Neler Yeni

Itopya üzerinden hazır bilgisayar alıcam tavsiyeleriniz nelerdir?

eminhann

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Eminhan Eren
Bütçe
27000

Sistem bu arkadaşlar 27k bütçem var üstüne çıkamam işim sadece oyun oynamak en yüksek fpsleri görmek ama 7500f in çok ısındığını gördüm o yüzden şu kule tipi soğutucuyu almaya karar verdim

7500f için işimi görür mü yoksa sadece stok fan yeterli olur mu ? Ayrıca sistem hakkındaki düşüncelerinizi bekliyorum.

Enes34Nacir

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,721
İsim
Enes Nacir
İlgilendiği Kategoriler
Toplama kasa
Sistemdeki kasa çok kötü içindeki PSU da rezalet onun yerine MSI kasa ( görseldeki gibi) yada daha kaliteli bir marka seçebilirsiniz. İşlemci mevzusunda ise R5 7500F ısınan bir işlemci stock fan zatn yetmeyecekdir. Attığınız kule tipi R5 7500f i maalesef soğutacağını sanmıyorum onun yerine başka bir model kule tipi alabilirsiniz.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ekler

• Screenshot_2024-09-29-07-09-06-106_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2024-09-29-07-09-06-106_com.android.chrome.jpg
    472.7 KB · Hit: 30
  • Screenshot_2024-09-29-07-12-05-151_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2024-09-29-07-12-05-151_com.android.chrome.jpg
    414.6 KB · Hit: 30

eminhann

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Eminhan Eren
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Sistemdeki kasa çok kötü içindeki PSU da rezalet onun yerine MSI kasa ( görseldeki gibi) yada daha kaliteli bir marka seçebilirsiniz. İşlemci mevzusunda ise R5 7500F ısınan bir işlemci stock fan zatn yetmeyecekdir. Attığınız kule tipi R5 7500f i maalesef soğutacağını sanmıyorum onun yerine başka bir model kule tipi alabilirsiniz.
Eyvallah peki bu soğutucuyla kaç derece düşebilirim ayrıca işlemcinin çok ısınması çok problem yaratır mı performans düşüşleri dışında işlemcinin ömrü kısalır mı veya arıza vs bir sorun olur mu. Ek olarak kasayı değiştirmeyebilirim bütçeden dolayı mevcut kasa bi problem yaşatır mı

Enes34Nacir

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,721
İsim
Enes Nacir
İlgilendiği Kategoriler
Toplama kasa
Eyvallah peki bu soğutucuyla kaç derece düşebilirim ayrıca işlemcinin çok ısınması çok problem yaratır mı performans düşüşleri dışında işlemcinin ömrü kısalır mı veya arıza vs bir sorun olur mu. Ek olarak kasayı değiştirmeyebilirim bütçeden dolayı mevcut kasa bi problem yaşatır mı
Mevcut kasa çok kötü içindeki PSU çok dandik o sisteme kesinlikle yakışmamış. İşlemcinin ısınma muhabbeti ise çok ısınır ise GHz düşer ve anlık drop Yemene yada FPS düşüşlerine sebep olur. Ömür sorusunda da hayır diyorum. Bahsettiğin kule tipi stock fanla Max 5 derece oynatır diye düşünüyorum.

BurakBek

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
56
İsim
Burak

Sistem bu arkadaşlar 27k bütçem var üstüne çıkamam işim sadece oyun oynamak en yüksek fpsleri görmek ama 7500f in çok ısındığını gördüm o yüzden şu kule tipi soğutucuyu almaya karar verdim

