Neler Yeni

Kablosuz kulaklıkların dip ses sorununun çözümü.

mhtsolk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Mehmet Solak
Arkadaşlar, bugün kendi yaşadığım kablosuz kulaklıklardan gelen dip ses sorununun Windows için çözümünü anlatacağım.

Bundan bir süre önce markasız bir kablosuz kulaklık aldım. Bluetooth üzerinde bağlantı sağlayan bir kulaklıktı. Çok fazla dip ses geliyor ve engelleyemiyordum. Bunun üzerine kablosuz kulaklığı değiştirdim ve Bloody marka bir kablosuz 2.4 GHz bandı üzerinden yayın yapan bir kulaklık aldım. Bağladığımda gördüm ki bunda da aynı problem bulunmakta. Sonra deneme yanılma yollarıyla sorunun çözümünü kendim bulmaya çalıştım çünkü araştırdığım kadarıyla net bir sonuca ulaşamamıştım. Bir sürü yol denedim. Kullandığım ses sürücülerini değiştirdim, güncelledim, farklı yazılımlar denedim çözüme ulaşamadım.

Sonrasında bir yazılım buldum ve bu yazılımla sorunumu çözmüş bulunmaktayım. Sorun tamamen ses sürücüsü ile alakalıymış. Sorunu şöyle açıklayayım. Kablosuz kulaklıklarda kendi sürücüsü varsa bu sorun yaşanmamakta. Kablosuz kulaklığın mikrofonu her zaman çevre sesini alıp bilgisayara verip bilgisayarda bize bu sesi dip ses olarak geri iletmekte. Bu sorunun çözümü olarak da VoiceMeeter isimli bir yazılım kullanmaktayım. Bu yazılımla mikrofonu tanıttıktan sonra varsayılan kayıt aygıtı olarak yazılımın oluşturduğu ses çıkışını seçerseniz ve aşağıda işaretlediğim sesin size geri dönmesine sebep olan yani mikrofon dinlemenizi sağlayan bölümü devre dışı bırakırsanız ses size geri dönmeyecek ve bu sayede kulaklıkta oluşan dip sesi engellemiş olacaksınız. Ayrıca bu yöntem mikrofonu kullanmanızı engellemeyecek, sadece sesin size geri dönmesini engelleyecektir.

Discord'dan veya oyun içlerinde arkadaşlarınız ile konuşmaya devam edebilirsiniz. Dip sessiz iyi günler diliyorum. 🫠

Ekran görüntüsü 2023-12-07 000350.png

Ekran görüntüsü 2023-12-07 000621.png

Son düzenleme:
Top Bottom