Neler Yeni

Kablonet'ten türknete geçersem sorun yaşar mıyım?

Gloxy

80+ Bronze

Gloxy

80+ Bronze

YazılımKafa

80+ Silver
Kablonet kullanıyorum. 100’e 5’lik paket kullanıyorum ama akşam 8-12 arası 25’e 5’e düşüyor. Bunu bize abone olduktan 1 hafta sonra söylediler kendileri neyse. Mart'ta sözleşmemiz bitiyor. Şu anki 100’e 5 paketi için TV falan da var ama onları kullanmıyorum, yani onlar pekte önemli değil. 430 TL fiyat verdi. Türknet’e geçmeyi düşünüyorum. Şu an sitesine erişim sorunu yaşıyorum ama en son 400 TL’ye 100’e 20 veriyordu altyapım destekliyordu. Sizce Türknet’e geçersem pişman olur muyum? Müşteri hizmetleri ve servis ekibi hakkında çok şikayet var. Kullananlar yardımcı olursa sevinirim. İyi forumlar.
Taahhütlü kullanmanı öneririm. Şuan 30₺ fazla verirsin ama seneye çok daha uyguna kullanırsın. O yüzden kablonetten devam et bence. Akşam yavaşlayan değilde normal paketi alırsın. Ayrıca onu nasıl aldın anlamadım ben kablonetten 2 eve bağlattım öyle bir sorun yaşamadım

Gloxy

80+ Bronze
Taahhütlü kullanmanı öneririm. Şuan 30₺ fazla verirsin ama seneye çok daha uyguna kullanırsın. O yüzden kablonetten devam et bence. Akşam yavaşlayan değilde normal paketi alırsın. Ayrıca onu nasıl aldın anlamadım ben kablonetten 2 eve bağlattım öyle bir sorun yaşamadım
Hocam valla bilmiyorum bende akşam test yapmıştım müşteri hizmetlerinde öyle demişlerdi
Mesaj otomatik birleştirildi:

Peki sizce değer mi 100e 20 almak varken 100e 5 almak

YazılımKafa

80+ Silver
Hocam valla bilmiyorum bende akşam test yapmıştım müşteri hizmetlerinde öyle demişlerdi
Yazık olmuş ama bence Kablonetten devam et. Bu sefer paket seçerken bunu söylersin tekrar aynı sorun olmaz

Upload ile çok işin var mı? Yayın falan açmıyorsan bence taahhütlü olması daha önemli.

55superx

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
FTTH FTTB farkı nedir hocam türknetin sitesinde fiber altyapı diyor.

Hocam asıl geçme sebebim fiyat değil kablonet akşam 8-12 arası en yoğun olduğumuz saatde hızını düşürüyor, download 25 upload 5 yapıyor, buda 3 kişi en ufak bişeyi yapamaz hale geliyor o saatlerde değişme sebebim aslında bu
FTTB kabaca eski tip fiber kurulumu. Tüm fiber binadaki bir cihazda oluyor oradan evlere ethernet kabloları ile dağılıyor. O cihazlar bizdeki gibi 10 senelikse internet ikide bir kopar, hız düşer, elektrik kesintisinde internet yarım saat gelmez vs. FTTH de ise her eve ayrı birer fiber geliyor. Çok daha stabil oluyor aldığın hızı da tam veriyor.

Asıl geçme sebebim dediğin olayı tarife değişimi ile çözebilirsin aslında. Akıllı sınırsız tarife yerine gerçek 100Mbps tarifelere geçebilirsin.

20-30TL farkla 100-20 lik paket de alabiliyorsun kabonette. Dediğim gibi senin seçimine bağlı oluyor biraz.

Gloxy

80+ Bronze
Upload ile çok işin var mı? Yayın falan açmıyorsan bence taahhütlü olması daha önemli.
Hocam peki türknette taahüt olayı nasıl oluyor sık sık değişiyor mu fiyatlar bir bilginiz var mı

YazılımKafa

80+ Silver
Hocam peki türknette taahüt olayı nasıl oluyor sık sık değişiyor mu fiyatlar bir bilginiz var mı
Türknette taahhüt yok. İstersen peşin ödüyorsun 6 aylık mıydı 12 aylık mıydı ikisinden biriydi. Öyle yapınca 300₺ oluyordu aylık. Ama dediğim gibi paranın tamamını peşin ödüyorsun. Zam konusuna gelirsek yılda ortalama 2-3 kere zam geliyor

EFI Shell

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,077
İsim
Semih Boran
Evet altyapı sorgusunda fiber diyordu hocam ama şuan türknete giremiyorum siteleri çökük 2 gündür
1000 diyorsa fiberdir evet. Onun dışında bir hız gösterdiyse ve 25'ten fazla ise vdsldir. 16 falan gösterdiyse ise adsldir diye düşünüyorum.

Dahası  
Reaksiyon skoru
74
İsim
Batuhan
Ben kablonetteyim bence çok iyi. 4 yıl oldu galiba daha ping görmedim, 3 kez de internet kesildi bu süreçte, 2sinde aynı gün gelip düzelttiler çünkü sorun binadaki yapıdan dolayıymış. Genelde bakım çalışmalarını gece saat 4-5 arası falan yapıyorlar sorun olmuyor.
Hız düşüşüne gelecek olursak da evet hız düşüyor, bende 100 den 50 ye düşüyor ama 25 e değil, o sırada yine ping vs olmuyor sadece oyun vs indirmemeye çalışıyorum o sırada.

Nquyen

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,169
İsim
Selim
Kablonet kullanıyorum. 100’e 5’lik paket kullanıyorum ama akşam 8-12 arası 25’e 5’e düşüyor. Bunu bize abone olduktan 1 hafta sonra söylediler kendileri neyse. Mart'ta sözleşmemiz bitiyor. Şu anki 100’e 5 paketi için TV falan da var ama onları kullanmıyorum, yani onlar pekte önemli değil. 430 TL fiyat verdi. Türknet’e geçmeyi düşünüyorum. Şu an sitesine erişim sorunu yaşıyorum ama en son 400 TL’ye 100’e 20 veriyordu altyapım destekliyordu. Sizce Türknet’e geçersem pişman olur muyum? Müşteri hizmetleri ve servis ekibi hakkında çok şikayet var. Kullananlar yardımcı olursa sevinirim. İyi forumlar.
Paket değiştirin orada çok paket var normalde benim tek paket 100 lük 264tl ödüyorum vergilerle filan dahil

Gloxy

80+ Bronze
Kablonetin 100e 20lik paketine geçicem martın 24ünde türknete geçmekten vazgeçtim teşekkür ederim öneriler için

Ben kablonetteyim bence çok iyi. 4 yıl oldu galiba daha ping görmedim, 3 kez de internet kesildi bu süreçte, 2sinde aynı gün gelip düzelttiler çünkü sorun binadaki yapıdan dolayıymış. Genelde bakım çalışmalarını gece saat 4-5 arası falan yapıyorlar sorun olmuyor.
Hız düşüşüne gelecek olursak da evet hız düşüyor, bende 100 den 50 ye düşüyor ama 25 e değil, o sırada yine ping vs olmuyor sadece oyun vs indirmemeye çalışıyorum o sırada.
O paketten dolayıymış hocam müşteri hizmetleriyle konuştum daha demin. Geçiş yaptığımız tarifede 7/24 100 vaadi veriyolar zaten

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
910,298
Üyeler
141,278
Son üye
aquitela
Top Bottom