Neler Yeni

YouTube kanalım haksız yere kapatıldı

Merhaba,

+ Bir YouTube kanalım vardı. Hiçbir video yüklü değildi. hesabıma girilmiş ve ben hiçbir şekilde farkına varamadım.
+ Bana YouTube'dan bir e-posta yolladılar. Açıp baktım bir de ne göreyim kanal ya da video sahibi 2 tane telif atmış.
+ YouTube hesabıma girdim ve 5 tane video yüklendiğini gördüm. Sonra baktım ki 2 tanesine telif atılmış.
+ Ben de hemen hesaptaki bütün videoları sildim ve şifremi de değiştirdim.

Anlamadığım nokta hesabımda çift faktörlü telefon koruması olmasına rağmen nasıl oldu da hesabıma girdiler.
Telefonum da bazı kırılmış uygulamalar vardı acaba onlardan dolayı mı oldu.

+ Mesela "YouTube vanced" gibi uygulamalar vardı.
+ Tabii bu olaydan sonra bütün "modlu" uygulamaları kaldırdım.
+ Kaç gündür de @teamyoutube Twitter adresine maruzatımı anlatıyorum.
+ Sürekli bana form doldurtup doldurtup beni oyalıyorlar. Böyle berbat müşteri hizmeti görmedim.
+ Bütün bu ayarları yaptığımı ve şifremi değiştirdiğimi, hesabıma bağlı olan uygulamaları kaldırdığımı belirttim.

Daha YouTube kanalıma başlamadan bu tip sorunda bile çözüm üretemiyorlarsa neden YouTube'u tercih edeyim ki?

Videoları kaldırmama rağmen sorgusuz sualsiz anında hepten hesabımı kapattılar.
Hesabı geri almak için artık uğraşmayacağım. Sizce bu sorunlar neden oldu ve ben nerede yanlış yaptım ve ne yapmam gerekir sizce?
Gerçi artık ümidim de kalmadı ama yine de sormak istiyorum. Elbette burada çok fazla tecrübesi olan arkadaşlar vardır.

YouTube hesaplarım arasında geçiş yapamıyorum hepsinde aynı hatayı veriyor.
Yani, kapatıldığını gösteriyor. Diğer hesaplarıma da mı yasak geldi anlam veremiyorum.

Bu konunun muhatabı direkt olarak YouTube, lakin hiçbir şekilde haklılığını ispatlayamazsın.

Eğer böyle bir durum söz konusu ise herkes VDS kiralayıp spam videolar atıp pk vs kapandığında ise "birisi hesabıma girmiş" diye sorunu çözdürmeye çalışırdı. Hesap güvenliğinizden siz sorumlusunuz, para kazanma başvurusundaki uzun uzun metni, YouTube şartlar ve politikaları okuyun diyenler var.

Belki açarlar kanalı, ama işiniz pek kolay değil diyenler var. Yüzlerce kanal açtım bir kere bile böyle sorunlar yaşamadım diyenler var.
hesabıma başka bir telefonla girildiğini görebiliyorum. bütün testleri analizleri yapmalarını da istedim ama bana Twitter'dan aynı formu tekrar gönderip duruyorlar. güvenlik ayarları zaten yapılıydı. Yani, çift faktörlü koruma vardı. Olmasına rağmen nasıl girip video yüklediler aklım almıyor. Şimdi bir de aynı sıkıntı Twitter hesabımda da oldu. Birisi dadandı ama aynı kişi mi bilmiyorum. Telefon olmadan nasıl girebiliyorlar. Hep saçma ''Cripto'' reklamları ve bazı kişileri etiketliyorlar, reklam yapıyorlar. Youtube'a yükleyenler de yazılım ve hile videoları yüklemişler mesela....

Bir partner şirketiyle mi çalışmam lazım? Çünkü emek verdiğimde yine sorun çıkarsa ve sonuç alamazsak bu çok verimsiz olur.

Şimdiden teşekkürler.
İyi çalışmalar diliyorum.

Kaan ÇABUK

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
1671274900213.png
Adamlar milyarlara hizmet ediyorlar, o yüzden yetişmek zor oluyordur. Herkesle tek tek özenle ilgilenirlerse aşırı yoğunluk olur.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Alıntıyı görüntüleAdamlar milyarlara hizmet ediyorlar, o yüzden yetişmek zor oluyordur. Herkesle tek tek özenle ilgilenirlerse aşırı yoğunluk olur.
Böyle saçmalık olmaz. Sen Youtube'sin. İnsanlardan para kazanmanla birlikte insanların da para kazanmalarına destek vermeli ve herhangi bir konuda sağlam analiz yapıp sıkıntıları çözmelisin. 150k masraf yap, iki tane dallama nasıl giriyorsa anlamıyorum girsin hesabına telifli video yüklesin sende sorgusuz sualsiz hesap kapat...Kullanıcıyı, içerik üreticisini korumanda hiçbir sıkıntı yok. Aynı şeyi benim için de yaparsın biliyorum ama bir analiz yap tespit yap yani...Hesaıma giren kişilerin telefonları belli diyorum analiz yapılsın diyorum. Bana ***** ***** hesabı güvene al ayarlarını yollayıp duruyorlar. Yaptım zaten diyorum. Off ya ne salaklarla uğraşıyorum yaaa...

yufuscuk

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,305
İsim
YUSUF BAĞRIYANIK
Böyle saçmalık olmaz. Sen Youtube'sin. İnsanlardan para kazanmanla birlikte insanların da para kazanmalarına destek vermeli ve herhangi bir konuda sağlam analiz yapıp sıkıntıları çözmelisin. 150k masraf yap, iki tane dallama nasıl giriyorsa anlamıyorum girsin hesabına telifli video yüklesin sende sorgusuz sualsiz hesap kapat...Kullanıcıyı, içerik üreticisini korumanda hiçbir sıkıntı yok. Aynı şeyi benim için de yaparsın biliyorum ama bir analiz yap tespit yap yani...Hesaıma giren kişilerin telefonları belli diyorum analiz yapılsın diyorum. Bana ***** ***** hesabı güvene al ayarlarını yollayıp duruyorlar. Yaptım zaten diyorum. Off ya ne salaklarla uğraşıyorum yaaa...
Kesinlikle bir videonun başına 5 10 tane reklam koymasını biliyorlar

Kaan ÇABUK

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
910,219
Üyeler
141,259