Neler Yeni

javascript öğrenmek için hmtl css bilmek gerekm mi

Sheader

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,181
İsim
Mustafa Enes Bulut
şu anda javascript öğrenme sürecindeyim ardından backend için nodejs e geçeceğim html css bilmiyorum javascript bunlarla ne de olsa beraber kullanılıyor bu ikiisni öğrenmem lazım mı ?

NedoxBey

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
367
İsim
Nedox Bey
şu anda javascript öğrenme sürecindeyim ardından backend için nodejs e geçeceğim html css bilmiyorum javascript bunlarla ne de olsa beraber kullanılıyor bu ikiisni öğrenmem lazım mı ?
backend icinse gerek yok
Mesaj otomatik birleştirildi:

Frontend icin ise gerek var. React, Angular, Vue, Svelte icin gerek var.

HmzaY

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,103
İsim
Hamza Y
İlgilendiği Kategoriler
Little Bit Everything
front endde kaçamazsın html css lazım

Sheader

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,181
İsim
Mustafa Enes Bulut
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
backend icinse gerek yok

Frontend icin ise gerek var. React, Angular, Vue, Svelte icin gerek var.
udemy de bı kursum var comple uygulamalı web geliştirme diye ordaki javascript ferslerine çalısıyorum ama html css de kullanıyor div li vs. kullanıyor haliye anlamıyorum

front endde kaçamazsın html css lazım
frontend çalısmayı dusunuyorum full backend den gıtmek amacım

şimdi gördum kursu aldıgım hocanın sadece javscrıpt kursunda böyle demiş (ders içeriği bendeki kurs ile neredeyse aynı aynı videolar yüklü)
1716673646624.png

yani bendeki kursun html css yerlerine bakmam lazım sanırım

NedoxBey

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
367
İsim
Nedox Bey
udemy de bı kursum var comple uygulamalı web geliştirme diye ordaki javascript ferslerine çalısıyorum ama html css de kullanıyor div li vs. kullanıyor haliye anlamıyorum

frontend çalısmayı dusunuyorum full backend den gıtmek amacım

şimdi gördum kursu aldıgım hocanın sadece javscrıpt kursunda böyle demiş (ders içeriği bendeki kurs ile neredeyse aynı aynı videolar yüklü)Alıntıyı görüntüle

yani bendeki kursun html css yerlerine bakmam lazım sanırım
hocam ben nodejs e pek hakim degilim ancak size Javascript icin bir oneride bulunabilirim

ben buradan javascript ogrendim. Buyuk ihtimalle aldiginiz Udemy kursunda DOM dersleri (frontend ile alakali) var. Eger sadece backend calisacaksaniz gerek yok bu kisimlara.

Sheader

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,181
İsim
Mustafa Enes Bulut
hocam ben nodejs e pek hakim degilim ancak size Javascript icin bir oneride bulunabilirim

ben buradan javascript ogrendim. Buyuk ihtimalle aldiginiz Udemy kursunda DOM dersleri (frontend ile alakali) var. Eger sadece backend calisacaksaniz gerek yok bu kisimlara.

anladıgım kadarıyla ingilzce bir kaynak şu anlık ıngılzce sevıyem ile burada zorluk çekecegımı duusnuyoruum

evet nokta atısı bıldınız dom derslerine geldim ve frontend kullanıyor dom derslerini atlasam sorun çekmem dimi
ancak ben genede yüzeysel html css bilgisi edinmek istoyurm o yuzden kursun basındakı derslere bi göz atacagım

NedoxBey

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
367
İsim
Nedox Bey
anladıgım kadarıyla ingilzce bir kaynak şu anlık ıngılzce sevıyem ile burada zorluk çekecegımı duusnuyoruum

evet nokta atısı bıldınız dom derslerine geldim ve frontend kullanıyor dom derslerini atlasam sorun çekmem dimi
ancak ben genede yüzeysel html css bilgisi edinmek istoyurm o yuzden kursun basındakı derslere bi göz atacagım
Tabi siz bilirsiniz. HTML CSS o kadar zor degil 1-2 saatte basic seviyede anlayabilirsiniz. NodeJS icin ayri bir kurs/ders almanizi oneririm ziya backend biraz karisik.

Sheader

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,181
İsim
Mustafa Enes Bulut
Tabi siz bilirsiniz. HTML CSS o kadar zor degil 1-2 saatte basic seviyede anlayabilirsiniz. NodeJS icin ayri bir kurs/ders almanizi oneririm ziya backend biraz karisik.
nodejs için bilge adam akademiden bi kursum var oradan ilerleyeceğim

NedoxBey

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
367
İsim
Nedox Bey
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular