Neler Yeni

İtopya Ürünlerimi Kargolamıyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
240
İsim
Buğra
Kasa olarak ne almıştınız acaba ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
240
İsim
Buğra
Powerboost x-59 aldım
Ben de bu akşam MSI 101r sipariş geçecektim stok bitti. Bu kargo olayı beni de korkutuyor ama başka satıcısı da yoktu baktığım modelde. İnşallah kargonuz tez vakitte gelir diye temenni ediyorum.

Alikara41

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
69
İsim
Ali karakus
Merhaba, trendyol, incehesap üzerinden alışveriş yaparak yeni bir PC topladım kargolar sokağa çıkma yasağı olmasına rağmen ortalama 2 gün gibi kısa bir sürede elime ulaştı. 22 Mayıs tarihinde ise İtopya üzerinden kasa ve PSU satın aldım (almaz olaydım) ürünler kargoya verilmedi halen siparişiniz alındı ekranında duruyor. Diğer PC bileşenlerini arkadaştan 1 saatliğine ödünç aldığım PSU'ya bağlamak dışında detaylı test edemedim bile ve 14 gün iade süresi geçti geçecek. Benim anlamadığım 9 günde bir siparişte hiç mi hareket olmaz? Bir yoğunluğu olan satıcı bunlar sanki, diğerleri nasıl hemen yollayabiliyor? İptal etsem ücreti geri almakta da sıkıntı yaşayacağımı düşünüyorum. Sizce bu durumda ne yapmalıyım tavsiyeniz var mı? İptal edip başka yerden sipariş versem mi?
7 iş gününde kargoya verilir yazıyordu bayramda.Araya arefe ve bayram girdi h. Sonları da yasaktan dolayı kapalılar diye biliyorum, hesabım yanlış değilse aldığın tarihten sonra 7 iş günü 3 haziranda dolacak. Yani 3 haziran gününe kadar kargolama yapacak demektir.

cas35

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
104
İsim
cas
Ben de bu akşam MSI 101r sipariş geçecektim stok bitti. Bu kargo olayı beni de korkutuyor ama başka satıcısı da yoktu baktığım modelde. İnşallah kargonuz tez vakitte gelir diye temenni ediyorum.
Aynı kasayı bende almayı düşündüm ama sistemim için planladığım bütçemi aşıyordu. İtopya hikayesi benim için son olur sanırım, biraz fazla verip teslimat konusunda üzmeyecek bir yerden alışveriş yaparım. Aksi durumda ikinci bir seçeneğim bu kasa, sizde değerlendirebilirsiniz:
Mesaj otomatik birleştirildi:

7 iş gününde kargoya verilir yazıyordu bayramda.Araya arefe ve bayram girdi h. Sonları da yasaktan dolayı kapalılar diye biliyorum, hesabım yanlış değilse aldığın tarihten sonra 7 iş günü 3 haziranda dolacak. Yani 3 haziran gününe kadar kargolama yapacak demektir.
inşallah bakalım. Bu türde bir hesaplama yapmamıştım teşekkür ederim

Alikara41

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
69
İsim
Ali karakus
Aynı kasayı bende almayı düşündüm ama sistemim için planladığım bütçemi aşıyordu. İtopya hikayesi benim için son olur sanırım, biraz fazla verip teslimat konusunda üzmeyecek bir yerden alışveriş yaparım. Aksi durumda ikinci bir seçeneğim bu kasa, sizde değerlendirebilirsiniz:

Sen aldığında kaç iş gününde verilir yazıyordu bilmiyorum ama iş günü ve normal gün farklı terimlerdir.İş günü demek tatiller ve sokağa çıkma gibi özel durumların harici geri kalan günlerdir hesapları ona göre yapabilirsiniz.

Dahası  
Reaksiyon skoru
240
İsim
Buğra

MSI MAG forge'a dönmeden önce vatandan mb511'in 650w lık modelini alacaktım. PSU da kronik ses sorunu vs olduğunu görünce vazgeçtim mb511 den maalesef. Ya dark guardian pro ya da MSI MAG forge serisinden olacak bakalım ama fiyatlarda durmadan yükseliyor. Bugün yarın karar veririm sanırım.

cas35

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
104
İsim
cas
Sen aldığında kaç iş gününde verilir yazıyordu bilmiyorum ama iş günü ve normal gün farklı terimlerdir.İş günü demek tatiller ve sokağa çıkma gibi özel durumların harici geri kalan günlerdir hesapları ona göre yapabilirsiniz.
tabii ki öyle ama beni şaşırtan 7 farklı yerden 7 farklı kargo firmasıyla sistem parçaları aldım yasağa rağmen kargoya verdiler, ürünleri 2 gün içinde teslim aldım en çok sıkıntı yaşadığım nokta itopya oldu. Elinde olmayan parçaları satışa koyup sipariş gelince tedarik ediyorlar bu da gecikmeye sebep oluyor gibi geliyor. Peki ben psu geldikten sonra diğer sistem parçalarımda sorun yaşarsam 14 gün iade süresi yasal olarak iş günleri için mi geçerli? bu konuda bilgin var mı?

