Neler Yeni

İtopya Hazır Sistem Yanlış Model Ram Sorunu (ÇÖZÜLDÜ)

JuunBuun

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
921
İsim
Taksim Delisi Cenk
Merhabalar,geçtiğimiz günlerde modartpc nin itopya üzerinden çıkardığı 7500F hazır sistemi aldım.Sistem teslim edildi.Buraya kadar her şey normal.
Özelleştirme yaptım ve remleri +600 tl gibi bir farkla fotoğrafını eklediğim RGB yazan remlerle değiştirdim.Kampanyalı fiyattaki remler düz ışıksız modeldi.
1704450318556.png

Ve sisteme bakarken remlerin MHZ ve CL değerleri doğru olduğu halde,RGB siz olduğunu farkettim.Müşteri hizmetleri ile iletişime geçtim.Geri gönderin inceleyelim oldu.

Daha sonra tekrar arayıp durumu daha detaylı farklı bir temsilciye anlattım.Temsilci Ürünlerde RGB olmadığını belirtti.Bende Ürün başlığı RGB olduğunu görmüyor musunuz diyince,sizi farklı bir birime yönlendiriyorum dedi ve sonrasında yaklaşık 1 dk sonra telefondan otomatik olarak kapandı.

Siparişlerimden ram linkine tıkladığımda Başlıkta hala RGB ibaresi mevcut.İşin tuhaf tarafı ramin aynı mhz ve cl değerinde ve hatta aynı fiyatta RGB li modelide mevcut.
1704450587521.png
1704450611123.png

Son düzenleme:

sSeNCeRr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
77
İsim
Sencer YÜRÜKER
@Abdullah Hacıgül arkadaşın yaşadığı olaya ne diyorsun kral (ben artık itopyadan alışveriş yapmam)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Merhabalar,geçtiğimiz günlerde modartpc nin itopya üzerinden çıkardığı 7500F hazır sistemi aldım.Sistem teslim edildi.Buraya kadar her şey normal.
Özelleştirme yaptım ve remleri +600 TL gibi bir farkla fotoğrafını eklediğim RGB yazan remlerle değiştirdim.Kampanyalı fiyattaki remler düz ışıksız modeldi.
Alıntıyı görüntüle
Ve sisteme bakarken remlerin MHZ ve CL değerleri doğru olduğu halde,RGB siz olduğunu farkettim.Müşteri hizmetleri ile iletişime geçtim.Geri gönderin inceleyelim oldu.

Daha sonra tekrar arayıp durumu daha detaylı farklı bir temsilciye anlattım.Temsilci Ürünlerde RGB olmadığını belirtti.Bende Ürün başlığı RGB olduğunu görmüyor musunuz diyince,sizi farklı bir birime yönlendiriyorum dedi ve sonrasında yaklaşık 1 dk sonra telefondan otomatik olarak kapandı.

Siparişlerimden ram linkine tıkladığımda Başlıkta hala RGB ibaresi mevcut.İşin tuhaf tarafı ramin aynı mhz ve cl değerinde ve hatta aynı fiyatta RGB li modelide mevcut.
Remleri kargo vs ile zaman kaybetmeden şimdilik kullanmaya karar verdim.
Bunu başka birinin başına gelmesin diye paylaşıyorum.Ya bir ihmal var ya da işin içinde bi kolpa var.Yorum sizin...
Alıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüle
Geçmiş olsun kardeşim

JuunBuun

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
921
İsim
Taksim Delisi Cenk
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
@Abdullah Hacıgül arkadaşın yaşadığı olaya ne diyorsun kral (ben artık itopyadan alışveriş yapmam)
gönderilen irsaliyedeki ürün kodu ile ürünün seri nosu tutuyor.Burada bir sıkıntı gözükmüyor ama Ben sistemi alırken bitmesin diye hızlı davranıyorum.E haliyle CORSAIR 32GB (2x16GB) Vengeance RGB 6000MHz CL36 DDR5 Siyah Dual Kit Ram bu yazan yazıdan RGB ram olduğunu anlıyorum yani. Benim gibi yapıpta alanlara düz ram gitti demekki 😥
Bugünde gidip 2 tb kioxia g2 alacaktım.Artık gerek kalmadı 😀

Hiko335

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
686
İsim
Hikmet Çalı
Hocam ben olsam thh denerdim ama bir kez daha konuşun yani.

Ghoul

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
518
İsim
Kemalhan Altay
Bu yaşanan olaydan bağımsız, ne zmn itopyadan sistem çıksa linke ilk saniye tıklayıp alamıyoruz, site çöküp duruyor benim itopyaya tek isyanım bu yönde suanda

Kratos2008

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,034
İsim
Ömer
Steam
1316142768
Özelleştirme yaptım ve remleri +600 TL gibi bir farkla fotoğrafını eklediğim RGB yazan remlerle değiştirdim.Kampanyalı fiyattaki remler düz ışıksız modeldi.
Alıntıyı görüntüle

Remleri kargo vs ile zaman kaybetmeden şimdilik kullanmaya karar verdim.
Bunu başka birinin başına gelmesin diye paylaşıyorum.Ya bir ihmal var ya da işin içinde bi kolpa var.Yorum sizin...
Alıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüle
geçmiş olsun umarım en kısa zamanda düzeltirler itopyadanda alışveriş yapılmıycak duruma gelmez umarım

EmirhanBayramFK

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
692
İsim
Emirhan Bayram
İlgilendiği Kategoriler
Yurt İçi Alışverişler-E-Ticaret-Pazaryerleri-Tüketici Hakem Heyetleri-Donanım/Yazılım
Stok ismi aynı ancak stok kodunda sadece bir harf farkı bulunuyor ürünün. Dolasıyıla toplayan arkadaş gözden kaçırmış belli ki. Tekrar aramanızı çözüme kavuşmadığı takdirde. https://www.turkiye.gov.tr/tuketici-sikayeti-uygulamasi sitesi üzerinden başvurunuzu iletebilirsiniz.

DeveloperRedneck

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,349
İsim
Kürşat

EmirhanBayramFK

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
692
İsim
Emirhan Bayram
İlgilendiği Kategoriler
Yurt İçi Alışverişler-E-Ticaret-Pazaryerleri-Tüketici Hakem Heyetleri-Donanım/Yazılım
Ve şunu belirtmek istiyorum. Yoğunluk kaynaklı bu şekilde aksamaların olmasın çok normal sonuçta insan hatası. İtopya bu durumu anlasa hemen çözecektir emin olabilirsin. İadeyi Gönderdiğin takdirde inceleme sonucunda ramlerin değiştirileceğine eminim. Sipariş verdiğin ürünün İTOPYA tarafında ki stok kodunu bile iletsen onlara anlayacaklar durumu zaten. Sana gelen faturada stok kodu yazabilir veya yazmayabilir eğer yazarsa fatura ile de kanıtlayabilirsin.

THH ile uğraşmadan çözmek senin yararına olacaktır. Nedeni THH talebin sonuçlandığında İTOPYA'da bu ürünün stoğu kalmayabilir. Sana ya muadil yada para iadesi yapacaklardır. Bu da o fiyata aynı ramleri alamayacağın anlamına gelmekte. Dolayısıyla ilk önceliğin Arama veyahut mail ile talebini iletmek olmalı.

ApRâ

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Hiç bekleme elinde faturan var, serisinden hakem heyetini yapıştır.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
988,943
Üyeler
156,408
Son üye
dgkng.dev
Top Bottom