumeli feneri mesela en kuzeyinde bulunur. Köy ilçe karışımı büyüklüğe sahip. Gidip deniz havası almak istersin.
Maalesef İstanbul'da oturan çoğu kişi boğaza gitmiyor bile. Genelde kırmızı yerlerde otudukları için uzak geliyor.
Ama beykoz ise hala kendimi korumuş durumda. Genelde halkı Avrupa yakasına gidiyor.

Alıntıyı görüntüle
Teşekkürler hocam öneriniz için🙂.Evet doğa seviyorum çok bi sıkıntı yaşamam o yönden.Ama hangi kısmı daha çok gezmek için veya çıkıp öyle güzelce turlamak için falan rahatsa daha iyi olur.Boğazda kahvaltıyı da çok istiyorum😁.O manzara benim çok hoşuma gidiyor özellikle akşamları.
Mesaj otomatik birleştirildi:

İstanbul'da 27'yildir yaşıyorum imkanım olsa 1'dk durmam Tokat veya kendi memleketime giderim
Yaşayanlar için evet öyle olabilir ama dışarıdan gelip göreceğim için beni bi süre idare eder diye düşünüyorum

Deprem yaklaşıyor İstanbul'da yaşamayı aklından bile geçirme.
Nasip kısmet hocam şuanlık ilk plan güzel bi gezi yaşamayı şehire bakıp göz gezdirtikten sonra düşünürüm ama deprem her yerde olabiliyor açıkcası pek de şey yapmıyorum onu

Yaşamak için iyi yer mi bilmiyorum ama gezmek için sadece İstanbul değil Türkiye’nin her karış toprağı gezilmeli , görülmeli bence. İstanbul'u depremden önce görmeyi çok isterim.
evet evet kesinlikle her yer görülmeli,karadeniz tarafları da hoşuma gidiyor benim mesela

Doğma büyüme bir İstanbul'lu olarak kesinlikle yaşanmaz diyorum. ~8 yıl önce taşındım İstanbul'dan ama hala ayda 2-3 kere gidiyorum. Her gittiğimde lanet ediyorum trafiğine, kalabalığına, kaotik ortamına vs.
O sıkıntı kötü biliyorum çoğu kişide trafiğinden dert ediyor ama yinede öyle önümü kesicek seviyede bi engel görmüyorun.Hayırlısı olsun diyim zaman ne doğurur bilemem.

shotpoter

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,008
İsim
Taha Efe
Trafik pahalı kalabalık
Aynen Otoparklar bile Açıklar 30 Kapalılar Saati 50 TL Abonelik 1000tl

Ben bursayı cok seviyorum ya Trafiği istanbulun 3 te 1 i bide taksiciler Trafikten sikayetci istanbul daha iyi diyen dahi cıktı :D :D :D

Rik Sançez

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
594
İsim
.
İlgilendiği Kategoriler
Yazılım
Herkese iyi akşamlar öncelikle.17 yaşında lise son sınıf öğrenciyim.Isparta'da yaşıyorum.Hayatımda pek fazla il gezmedim 3-4 tane anca.
Konuma gelicek olursak İstanbul denen şehri 1 yıldır çok merak ediyorum hatta aşık oldum diyebilirim şehre.Sürekli youtube'dan videolar izliyorum veya google earth'tan açıp açıp geziyorum sokaklarda.Milletin hayali ders,okul,veya başka hobiler.. benimki ise İstanbul'da yaşamak :D . İstanbulda bir üniversite tutturmak istiyorum.İnşallah nasip olursa tabi.Öncesinde ise gelecek yaz oraya gelip gezmek istiyorum birçok yerini.Yaşadığım şehir küçük bu yüzden biraz da sıkıldım burdan ama kötü değil tabii ki güzel şehir.Dediğim gibi İstanbul'un bende ayrı bi yeri oluştu gezmeyi severim bu yüzden büyük ve gezilecek yerleri çok gibi geliyor bu beni cezbediyor. Sizce gerçekten İstanbul'da yaşanır mı?Veya gelip gezmek için güzel bi şehir mi?İlk defa gelen birine neler önerirsiniz? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler <3
Gezmek için güzel fakat yaşanmaz

Arthur♛Morgan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,583
İsim
sefa korkmaz
İlgilendiği Kategoriler
Red Dead Redemption ve Rockstar ile ilgili her şeye ilgim var
Instagram
sfakorkmaz
Ben çok kez gittim İstanbul'a yaşamak için uygun olduğunu düşünmüyorum. İlla yaşayacağım diyorsan iyi para kazanıyor olman lazım. Ama gezmek için birebir, çok güzel bir şehir, her yerini olmasa da çok yerini gezdim ve gerçekten insanı kendine bağlayan görünmez bir zincir var İstanbul'da. Yine gideceğim sırf o güzellikle daha fazla vakit geçirmek için.

