Neler Yeni

İnceleme Kahve Dünyası Espresso

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
1657874199080.png
Marka: Kahve Dünyası
Ürün: Espresso
Fiyat (305 TL/kg-15.07)
Tür: Harman
Harman içeriği: %100 Arabica - Bilinmiyor, gizli
SATIN AL: https://www.kahvedunyasi.com/espresso-cekirdek-1-kg-p-1892

Tadım notları

Şimdi nasıl desem. Espresso biraz sert bir kahvedir. Yani aromatik anlamda biraz zayıf bulunabilir. Şöyle ki bu da öyle. Pek bir aroma hissedilmiyor. Yani bildiğin kahve. Tadı aynı kahve gibi. Tabi bu not latte için. Mochası güzel oluyor.

Önerir miyim?
3/5
Alabilirsiniz. Tabi Kahve Dünyası mağazasında tartılarak satılıyor. O yüzden kendiniz 50 100 gr gibi denemelik bir paket alabilirsiniz. Ama ben olsam Grizzly Espresso Perfetto Alaska Blend alırım.

Nightless

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,597
İsim
Serkan FETVACI
Alıntıyı görüntüle
Marka: Kahve Dünyası
Ürün: Espresso
Fiyat (305 TL/kg-15.07)
Tür: Harman
Harman içeriği: %100 Arabica - Bilinmiyor, gizli
SATIN AL: https://www.kahvedunyasi.com/espresso-cekirdek-1-kg-p-1892

Tadım notları

Şimdi nasıl desem. Espresso biraz sert bir kahvedir. Yani aromatik anlamda biraz zayıf bulunabilir. Şöyle ki bu da öyle. Pek bir aroma hissedilmiyor. Yani bildiğin kahve. Tadı aynı kahve gibi. Tabi bu not latte için. Mochası güzel oluyor.

Önerir miyim?
3/5
Alabilirsiniz. Tabi Kahve Dünyası mağazasında tartılarak satılıyor. O yüzden kendiniz 50 100 gr gibi denemelik bir paket alabilirsiniz. Ama ben olsam Grizzly Espresso Perfetto Alaska Blend alırım.
Ben

Starbucks Veranda Blend​

kullanıyorum getir uygulaması ile yeri geliyor istediğim çekim ile sipariş veriyorum iyi oluyor.

Nightless

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,597
İsim
Serkan FETVACI
Değmez o fiyata bence.
Her şey fiyat değildir bence dediğin gibi fiyat bakış açısıyla bakarsan 25₺ lik al geç nasıl olsa 5 katı para verip 5 kat farklı deneyim yaşatmayacak bazen bu tarz olaylarda cidden fiyat olarak değinmemek gerek olduğunu düşünüyorum.

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Her şey fiyat değildir bence dediğin gibi fiyat bakış açısıyla bakarsan 25₺ lik al geç nasıl olsa 5 katı para verip 5 kat farklı deneyim yaşatmayacak bazen bu tarz olaylarda cidden fiyat olarak değinmemek gerek olduğunu düşünüyorum.
Tat ve kalite olarak daha iyisi varken bu dediğiniz geçerli değil.

Nightless

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,597
İsim
Serkan FETVACI
Tat ve kalite olarak daha iyisi varken bu dediğiniz geçerli değil.
Kime göre tad üstadım bana iyi gelen sana gelmez ki ondan dolayı yok yogunluk yok bilmem şeyler yok farklı içim şekilleri mevcut tad olarak olayı ele almakta yanlış o halde ;)

Bulkyapanobez

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,052
İsim
Yusuf Aras
İlgilendiği Kategoriler
Spor
Ağır bir espresso önerisi var mı acaba aromasiz olması tercihimdir

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Merhaba,
Bu konuda çok çok çok kısıtlı bir bilgim var. O yüzden Espresso Perfetto markasına sordum. Önerdikleri ürün aşağıdaki şekildedir:

Kahvenin özellikleri:
Miscela Classico, espresso, cappuccino, caffe latte ve latte machiato için harika uyum!
%75 Arabica, %25 Robusta karışımı Espresso Perfetto için özel olarak İtalya'da harmanlanmış ve kavrulmuştur.
Yumuşak aroması ile rahat içimli ve doygun bir lezzet sunar.
Harman: Hindistan, Kamerun, Brezilya, Meksika

İçerdiği Robusta çekirdeği ile sert %100 Arabica'lara göre daha çok kafein içermektedir.

Buna ek olarak bir Türk markası olarak ve İsviçre merkezli lablar tarafından onaylanan Dünya'nın en güçlü kahvesi Taft Kahve'yi deneyebilirsiniz.
İçerdiği yüksek Robusta çekirdekli harmanı yüzünden aroması pek zayıf ve sporcular için doğal bir pre-workout. Ağır Sağlam'ın iş birliği içinde olduğu bir firma.

preworkout olarak kullanacaksan eğer Arabica değil Robusta ağırlırlıklı alman gerek ki kafeini daha fazla olsun ve sert olsun kahve.

Şöyle diyeyim Grande Millennium espressoyu deneyebilirsiniz 60 arabica 40 robusta var içinde içimi yumuşak aroması da yerinde.

Bu kişiden kişiye değişir ama aroması olmayan kahve saman çiğnemek ile eşdeğer neredeyse. Daha önce aroması sıfır olan kahveler içtim ve preworkout olarak bile kullanılmaz derecede onu belirteyim.

Ağırsağlam kahvelere bakabilirsiniz.

Bulkyapanobez

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,052
İsim
Yusuf Aras
İlgilendiği Kategoriler
Spor
preworkout olarak kullanacaksan eğer Arabica değil Robusta ağırlırlıklı alman gerek ki kafeini daha fazla olsun ve sert olsun kahve.

Şöyle diyeyim Grande Millennium espressoyu deneyebilirsiniz 60 arabica 40 robusta var içinde içimi yumuşak aroması da yerinde.

Bu kişiden kişiye değişir ama aroması olmayan kahve saman çiğnemek ile eşdeğer neredeyse. Daha önce aroması sıfır olan kahveler içtim ve preworkout olarak bile kullanılmaz derecede onu belirteyim.

Ağırsağlam kahvelere bakabilirsiniz.
Asıl amacım pre workout değil de zehir gibi olması, kafein almaktan kafein eşiğim ciddi seviyede yükseldi bağımlılık düzeyine ulaştı ve şahsen bırakmak da istemiyorum daha acı kahve arayışına girdim. Aroma neredeyse hiç sevmiyorum saman çiğnemeyi tercih ederim şahsen

Atyxah

80+ Silver
Grizzly Espresso Perfetto Alaska Blend
hocam kahve dünyasına gidip bunu desem 50 100 gr felan alabilir miyim nescafeden başka hiçbir kahve içmedim desem yeridir birkaç kere starbucks gittim o kadar

ve ne önerirsiniz ne seviyorum bilmiyorum ama ağır olmasın daha çok tatlı

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
hocam kahve dünyasına gidip bunu desem 50 100 gr felan alabilir miyim nescafeden başka hiçbir kahve içmedim desem yeridir birkaç kere starbucks gittim o kadar
Kahve Dünyası tartı ile sattığı için 10 liralık bile alabilirsin. Yumuşak içimli istiyorsan brezilya santos alabilirsin.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
964,866
Üyeler
152,348
Son üye
ibrahimH7
Top Bottom