Neler Yeni

İtopyadan aldığım ama kırık gelen monitör !!

Ciyoletta

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
76
İsim
Cihan Bayır
Arkadaşlar ürünü teslim alırken dış kutusuna bakılır vuruk kırık varsa dokunulmaz. Tutanak tutulup geri gönderilir. Eğer kutu sağlamsa teslim alınır. Teslim alındığı andan itibaren videoya çekilir. Şuan itopya yerin de olsam "montaj yaparken kırmadığını nasıl ispatlarsın?" Diye sormak isterdim. Şahsen ben sistem aldığım zaman da monitör aldığım zaman da anneme veya evde kimse varda video çekmesini sağladım. Umarım bundan sonra böyle durumlarla karşılaşmazsın dostum. Gerçekten de çok üzüldüm umarım mağdur olmazsın.

NOMADRANTAN

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,420
İsim
Nomad el ghost
Instagram
Serdar
Steam
Aaaa
Twitter
Olm
Discord
Yeterrrr
Reddit
Aaaaaaa
arkadaşlar gamın g gen tr den bi tane sistem alacağım.orası guvenılır mı

Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
Uzay
Arkadaşlar ürünü teslim alırken dış kutusuna bakılır vuruk kırık varsa dokunulmaz. Tutanak tutulup geri gönderilir. Eğer kutu sağlamsa teslim alınır. Teslim alındığı andan itibaren videoya çekilir. Şuan itopya yerin de olsam "montaj yaparken kırmadığını nasıl ispatlarsın?" Diye sormak isterdim. Şahsen ben sistem aldığım zaman da monitör aldığım zaman da anneme veya evde kimse varda video çekmesini sağladım. Umarım bundan sonra böyle durumlarla karşılaşmazsın dostum. Gerçekten de çok üzüldüm umarım mağdur olmazsın.
Umarım bakalım araya bayram giriyor inşallah çözülür gerçekten çok uğraştım almak için

tümen

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,934
İsim
tümen dağ
Hocam tamamen tarafsız yorumluyorum.
Maalesef bu durumda yapılacak bir şey yok.
Sorun kargoda gibi duruyor ama kargo teslim sırasında veya ürünü açarken kayıt altına almanız lazımdı.
Belki siz açarken kırdınız.
Yani bunu bilemeyiz.
Ben size inanıyorum ama hangi firmaya gitseniz kırık ürünü almaz.
hocam herşeyi böyle mi yapıcaz

Dahası  
Reaksiyon skoru
222
İsim
Murat
Monitörü amazon.tr den aldım çünkü böyle bir problemle karşılaşırsam Amazon dışında diğer firmaların destek olmayacağını ve mağdur edeceğini düşündüm. Hepsi yapmaz belki ama hiçbirisi Amazon.tr kadar güven vermiyor.

Razorlance

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
277
İsim
Çayan Tarhan
her zaman teknolojik bir şey alırken ilk açılışta sürekli video kayıt almanızı öneririm böle sorunlar olabiliyor çünkü inanmıyorlar sonra.
zaten genelde kutu üzerine kocaman yazarlar açmadan önce video kaydı alınız şeklinde pahalı ürünlerde kutuda ufacık bir ezik varsa bile tutanak şart

Ciyoletta

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
76
İsim
Cihan Bayır
hocam herşeyi böyle mi yapıcaz
Kesinlikle böyle yapın arkadaşlar. Başka türlü kendinizi savunacak hiçbir durumunuz kalmıyor. Kargoya "verin de açıp bakayım" diyemiyorsunuz çünkü. Bu yüzden kargocu kapıya gelince direkt açın kamerayı naçizane tavsiyemdir.

Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
Uzay
zaten genelde kutu üzerine kocaman yazarlar açmadan önce video kaydı alınız şeklinde pahalı ürünlerde kutuda ufacık bir ezik varsa bile tutanak şart
İlk defa böyle birşeyle karşılaştım biraz acemiliğime geldi keşke video alsaydım dediğiniz gibi ama bakalım yardımcı olurlar diye umuyorum

Razorlance

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
277
İsim
Çayan Tarhan
İlk defa böyle birşeyle karşılaştım biraz acemiliğime geldi keşke video alsaydım dediğiniz gibi ama bakalım yardımcı olurlar diye umuyorum
valla inşallah olurlar zaten kuryeler sizin ürünü açmanızı vs beklemezler orda ki olay kutuda ezik büzülme ıslanma vs var mı diye bakılır hızlıca varsa tutanak yoksa eyvallah gerisi video sizde ki durum şu anlık sıkıntılı biraz muhtemelen ürünü garantiye yollarlar orda kullanıcı hatası denilmesi çok yüksek :/

Ciyoletta

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
76
İsim
Cihan Bayır
Ayakkabı garantilerinde falan ürünü inceleyip bakarlar yırtık neyden kaynaklı falan diye. Yani tam emin değilim ama bu şekilde çok fazla duydum. Bilgisayarda da olay aynı mı acaba. Yani gönder bi bakalım sorun bizden kaynaklı mı diye araştırırlar mı acaba. Yokuşa sürerlerse bi sor bunu. Eğer olmazsa mahkemeye ver.

tümen

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,934
İsim
tümen dağ
Kesinlikle böyle yapın arkadaşlar. Başka türlü kendinizi savunacak hiçbir durumunuz kalmıyor. Kargoya "verin de açıp bakayım" diyemiyorsunuz çünkü. Bu yüzden kargocu kapıya gelince direkt açın kamerayı naçizane tavsiyemdir.
hocam böyle şeyler imkansız gibi kargocular bizimle mi uğraşıcak , öyle yapsak bile adam kabul etmıyor uzatıyor işi yokuşa sürüyor siz alın iade edersiniz gibi şeyler diyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
Uzay
Ayakkabı garantilerinde falan ürünü inceleyip bakarlar yırtık neyden kaynaklı falan diye. Yani tam emin değilim ama bu şekilde çok fazla duydum. Bilgisayarda da olay aynı mı acaba. Yani gönder bi bakalım sorun bizden kaynaklı mı diye araştırırlar mı acaba. Yokuşa sürerlerse bi sor bunu. Eğer olmazsa mahkemeye ver.
Evet hocam son çare Thh

Ciyoletta

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
76
İsim
Cihan Bayır
hocam böyle şeyler imkansız gibi kargocular bizimle mi uğraşıcak , öyle yapsak bile adam kabul etmıyor uzatıyor işi yokuşa sürüyor siz alın iade edersiniz gibi şeyler diyor
Bunu demeye hakkı yok kardeşim. Dün paparacard getirmişler annem aradı "istemiyorum iade etsinler" dedim tıpış tıpış götürdü. Sizde eğer kutuda hasar varsa almazsınız olur biter. Koysun kapının önüne kim alırsa alsın. Teslimat tutanağına imza atmadığınız sürece götürmek zorunda
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yani olay şöyle işlemeli.
1- Kurye geldi.
2-Kamerayı aç.
3-Kutuyu kontrol et. Hasar varsa teslim alma götürsünler.
4-Hasar yoksa teslim al ama kaydı durdurma. Monitörün sorunsuz olduğunu anlayıp kesin karar kılınca kaydı durdur.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

Forum istatistikleri

Konular
907,101
Üyeler
140,768
Son üye
BJKLİ TARİHÇİ
Top Bottom