BugiBlack

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
245
İsim
Buğra Siyah
kanka istanbulda gezersin lakin pek yaşanacak bir yer değil çünkü bir hayli kalabalık

JSezar

80+ Silver
ıspartada pek yaşanılacak bir yer değil.gidebiliyorsan istanbula git.

arturo

80+ Silver
Teşekkürler hocam öneriniz için🙂.Evet doğa seviyorum çok bi sıkıntı yaşamam o yönden.Ama hangi kısmı daha çok gezmek için veya çıkıp öyle güzelce turlamak için falan rahatsa daha iyi olur.Boğazda kahvaltıyı da çok istiyorum😁.O manzara benim çok hoşuma gidiyor özellikle akşamları.

Yaşayanlar için evet öyle olabilir ama dışarıdan gelip göreceğim için beni bi süre idare eder diye düşünüyorum

Nasip kısmet hocam şuanlık ilk plan güzel bi gezi yaşamayı şehire bakıp göz gezdirtikten sonra düşünürüm ama deprem her yerde olabiliyor açıkcası pek de şey yapmıyorum onu

evet evet kesinlikle her yer görülmeli,karadeniz tarafları da hoşuma gidiyor benim mesela

O sıkıntı kötü biliyorum çoğu kişide trafiğinden dert ediyor ama yinede öyle önümü kesicek seviyede bi engel görmüyorun.Hayırlısı olsun diyim zaman ne doğurur bilemem.
Kahramanmaraş depremini yaşamış olarak depremi çokta takmıyorum kelime çok komik geliyor İstanbul yok olacak diyoruz sen hala pek dert etmiyorum diyorsun.

bosbelesbiri

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,528
İsim
ali
Kahramanmaraş depremini yaşamış olarak depremi çokta takmıyorum kelime çok komik geliyor İstanbul yok olacak diyoruz sen hala pek dert etmiyorum diyorsun.
O anlamı kastetmemiştim😀.Yani genel olarak deprem bu heryerde olabilir ısparta da deprem bölgesinde ona kalırsa burda yaşıyorum

avrupa yakasına gelmede neresine geliyorsan gel allahın belası bi yer
Ne yönden acabaa

Ben çok kez gittim İstanbul'a yaşamak için uygun olduğunu düşünmüyorum. İlla yaşayacağım diyorsan iyi para kazanıyor olman lazım. Ama gezmek için birebir, çok güzel bir şehir, her yerini olmasa da çok yerini gezdim ve gerçekten insanı kendine bağlayan görünmez bir zincir var İstanbul'da. Yine gideceğim sırf o güzellikle daha fazla vakit geçirmek için.
Teşekkür ederim 🙂. Şöyle güzelce bi turlasam şehri o bile belki yeterli olabilir bana dediğim gibi hiç gitme şansım olmadığı için çok merak ediyorum.Sosyal medyayla görünenle aynı mı acaba diye vs..

ıspartada pek yaşanılacak bir yer değil.gidebiliyorsan istanbula git.
Valla küçük şehir ulaşım vs çok sıkıntı çekmiyorum motorla gayet rahat bi şekilde turluyorum ama işte gezilecek yerler vs kısıtlı olunca taş çatlasın 1 gün zor çıkıyor

kanka istanbulda gezersin lakin pek yaşanacak bir yer değil çünkü bir hayli kalabalık
Anladım teşekkürler

Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Baran Aslan
Hevesini kaçırmak istemem ama İstanbul cidden yaşanmaz ben iyi taraflarında yaşamama rağmen cidden boş çöplük abartılan bir şehir ama tek iyi bir yönü var oda çay simit alıp kayaların üstüne çıkıp oturmak ya da bankta oturup gün batımının yanında denizi izlemek ayrı bir keyifli simitin tadı çok güzel olur simit olmadı kestane iyi gidiyor.

Bura.K

80+ Silver
Sarıyer bölgesine gel. Ticari bölgeler dışında 10 numara. Çok fazla mülteci yok, gürültü yok.

Gezilebilecek bölge olarak kısıtlı olsa da diğer ilçelere nazaran daha iyi olduğu kesin.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
910,862
Üyeler
141,348
Son üye
Krino6
Top Bottom