Neler Yeni

İstediğiniz bir YouTube kanalını yok etmek

Status
Bu konu kilitlenmiştir.

Rutherr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
204
İsim
İlhan Mert
İlgilendiği Kategoriler
Minecraft ve Speedrun
Instagram
ilhanxmert
Steam
ilhanxmert
Discord
liluziilhxn#2013
YAPILMASI ÖNERİLMEMEKTEDİR!!

Bunda herhangi kötü bir şey yok. İçinizde kötü niyet varsa zaten yaparsınız, bu tarz şeyleri bilmekte zararlı veya kötü değil. Bir şeyleri bilmek sizi kötü yapmıyor. (Touoa adlı kullanıcıdan alıntıdır)

En başta söyleyeyim, ben bunları youtube'dan illegal kazanç elde eden (çalıntı kredi kartları ile katıl üyeliği alan vb.), izleyicilerini kandıran veya illegal işlere bulaşmış olan youtuberlara yapıyorum. Bu durumu, videolara uzun süre vakit harcayan biri olarak ben de yaşadım. Ve youtube bu açığı düzeltmeyene kadar video yapmak yerine bu tür youtube kanallarını yok edeceğim. Ayrıca bir suçu durdurmak veya bir kişiye yardım etmek için adalet bekçisi olmanıza gerek yok.

Merhaba arkadaşlar, bu yazıda sizlere herhangi bir YouTube kanalını (size ait olmasına gerek yok.) Nasıl YouTube üzerinden kaldırabilirsiniz bunu öğreteceğim.

Sahte Telif

Sahte telif yöntemiyle kanalı kapatacağız.
Başlamadan önce: Bu yöntemi büyük YouTuber'lar da denemeyin. 0-50k abonesi olan ve dava açma potansiyeli olmayan kanallarda deneyin. Ayrıca unutmayın ki, eğer bu şahıs telifin kalkması için geri bildirim gönderirse, bu yöntemi uyguladığınız YouTube veya Google hesabı devre dışı bırakılır.
İlk öncelikle en az 2 hafta önce atılmış bir videomuz olması gerek. Bu videonun izlenmesi az ise, ister para ödeyerek ister ücretsiz deneme sitelerinden yavaş yavaş izlenme botu basıyoruz. Ardından hedef kanalın yeni atılmış bir videosunu seçiyoruz. (bizim kullanacağımız videodan önce olsa da olur.) Ardından bu videonun thumbnailini, başlığını ve açıklamasını, bizim 2 hafta veya daha eski olan videoya geçiriyoruz. Kopyala yapıştır yapmanız yeterli.
Ardından hedef videoya gelip bildir > haklarımı ihlal ediyor > telif hakkı seçeneğini seçin ve devam edin. Çıkan sayfada aşağıdakı mavi butona basın ve telif kısmına atacak. Buradan video ekle kısmına basın. Ardından aşağıdaki görseldeki gibi doldurun.

1658499338889.png

Şimdi alt taraftaki formu dolduralım.

1658499348252.png

Ve son kısımları dolduralım.

1658499366843.png

Evet bitti. Şimdi bu telif hakkı bildirimini gönderelim. Birkaç güne haber gelir. Bunu telif attığınız kanalın e postasından veya YouTube Studio telif kısmından öğrenebilirsiniz. Eğer yanıt olarak e postada sizden kanıt isterse gerçekçi ve biraz uzun şeyler yazıp e postayı geri cevaplayın (örneğin: X tarihinde attığım videonun başlığını, açıklamasını ve özel küçük resmini tamamen kopyalayıp paylaştı vb.). Ve bunu 3 tane daha videoya yapıp videoları teliften kaldırtırsanız kanal kapanır.

Bilgiler:

Şahıs geri bildirim atıp telifi kaldırtsa bile kanalın algoritması geri gelmeyecektir. Kendisinin yeniden düzeltmesi gerekecektir. (bir kanal telif yerse algoritması bozulur ve Shadow ban benzeri bir ban yer.)

Şahısın kanalı kapanırsa, bunu [email protected] Gmail adresine bildirerek kanalı geri açtırabilir. Açılırsa bu işlemleri yeniden yaparak kanalı yeniden kapattırabilirsiniz.