7500f için işimi görür mü yoksa sadece stok fan yeterli olur mu ? Ayrıca sistem hakkındaki düşüncelerinizi bekliyorum.
https://www.itopya.com/KendinTopla?p=7581_1-24309_1-25329_1-26000_1-19761_1-21319_1-18146_1 dostum bu önerdiğim gayet iyi evet işlemciler sıcak çalışıyor ben işleci soğutucu aldım ama pek etki etmedi eğer alacaksanda kaliteli alman gerek ki bütçe kısıtlı olduğu için alma zaten anakartla birlikte stok fan veriliyor amd nin bi programı var ismini unuttum o ayarlarda orda işlemci çalışma modelini otomatik alıyorsun sıcaklık gözle görülür şekilde düşüyor bende işe yaradı bende 80 derece olan işlemci 60 oldu sende de aynı performans olacaktır ekran kartına gelir isek 2. El almanı öneririm bütçeden kaynaklı öneri istersen 3070 ti uygun fiyata temiz güzel ekran kartı bulabilirsin

https://shbd.io/s/K8K3Jjbb misal bütçeyi biraz aşıyor ama seni üzmez rahat 2 3 sene götürür yüksek ayarlarda

Nixist

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
77
İsim
Enes
Hocam o fiyatlara çıktıysa 300-350 lira daha koyup çift kule Phantom Spirit veya Peerless Assasin alsın.

BurakBek

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
56
İsim
Burak
bu programı indir ayarını yap işlemci soğutucu almana gerek yok bende 7600 var gayet iyi sıcaklığı iyi program sayesinde

eminhann

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Eminhan Eren
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
https://www.itopya.com/KendinTopla?p=7581_1-24309_1-25329_1-26000_1-19761_1-21319_1-18146_1 dostum bu önerdiğim gayet iyi evet işlemciler sıcak çalışıyor ben işleci soğutucu aldım ama pek etki etmedi eğer alacaksanda kaliteli alman gerek ki bütçe kısıtlı olduğu için alma zaten anakartla birlikte stok fan veriliyor amd nin bi programı var ismini unuttum o ayarlarda orda işlemci çalışma modelini otomatik alıyorsun sıcaklık gözle görülür şekilde düşüyor bende işe yaradı bende 80 derece olan işlemci 60 oldu sende de aynı performans olacaktır ekran kartına gelir isek 2. El almanı öneririm bütçeden kaynaklı öneri istersen 3070 ti uygun fiyata temiz güzel ekran kartı bulabilirsin

https://shbd.io/s/K8K3Jjbb misal bütçeyi biraz aşıyor ama seni üzmez rahat 2 3 sene götürür yüksek ayarlarda
Hocam dllss3 kullanmak için 4 serisi almak istiyorum ayrıca 2.el almak gibi de bi düşüncem yok senin dediğin ayarları biostan eco moda alıncada oluyo sanırım birde bu oyunlardaki performansı etkiler diye düşünüyorum biraz daha bütçede artış yapmaya karar verdim

büyük bi ihtimalle bu işimi görür teşekkürler.

BurakBek

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
56
İsim
Burak
Hocam dllss3 kullanmak için 4 serisi almak istiyorum ayrıca 2.el almak gibi de bi düşüncem yok senin dediğin ayarları biostan eco moda alıncada oluyo sanırım birde bu oyunlardaki performansı etkiler diye düşünüyorum biraz daha bütçede artış yapmaya karar verdim

Kardeşim bende rtx 4060 var ve sanıldığı kadar dlss o kadar iyi değil steam hesabım da red dead redemption crypunk assasins creed valhala gibi bir çok oyunlar var oyunlarda inanılmaz bir fps artışı olmuyor onu öncelikle söyleyim birde yanılmıyorsam 2000 ve 3000 serilerinde dlss 3 desteği var güncellemeler sayesinde

O soğutucu pek etki edeceğine sanmıyorum kendimden örnek verim bende ryzen 7600 işlemci var bildiğin gibi sıcak çalışıyor kasaya aldım taktım 5 6 derece düştü sadece yani stok fandan neredeyse farkı yok eğer alacaksan çift taraflı hava soğutucu almalısın senin ki tek fan

COOLER MASTER Hyper 622 Halo ARGB 120mm İşlemci Hava Soğutucu örnek olarak bu mesela ama şunuda söyleyeyim kasaya sığarmı çift taraflı olduğu için büyük benim arkadaşda ucu ucuna sığdı alırken ona dikkat ederek al

Son düzenleme:
Top Bottom