Neler Yeni

JavaScript kodu konsolda görünmüyor.

Öğrenen_biri

80+ Bronze
Sanırım playlistin atmışsın oda otomatik olarak serinin ilk videosunu yükledi. Kaçıncı video olduğunu söyleyebilir misin? Yeterli bilgi vermediğinden eksik kalıyor hep

Öğrenen_biri

80+ Bronze
Şimdi baktım sizin yaptığınız doğrudur. Bu port kısmı tanımlı olmadığından gözükmüyor. Bu tanımlıyı sekmedeki kısımdan çağırıyor. Fark ederseniz videoyu çeken kişinin sekmede portu zaten gözüküyor. Bizim Direkt dosya yolu olarak gözüküyor ondan kaynaklı boştur.

Marshal

80+ Bronze
En İyi Cevap
3
Kankam kodların bitimini yani satır sonlarını ";" işareti ile kapatman gerekiyor. JavaScript gibi C türevi dillerde komutun bittiğinin anlaşılması için ";" kullanılır. ";" koymadan alt satırlara başka kodlar yazarsan program bu kodları birleştirir ve ortaya anlamsız bir şey çıkacağı için hata verir ve çalışmaz.

JavaScript:
console.log(window);
console.log(window.location.port);

Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Ege Cihat İrcan
Şimdi baktım sizin yaptığınız doğrudur. Bu port kısmı tanımlı olmadığından gözükmüyor. Bu tanımlıyı sekmedeki kısımdan çağırıyor. Fark ederseniz videoyu çeken kişinin sekmede portu zaten gözüküyor. Bizim Direkt dosya yolu olarak gözüküyor ondan kaynaklı boştur.
bunu nasıl yaparım

mert1337

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
35
İsim
Mert Çiçek
Bu konudaki yazılan tüm cevaplar yanlış. :D

1- Script'i nereye eklersen ekle çalışır. Şuraya buraya ekle muhabbeti için; Örnek olarak document.body'e erişmek gibi işlemler yapacaksan body kapatmadan önceki satıra scripti eklemelisin ki HTML yüklendikten sonra script çalışsın. Senin kodunda ise böyle bir olaya gerek yok sadece window objesini ve url portunu loglatıyosun o yüzden nereye koyarsan koy farketmez.

2- Javascript C "türevi" bir dil değildir, sadece yazım konusunda C'ye "benzer".

3- Javascript interpreted bir dil olduğu için her satırın sonunu ; ile kapatmana gerek yoktur. Bu opsiyenel olarak bırakılmıştır ve interpreter bunu otomatik olarak halleder.

Yanlış bilgileri düzelttikten sonra gelelim senin sorununa, her şeyin doğru sadece index.html'i bir server dan değil de ön izleme olarak görüntülediğin için port tanımlanmamış ve console bunu doğal olarak boş gösteriyor.

Öğrenen_biri

80+ Bronze
Bu konudaki yazılan tüm cevaplar yanlış. :D

1- Script'i nereye eklersen ekle çalışır. Şuraya buraya ekle muhabbeti için; Örnek olarak document.body'e erişmek gibi işlemler yapacaksan body kapatmadan önceki satıra scripti eklemelisin ki HTML yüklendikten sonra script çalışsın. Senin kodunda ise böyle bir olaya gerek yok sadece window objesini ve url portunu loglatıyosun o yüzden nereye koyarsan koy farketmez.

2- Javascript C "türevi" bir dil değildir, sadece yazım konusunda C'ye "benzer".

3- Javascript interpreted bir dil olduğu için her satırın sonunu ; ile kapatmana gerek yoktur. Bu opsiyenel olarak bırakılmıştır ve interpreter bunu otomatik olarak halleder.

Yanlış bilgileri düzelttikten sonra gelelim senin sorununa, her şeyin doğru sadece index.html'i bir server dan değil de ön izleme olarak görüntülediğin için port tanımlanmamış ve console bunu doğal olarak boş gösteriyor.
Öncelikle ilk maddeyi ben yanlış hatırladığımdan öyle sandım ama videoyu izledikten sonra doğru olduğunu öğrendim. İkincisi ; koyulması zorunlu olmasa koyulması gerekir, evet birkaçında gerekmezsede koyulması tavsiye edilir. Üçüncüsü port hep aynıdır ama senin urldende yazmıyorsa göstermez. Aynı şekil ikimizinde urlsinde dosya yolu olarak gözüktü.

Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Ege Cihat İrcan
ben şimdi port ekleyemiyor muyum yada ekleniyorsa nasıl yapcam

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
946,159
Üyeler