Dava hakkında:

Ülkenin adalet konusu hakkında konuşmak istemiyorum. Bu telif olayını bilindik youtuberlara (Enes Batur, Ruhi Çenet, Uras Benlioğlu vb.) uygularsanız bir zahmet adınıza dava açılsın. Fakat bu olaydan 250K abonesi olan bir youtuber'da zarar gördü ve dava açtı. Şuan o davadan hala bir sonuç gelmedi. Ama bu sizdede gelmeyeceği anlamına gelmez. Çoğu kişi dava ile uğraşmak istemediği için direkt olarak pes ediyor.

Son düzenleme:

oaK´

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,234
İsim
Olcay akbulut
Peki bunu neden yapıyoruz? İnsanların motivesi ile neden oynuyoruz veya önlerine neden taş koyuyoruz hocam

ozan41

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
104
İsim
Ozan
@Abdullah Hacıgül Youtube'tan ekmeğini kazanan biri olarak bu arkadaşa gerekli yaptırımı yapacağınızı düşünüyorum.

Rutherr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
204
İsim
İlhan Mert
İlgilendiği Kategoriler
Minecraft ve Speedrun
Instagram
ilhanxmert
Steam
ilhanxmert
Discord
liluziilhxn#2013
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Peki bunu neden yapıyoruz? İnsanların motivesi ile neden oynuyoruz veya önlerine neden taş koyuyoruz hocam
ben bunları youtubeden illegal bir şekilde kazanç elde eden, veya izleyicilerini kandıran kişilere yapıyorum. ben bu tür şeyler yapmasam bile benimde başıma bu telif olayı geldi. ve ortada bir kaos çıkmadığı sürece youtube bunu düzeltmeyecek.

Touoa

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,933
İsim
Turuncu Keskin
Bunda herhangi kötü bir şey yok? İçinizde kötü niyet varsa zaten yaparsınız, bu tarz şeyleri bilmekte zararlı veya kötü değil. Bir şeyleri bilmek sizi kötü yapmıyor, o şeyi uygulamadıktan sonra.

ReDanger

80+ Bronze
Merhaba arkadaşlar, bu yazıda sizlere herhangi bir YouTube kanalını (size ait olmasına gerek yok.) Nasıl YouTube üzerinden kaldırabilirsiniz bunu öğreteceğim.

Sahte Telif

Sahte telif yöntemiyle kanalı kapatacağız.
Başlamadan önce: Bu yöntemi büyük YouTuber'lar da denemeyin. 0-50k abonesi olan ve dava açma potansiyeli olmayan kanallarda deneyin. Ayrıca unutmayın ki, eğer bu şahıs telifin kalkması için geri bildirim gönderirse, bu yöntemi uyguladığınız YouTube veya Google hesabı devre dışı bırakılır.
İlk öncelikle en az 2 hafta önce atılmış bir videomuz olması gerek. Bu videonun izlenmesi az ise, ister para ödeyerek ister ücretsiz deneme sitelerinden yavaş yavaş izlenme botu basıyoruz. Ardından hedef kanalın yeni atılmış bir videosunu seçiyoruz. (bizim kullanacağımız videodan önce olsa da olur.) Ardından bu videonun thumbnailini, başlığını ve açıklamasını, bizim 2 hafta veya daha eski olan videoya geçiriyoruz. Kopyala yapıştır yapmanız yeterli.
Ardından hedef videoya gelip bildir > haklarımı ihlal ediyor > telif hakkı seçeneğini seçin ve devam edin. Çıkan sayfada aşağıdakı mavi butona basın ve telif kısmına atacak. Buradan video ekle kısmına basın. Ardından aşağıdaki görseldeki gibi doldurun.

Alıntıyı görüntüle

Şimdi alt taraftaki formu dolduralım.

Alıntıyı görüntüle

Ve son kısımları dolduralım.

Alıntıyı görüntüle

Evet bitti. Şimdi bu telif hakkı bildirimini gönderelim. Birkaç güne haber gelir. Bunu telif attığınız kanalın e postasından veya YouTube Studio telif kısmından öğrenebilirsiniz. Eğer yanıt olarak e postada sizden kanıt isterse gerçekçi ve biraz uzun şeyler yazıp e postayı geri cevaplayın (örneğin: X tarihinde attığım videonun başlığını, açıklamasını ve özel küçük resmini tamamen kopyalayıp paylaştı vb.). Ve bunu 3 tane daha videoya yapıp videoları teliften kaldırtırsanız kanal kapanır.