Alikara41

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
69
İsim
Ali karakus
tabii ki öyle ama beni şaşırtan 7 farklı yerden 7 farklı kargo firmasıyla sistem parçaları aldım yasağa rağmen kargoya verdiler, ürünleri 2 gün içinde teslim aldım en çok sıkıntı yaşadığım nokta itopya oldu. Elinde olmayan parçaları satışa koyup sipariş gelince tedarik ediyorlar bu da gecikmeye sebep oluyor gibi geliyor. Peki ben PSU geldikten sonra diğer sistem parçalarımda sorun yaşarsam 14 gün iade süresi yasal olarak iş günleri için mi geçerli? bu konuda bilgin var mı?
Bak kardeşim benim yaşadığım ilçe sanayi bölgesi ve hepsiburada deposu var. Bu adamlar yoğunluk döneminde doblo tarzı arabası olan adamları kiralar dağıtım yaptırır.Müteahhit firmalardan yevmiyeli geçiçi eleman kiralar depoda çalıştırır ve yasak günleride çalışma izni var diye biliyorum ama itopya bunların çoğunu yapamıyo ya depo kiralayıp eleman sayısını arttıracak ya da bu şekilde kör topal işi ilerletecek ikisini karıştırmamak lazım. İtopya babamın oğlu değil savunuyorum sanma ama objektif yaklaşmak gerekirse diğer e ticaret firmalarıyla farkı bu.

White_Recon

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
818
İsim
Hasan
İtopya ve İncehesap'ın neden insanları böylesine göz göre göre mağdur ettiğini anlamak hiç güç değil: Para, para, para...

Sen zaten kendi müşterilerinin kargolarını yetiştiremiyorsun ve üstüne bir de dikkat çekici kampanyalar yapıp talebi arttırıyorsun. Dolayısıyla mağdur sayısı artıyor. Sonra ağızlarından "koronavirüs, kargo şirketleri, yoğunluk" kelimeleri olmadan cümle çıkmıyor.

AOC 24G2U İtopya'da 1550 TL'ye satılırken gittim n11'den 1750 TL'ye sipariş ettim, 1 gün sonra geldi. Çok da memnun kaldım, iyi ki 200 TL fazla verip n11'den almışım. 6 taksite böldürmüş olmam da cabası.

Paranızla rezil olmak istemiyorsanız İtopya ve İncehesap'a biraz ara verin derim.

cas35

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
104
İsim
cas
İtopya ve İncehesap'ın neden insanları böylesine göz göre göre mağdur ettiğini anlamak hiç güç değil: Para, para, para...

Sen zaten kendi müşterilerinin kargolarını yetiştiremiyorsun ve üstüne bir de dikkat çekici kampanyalar yapıp talebi arttırıyorsun. Dolayısıyla mağdur sayısı artıyor. Sonra ağızlarından "koronavirüs, kargo şirketleri, yoğunluk" kelimeleri olmadan cümle çıkmıyor.

AOC 24G2U İtopya'da 1550 TL'ye satılırken gittim n11'den 1750 TL'ye sipariş ettim, 1 gün sonra geldi. Çok da memnun kaldım, iyi ki 200 TL fazla verip n11'den almışım. 6 taksite böldürmüş olmam da cabası.

Paranızla rezil olmak istemiyorsanız İtopya ve İncehesap'a biraz ara verin derim.
Aklın yolu bir, bir daha bulaşmam.

Dahası  
Reaksiyon skoru
59
İsim
engin
kargo firmaları ve kendi sistemleri yetmedğinden bu problem çıkıyor ortaya

White_Recon

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
818
İsim
Hasan
kargo firmaları ve kendi sistemleri yetmedğinden bu problem çıkıyor ortaya
Vallahi yurtiçi kargo teslim aldıktan 1 gün sonra teslim ediyor. Kasa ve monitörüm kargoya verildi ve 24 saat içinde geldi. Kargo en fazla 3 gün aksar.

Top Bottom