Neler Yeni

İnceleme İtopya - Rampage RM-H22 Kulaklık Standı - USB Hub

Ricciardo

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,840
İsim
Mehmet
Merhaba arkadaşlar, sizlere ufak bir ürün incelemesi yapacağım. İncelemeden ziyade bahsetmek de diyebiliriz. Ürünümüz başlıkta, İtopya dememin sebebi İtopya'nın hem cihazın üstüne hem kutusuna "itopya.com" yazdırması, bir ürettirme vb durum var.
Ürün şu:
Fiyatı: 150₺, ben kargo ile 163,90₺ ödedim.
Screenshot_2022-10-18-19-52-34-872_com.android.chrome.png

Ürünün fotoğraflarını sabah vakti çekmek isterdim ancak akşama kaldı ve hem ortam ışığı hem kameram kötü olduğu için fotoğraflarımın kalitesiz olduğunu söylemek gerekir. Yine de birkaç fotoğraf ekleyeceğim, görsel olarak incelemeniz için bir YouTube kanalının incelemesi şurada:
Ürün de video da daha önce forumda paylaşıldı bu arada, ben de ürünü ordan gördüm. (Konu: https://forum.donanimarsivi.com/konu/rampage-itopya-siyah-gaming-rgb-kulaklik-standi-149-TL.623974/
konu sahibi @fbsoner12 'e teşekkürler)

Ben ürün ile ilgili bir küçük sürprizi ve fikirlerimi paylaşacağım.

IMG_20221018_194527.jpg
IMG_20221018_194518.jpg
IMG_20221018_194508.jpg

Öncelikle fotoğrafı çekerken ürünü bilerek temizlemedim, dokununca iz bıraktığını görmenizi istedim. Böyle bir ufak olumsuzluğu var. Diğer olumsuz yanı ise küçük olması, kulaklığımı kafama oturacak ayarda üzerine koyduğumda kulaklık standına koymuşum gibi değil de kulaklık, standını yemiş gibi oluyor.
Açık vs kapalı:
IMG_20221018_194613.jpg

IMG_20221018_194638.jpg

Ürün daha yüksek olmalıydı, maalesef bu bir eksi.
Kablosu arkasında tümleşik durumda, kesinlikle tak çıkar olmalıydı. Bu, fiyatı ne olursa olsun benim için bir eksi. Ayrıca usb girişleri usb 2.0 değil 3.0 olsa çok iyi olurdu.

Kötü yönlerini önden verdikten sonra iyi yönlerine geliyorum :)
Malzeme kalitesi güzel, bunu sadece fiyatına göre söylemiyorum direkt iyi bir malzemeden yapılmış. Ayrıca 2 x usb 2.0 ve 3.5mm jak girişleri olduğunu düşününce fiyatı çok çok iyi, bunlara sahip bir usb hub zaten kafadan 40-50 liraya raflarda yer alır. Kablo düzenlemesi açısından bu portların bulunmaz nimet olduğunu söylememe gerek yok.
Masada sabit ve sağlam duruyor, bundan endişe ettiysem de endişem boşa çıktı.

Benim için asıl güzel şey ise benim laptopumun ses giriş ve çıkışı için 2 ayrı jak girişi kullanmasıydı, kulaklığın mikrofonundan yararlanmak için kulaklığı Y kablo ile kullanıyordum, bunu da ortadan kaldırdı. Kulaklığı direkt standın jak girişine takıyorum ve kulaklık ile mikrofonu kullanılmaya hazır. Bunun diğer bir avantajı da benim için şöyle oldu, kulaklığımı taktığımda windows kulaklığı ayrı bir cihaz olarak görümüyor, hoparlör diye çalıştırmaya devam ediyordu. Artık 2 tık ile cihazlar arası geçiş yaparak hem hoparlörü hem kulaklığı direkt kullanıma alabiliyorum ❤️

Gelelim asıl sürprize, bunu gerçekten beklemiyordum. Stand sayesinde kulaklığın sesi daha yüksek geliyor, sanırım jak girişim yeterince güç veremiyordu? Yoksa standın daha iyi bir ses kartı mı var içinde anlayamadım, içinde ses kartı da varsa yok artık :D Bu arada bu ses farkının plasebo olmadığına emin olmak istedim, değil. Telefona dB ölçer indirdim, sonuçlar hassas olmasa da bence beni doğrulamak için yeterli oldu.
Screenshot_2022-10-17-23-20-10-791_com.noise.sound.meter.decibel.jpg

85. sn civarı şarkıyı tam seste laptopun jak girişi üzerinden dinledim, 51. sn öncesi ve sonrasında gördüğünüz yüksek kısım ise kulaklık standına geçince şarkının aynı yerinden yine son ses. 70dB civarı olan ses 80dB civarı oldu, bu kesinlikle gönlümü çalmaya yetti de arttı 😍

Dediğim gibi asıl görsel incelemeyi bıraktığım linkten yaparsanız daha sağlıklı olur. Bu ürün kesinlikle başarılı ve diğer kulaklık standlarının deli fiyatlarına da bakınca harika bir f/p ürünü. İhtiyacı olan olmayan herkese tavsiye ederim, parasını sonuna kadar hak eden nadir ürünlerden.

İlk incelemem, hem biraz sıkışık bi zaman dilimine geldi hem de kendim yeterince iyi iş çıkarmamış gibi hissettim arkadaşlar kusura bakmayın, umarım yardımcı olabilmişimdir. Sorunuz varsa sorabilirsiniz, elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım. Herkese iyi forumlar.

pozalba

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
347
İsim
nk
Süper inceleme eline sağlık

me1ster

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
239
İsim
Mert C.
güzel bi inceleme olmuş biraz daha kendi çapımda değerlendirmem bitince alacağım ama umarım bu fiyatta kalabilir

rave

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
964
İsim
Ahmet Şeker
bana göre gereksiz ama seveni vardır zaten masada her yer kablo ekstra olarak böyle bir şey ekleyince sadece kablo miktarı artmış oluyor

AltDnc

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
263
İsim
Altuğ
bana göre gereksiz ama seveni vardır zaten masada her yer kablo ekstra olarak böyle bir şey ekleyince sadece kablo miktarı artmış oluyor
milletin takıntısı var bşver yoksa tahtada işini görür kulaklık standı için

• Beğen
Reaksiyonlar: rave

rave

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
964
İsim
Ahmet Şeker
aynen katılıyorum aksesuar olarakta güzel gelmiyo hiç bir tek bu masanın kenarına asmak için olanlar var onlar fena değil

AltDnc

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
263
İsim
Altuğ
aynen katılıyorum aksesuar olarakta güzel gelmiyo hiç bir tek bu masanın kenarına asmak için olanlar var onlar fena değil
benim monitörün yanından bir parça çıkıyor kulaklık koyma standı ama monitör yamuluyor sağdan ağırlık alınca o yüzden kullanmıyom :D

Ricciardo

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,840
İsim
Mehmet
Hocam masanın arkasına doğru konumlandırınca masada kalan kablo miktarını azaltıyorsunuz, artmış olmuyor.

Ricciardo

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,840
İsim
Mehmet
Görmesem param cebimdeydi ... :/
Olsun hocam standın masanda olur böyle de :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

O da işini görür hocam ancak bir şey kullanmak gerekiyor, ben de alternatif çözümler aradım benim için en uygunu bu üründü; arkadaşlarla da paylaşmak istedim.

Cihangir

80+ Gold
kulalık standı almayı düşünüyorum ama başka model mi alsam bilemedim

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
906,911
Üyeler
140,725
Son üye
Kutayyy