Bilgiler:

Şahıs geri bildirim atıp telifi kaldırtsa bile kanalın algoritması geri gelmeyecektir. Kendisinin yeniden düzeltmesi gerekecektir. (bir kanal telif yerse algoritması bozulur ve Shadow ban benzeri bir ban yer.)

Şahısın kanalı kapanırsa, bunu [email protected] Gmail adresine bildirerek kanalı geri açtırabilir. Açılırsa bu işlemleri yeniden yaparak kanalı yeniden kapattırabilirsiniz.
Neden böyle bişey yapıyonuzki? Adam kanalı açıyor gelişiyor bu onun için çok büyük bir anlam. Ve dengesizin biri geliyor kanalını kapattırıyor. Neden??? Kendine yapıldığını düşünsene bi.

Rutherr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
204
İsim
İlhan Mert
İlgilendiği Kategoriler
Minecraft ve Speedrun
Instagram
ilhanxmert
Steam
ilhanxmert
Discord
liluziilhxn#2013
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Neden böyle bişey yapıyonuzki? Adam kanalı açıyor gelişiyor bu onun için çok büyük bir anlam. Ve dengesizin biri geliyor kanalını kapattırıyor. Neden??? Kendine yapıldığını düşünsene bi.
ben bunları youtubeden illegal bir şekilde kazanç elde eden, veya izleyicilerini kandıran kişilere yapıyorum. ben bu tür şeyler yapmasam bile benimde başıma bu telif olayı geldi. ve ortada bir kaos çıkmadığı sürece youtube bunu düzeltmeyecek.

ReDanger

80+ Bronze
Hocam düşünceniz güzel böyle insanlara yapılır ve hakederler. Ama ben yaparım böyle kişilere sen yaparsın bir başkası emek veren kişiye yapar.

oaK´

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,234
İsim
Olcay akbulut
Bunda herhangi kötü bir şey yok? İçinizde kötü niyet varsa zaten yaparsınız, bu tarz şeyleri bilmekte zararlı veya kötü değil. Bir şeyleri bilmek sizi kötü yapmıyor, o şeyi uygulamadıktan sonra.
hocam ortalık küçük çocuk kaynıyor herkesin aklı başında değil, şaka için random bir kanala bunu yapacak insanlar var
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam kimse adalet bekçisi değil

ReDanger

80+ Bronze
Olay zaten uygulamada. Uygulama yetkin var istediğin zaman yapabilirsin. Zor bir olay değil yani.

DonanımFikir

Öğretmenimizin Mekanı Cennet Olsun
Moderatör
En İyi Cevap
10
Dahası  
Reaksiyon skoru
36,605
İsim
Selimhan
İlgilendiği Kategoriler
SıcakFırsatlar Bilgisayar Toplama Konu Dışı
Steam
#Samsunlu
DeepWeb Giriş Katmanı gibi konu olmuş.

Kural 3- Forum huzurunu bozacak davranışlar
Bu yaptığın konu da huzuru bozuyor şahsen. İyi bir davranış olmadığı için.

Touoa

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,933
İsim
Turuncu Keskin
hocam ortalık küçük çocuk kaynıyor herkesin aklı başında değil, şaka için random bir kanala bunu yapacak insanlar var
Bu tarz saldırıları , hazır saldırıları dahil internet üzerinden çoğu platform üzerinden bulabiliyorsunuz. Niyetinde olan varsa zaten bulması çok zor olmuyor.

Rutherr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
204
İsim
İlhan Mert
İlgilendiği Kategoriler
Minecraft ve Speedrun
Instagram
ilhanxmert
Steam
ilhanxmert
Discord
liluziilhxn#2013

Hocam kimse adalet bekçisi değil
ortada bir suç varsa, ve bu suçu kimse önlemiyorsa, ben bu suçu engellemek için elimden geleni yaparım. bir suçu durdurmak veya bir kişinin kartından izinsiz para harcanmasını engellemek için adalet bekçisi olmanıza gerek yok.

DeepWeb Giriş Katmanı gibi konu olmuş.

Kural 3- Forum huzurunu bozacak davranışlar
Bu yaptığın konu da huzuru bozuyor şahsen. İyi bir davranış olmadığı için.
Forumdaki huzuru bozmuyor. Youtube'daki huzuru bozuyor.

Status
Bu konu kilitlenmiştir.
Top Bottom