Neler Yeni

Çözüldü✓ *KARAR VERİLDİ*MUTLU SON* xDrive Firmasının Kalitesiz Ürün Satması/Almadan Okuyun

Dahası  
Reaksiyon skoru
35
İsim
Umut Yüksel
Çok teşekkür ederim hocam :) bu sorunumu forumda dile getirmemdeki en önemli neden koltuk olsun başka bir aldığımız eşya olsun haklıysak sonuna kadar gitmemiz gerektiği haklı er yada geç mutlu ayrılıyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yakın bir zamanda da forumda Tüketici Hakem Heyetine başvururken nelere dikkat edilmesi sürecin nasıl işlediği ile ilgili bir konu yayınlayacağım. İnşallah bu konu başvurmayı düşünen arkadaşlara bir rehber niteliğinde olacak :)
Çok iyi olur kardeşim, kesinlikle yapmalısın👍🏼😇

xDrive firmasından satın almış olduğum xDrive 15 LI Profesyonel Oyuncu Koltuğu daha henüz garantisi bitmediği halde oturmuş olduğum kısım içine göçtü derileri yamuldu ve düzelmiyor 8-10 cm büyüklüğünde kendiliğinden koltuk üzerinde çatlak oluştu.
Ben bu durumu satıcı firmaya ilettim ve videosunu gönderdim. Satıcı firma tarafından kullanıcı hatası olduğu fakat eğer istersem 300 TL değerinde koltuğumun hasar gören kısmının üstüne oturma pedini ücretsiz gönderebileceklerini söylediler. Oturma pedini istemediğimi koltuğumun yenisiyle veya demonte olan oturma kısmı parçasının değişmesini istedim olumsuz yanıt aldım.

Tüketici Hakem Heyetine başvuruda bulundum şuan karşı tarafın savunması isteniyor sizce sonuç netice ne olur ve bu markadan alışveriş yapacak arkadaşlar almadan 2 kez düşünsünler.

Resim1

Resim2

Güncelleme

Dostlar karar çıktı

Ürünün yenisi ile değiştirilmesine eski ürünün benden alınmasına
Tebliğ ücreti olan 20.50₺ ve Bilirkişi Ücreti olan 517.08₺ nin karşı tarafından alınmasına karar verildi.

Bilirkişi Kararı

Alıntıyı görüntüle
Helal olsun hakkını savunmak buduru işte. Zaten fiyatlarından dolayı alamıyorduk bundan sonrada almam

Spinklesd

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
269
İsim
Uğur Can
Helal olsun hakkını savunmak buduru işte. Zaten fiyatlarından dolayı alamıyorduk bundan sonrada almam
sağolun hocam teşekkürler

Tam koltuk arıyordum inan ki bu yazıyı görmesem bu markayı kullanacaktım,daha kendi sattığı ürünün arkasında durmuyorlar ama adalet zaman zaman işliyor sevindim adına
Merhaba hocam öncellikle değerli yorumun için teşekkürler. Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana :)

Buğrahan Mert

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,279
İsim
Kazım Buğrahan Mert
xDrive firmasından satın almış olduğum xDrive 15 LI Profesyonel Oyuncu Koltuğu daha henüz garantisi bitmediği halde oturmuş olduğum kısım içine göçtü derileri yamuldu ve düzelmiyor 8-10 cm büyüklüğünde kendiliğinden koltuk üzerinde çatlak oluştu.
Ben bu durumu satıcı firmaya ilettim ve videosunu gönderdim. Satıcı firma tarafından kullanıcı hatası olduğu fakat eğer istersem 300 TL değerinde koltuğumun hasar gören kısmının üstüne oturma pedini ücretsiz gönderebileceklerini söylediler. Oturma pedini istemediğimi koltuğumun yenisiyle veya demonte olan oturma kısmı parçasının değişmesini istedim olumsuz yanıt aldım.

Tüketici Hakem Heyetine başvuruda bulundum şuan karşı tarafın savunması isteniyor sizce sonuç netice ne olur ve bu markadan alışveriş yapacak arkadaşlar almadan 2 kez düşünsünler.

Resim1

Resim2

Güncelleme

Dostlar karar çıktı

Tebliğ ücreti olan 20.50₺ ve Bilirkişi Ücreti olan 517.08₺ nin karşı tarafından alınmasına karar verildi.

Bilirkişi Kararı

Alıntıyı görüntüle
H.o knkm

Spinklesd

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
269
İsim
Uğur Can

Golf 4 R32

80+ Silver
fakat eğer istersem 300 TL değerinde koltuğumun hasar gören kısmının üstüne oturma pedini ücretsiz gönderebileceklerini söylediler.
Başka birisi olsa uğraşmak istemeyip bu teklifi kabul ederdi. Ben de dahil. Ama uğraşıp hakkınızı arayarak çok iyi yapmışsınız. 👏🏼

Dahası  
Reaksiyon skoru
901
İsim
Onur Uygun
İlgilendiği Kategoriler
PC toplama
Instagram
onur27uygun

Spinklesd

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
269
İsim
Uğur Can
Başka birisi olsa uğraşmak istemeyip bu teklifi kabul ederdi. Ben de dahil. Ama uğraşıp hakkınızı arayarak çok iyi yapmışsınız. 👏🏼
Hocam haklı olduğumu sonuna kadar biliyordum o yüzden uğraştım hakkımı savundum haklı olduğunuzu düşüdüğünüz tüm konularda mutlaka hakkınızı arayınız değerli yorumunuz için teşekkürler :)

Reis koltuk geldimi
Henüz koltuğum gelmedi karşı taraf benimle daha iletişime geçmedi belki karara itiraz ederler takip halindeyim şuanda bir itiraz bildirimi yok

mareshel

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
99
İsim
Furkan
İlgilendiği Kategoriler
Oyunlar,bilgisayar Bileşenleri

Resim1

Resim2

Güncelleme

Dostlar karar çıktı

Bilirkişi Kararı

Alıntıyı görüntüle
aynı koltuktan bendede var 1.5 yıldır kullaniyorum hiç sorun olmadı

Spinklesd

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
269
İsim
Uğur Can

gven

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Güven
Hocam haklı olduğumu sonuna kadar biliyordum o yüzden uğraştım hakkımı savundum haklı olduğunuzu düşüdüğünüz tüm konularda mutlaka hakkınızı arayınız değerli yorumunuz için teşekkürler :)

Henüz koltuğum gelmedi karşı taraf benimle daha iletişime geçmedi belki karara itiraz ederler takip halindeyim şuanda bir itiraz bildirimi yok
Hocam kararın firmaya tebliğinden itibaren 15 gün itiraz süreleri var, Tüketici Mahkemelerine başvurabilirler, ancak ilk adım olumlu geçmiş umarım itiraz edilmez ve mağduriyetiniz giderilir.
Edit: düzeltme

Spinklesd

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
269
İsim
Uğur Can
Hocam kararın firmaya tebliğinden itibaren 15 gün itiraz süreleri var, Tüketici Mahkemelerine başvurabilirler, ancak ilk adım olumlu geçmiş umarım itiraz edilmez ve mağduriyetiniz giderilir.
Edit: düzeltme
Evet hocam bende beklemedeyim bir süre karşı tarafa karar tebliğ edilsin 15 gün geçsin ona göre bir reaksiyon alacağım zaten. Ama kime danışırsam danışayım bu kararın kolay kolay bozulmayacağını, emsal karar niteliğinde olduğunu söylüyorlar. Değerli yorumun için teşekkür ederim 😊

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
979,542
Üyeler
154,950
Son üye
SdtCngz
Top Bottom