Neler Yeni

Yardım Kablonet Wifi sorunu & router önerisi

Ahyef

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
Ahmet Batuhan Karaoğlan
Arkadaşlar selam, şöyle bir sorunum var; kablolu internet üzerinden hiçbir sorun yok ama iş kablosuza geçince insanı cinlendiriyor. Çekim gücü ile alakalı bir problem değil tam anlamıyla WiFi de stabilizasyon yok. Tarifemin hızı 100Mbps bu arada. Şöyle ki modemin arayüzüne girip kanal ayarlarını değiştiriyorum ve hızım 40Mbps gibi değerlere çıkıyor bu benim için yeterli oluyor zaten ama bi süre sonra bu hız 1Mbps lere kadar düşüyor. Bu durum olduğunda bakıyorum ki modem arayüzündeki ayarlar kendi kendine değişmiş. Bu durum sürekli devam ettiği için canımı sıkmaya başladı artık. Bazı durumlarda modemi resetlemem gerekiyor gerçekten çok sinir bozucu bir durum, teknik ekip geldi kaç kere bir sorun bulamadılar. Bunun çözümü olarak nasıl bir yol izlememi önerirsiniz; Infinity 401 almak mı? Yoksa router alıp modemi bridge şeklinde (bu konu hakkında bir bilgim yok aydınlatırsanız sevinirim) kullanmak mı?

EFI Shell

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,011
İsim
Semih Boran
Router almanız şart. Aynı modemi ve 100 MBPS interneti kullanıyorum. Router alarak sorun çözülüyor. Bütçeniz ne kadar router için?

Son düzenleme:

Ahyef

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
Ahmet Batuhan Karaoğlan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Router almanız şart. Aynı modemj ve 100 MBPS interneti kullanıyorum. Router alarak sorun çözülüyor. Bütçeniz ne kadar router için?
Routerler hakkında bir bilgim yok piyasaya da hakim değilim ama 1-2k gibi bir bütçe ayırabilirim. F/p olursa daha iyi tabii ki. Router kullanımı nasıl oluyor aydınlatabilir misin beni dostum

EFI Shell

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,011
İsim
Semih Boran
Routerler hakkında bir bilgim yok piyasaya da hakim değilim ama 1-2k gibi bir bütçe ayırabilirim. F/p olursa daha iyi tabii ki. Router kullanımı nasıl oluyor aydınlatabilir misin beni dostum
Modemi bridge moda alıp, modeme RJ-45 ile routerı takıyorsunuz. Şunu almanız yeterli:

Ahyef

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
Ahmet Batuhan Karaoğlan

Ahyef

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
Ahmet Batuhan Karaoğlan

MovesLikeJaggeR

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
481
İsim
İSRAFİL GÖKBURUN
Arkadaşlar bende kablonet kullanıyorum ve anlık internetim gidiyor oynadığım oyunlardan Dc oluyorum adaptör den olabilir dediler yada modemden gittim adaptör aldım yine net gidiyor büyük ihtimal modemden. Mevcut modemim kablonetin verdiği o kiralanabilir modemlerden.Bana modem +router bir ürün önerebilir misiniz acaba?

EFI Shell

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,011
İsim
Semih Boran
Arkadaşlar bende kablonet kullanıyorum ve anlık internetim gidiyor oynadığım oyunlardan Dc oluyorum adaptör den olabilir dediler yada modemden gittim adaptör aldım yine net gidiyor büyük ihtimal modemden. Mevcut modemim kablonetin verdiği o kiralanabilir modemlerden.Bana modem +router bir ürün önerebilir misiniz acaba?
Bu ülkede DOCSIS 3.0 modem satışı yapılmıyor. En son 2010'lu yılların başında Motorola'nın DOCSIS 3.0 modemi satılıyordu diye biliyorum. ABD'den ithal etmelisiniz modem istiyorsanız. Router sorununuzu çözebilir. Sizde konu sahibinin aldığı Mercusys'yi alabilirsiniz. Öneririm.

Son düzenleme:

MovesLikeJaggeR

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
481
İsim
İSRAFİL GÖKBURUN
Bu ülkede DOCSIS 3.0 modem satışı yapılmıyor. En son 2010'lu yılların başında Motorola'nın DOCSIS 3.0 modemi satılıyordu diye biliyorum. ABD'den ithal etmelisiniz modem istiyorsanız. Router sorununuzu çözebilir. Sizde konu sahibinin aldığı Mercusys'yi alabilirsiniz. Öneririm.
O sadece router galiba bana modem+router lazım usta. Bunun için internette modem router yazıyor.

EFI Shell

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,011
İsim
Semih Boran
O sadece router galiba bana modem+router lazım usta. Bunun için internette modem router yazıyor.
ABD'den ithal etmeniz gerekiyor o zaman ya da modem değişikliği talebinde bulunun. Sorun ethernet ile bağlıyken mi oluyor yoksa Wi-Fi ile mi oluyor yoksa her ikisinde de mi oluyor?

MovesLikeJaggeR

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
481
İsim
İSRAFİL GÖKBURUN
ABD'den ithal etmeniz gerekiyor o zaman ya da modem değişikliği talebinde bulunun. Sorun ethernet ile bağlıyken mi oluyor yoksa Wi-Fi ile mi oluyor yoksa her ikisinde de mi oluyor?
Her 2si de oluyor oyun oynarken net gidiyor anlık 5 sn ye kadar geri geliyor. Şuan bir arıza kaydı oluşturdum ama bakalım. Yarın duruma göre bakacağım. Peki bu internetten modem router dediği ne oluyor. Sadece router anlamına mı geliyor. ABD den ithal etsek ne kadar bir ücret çıkıyor bize ?

EFI Shell

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,011
İsim
Semih Boran
Her 2si de oluyor oyun oynarken net gidiyor anlık 5 sn ye kadar geri geliyor. Şuan bir arıza kaydı oluşturdum ama bakalım. Yarın duruma göre bakacağım. Peki bu internetten modem router dediği ne oluyor. Sadece router anlamına mı geliyor. ABD den ithal etsek ne kadar bir ücret çıkıyor bize ?
Modem router, Wi-Fi modemlere deniyor. Yani herkesin bildiği sıradan Wi-Fi özellikli modemlere deniyor. Router ise Wi-Fi oluyor. NetMaster Infinity 401'in routerı berbat. 25 MBPS üzerinde harici router mecburi maalesef. 50 ve 100 MBPS kullanıp da bu modemi kullanan insanların routera ihtiyacı var. Yoksa verdikleri para boşa gidiyor. Çünkü o modemin routerıyla Wi-Fi ile 100 MBPS'yi alabilmeniz mümkün değil. Harici bir router zorunlu. ABD'den ithal ekonomi sebebiyle bayağı maliyetli olur diye düşünüyorum.

Top Bottom