Neler Yeni

Kardeşim maalesef ki bir hırsız

chaptan12

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
76
İsim
Ahmet Efe Yıldırım
Bir ara markette çalışıyordum, çalınanların bir kısmını maaşımızdan kesiyorlardı. Bunu söyleyebilirsiniz, empati kurmaya çalışsın. Dövmek yerine karşınıza alıp konuştunuz mu? Neden yapıyor, heyecan olsun diye mi? Sanırım en iyisi bir psikoloğa götürmeniz olur.
Her seferinde konuşuyorum ama anlamıyor hocam

METSHEESH

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
Dahası  
Reaksiyon skoru
26,261
İsim
Mert Metshi
babana soyle baba dayagi yesin

Dahası  
Reaksiyon skoru
3,108
İsim
a l p e r
19 yaşında kardeşim var o da böyle. Zamanında babam çok dövdü çok konuşmaya çalıştı uzlaşmaya çalıştı ama yine aynı. Bizde kendi haline bıraktık

eneskaya6

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,149
İsim
Enes kaya
Hocam bir karakola gidip gerçekten polis memurlarından destek alabilirsiniz. Yani tabi polis memurları böyle bişeyi kabul eder mi. Polisler RP yapacak iki dk kardeşini alacaklar hırsızlıktan nezarete atacaklar sabahtan akşama kadar sürecek bı kere ifadesini alacaklar dümenden onu yaşatacagi korkudan sonra uzun bı sure bişey calacagini düşünmüyorum. Savcılığa verdik vs diyip 5-6ay hapis alır büyük ihtimalle diye koruttuktan sonra akşamına salacaklar

ananas_suyu

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
461
İsim
ada yalın
Merhaba arkadaşlar malesef üzülerek söylüyorumki kardeşim bir hırsız bu seferden önce tam 6 kez yakalandı ama vaz geçiremedim dövmekten bayıltacak seviyeye getirdim ama genede fayda etmedi. Üstelik ufak tefek şeylerde çalmıyor nerden bulduğunu bilmiyorum ama dün çekmecesinde alarm sökücü vardı (internette görmüştüm oradan biliyorum) montunun içine ne sıkıştırırsa çalıyor. En son Mediamarkt da teşhir oyun kolu çalarken yakalandı normalde polisi ararlardı ama öyle olmadı aileni çağır demişler aradı beni gittim hemen yanına ama görseniz nasıl ağlıyor salya sümük mağza'nın güvenliği ile konuşup çıkardım onu ordan eve gelene kadar patakladım ama hala akıllanmadı devam ediyor migros tarzı yerlere dadandı şimdide babam veya annem duysa bunları hemen evden atar bende böyle bir şey olmasın diye gidip bir şey söylemiyorum ama artık cidden katlanamıyorum ister düzügün konuşayım ister döveyim anlamıyor bi akıl verin bana ben ne yapıcam bu çocuğa
Eskiden bende yapıyordum bunu dövme ile tehdit ile vb vazgeçirilicek şeyler değil toplum içinde bu kötü davranışının etkilerinin görmeli kısaca dışlanmalı , veya gerekirse rencide olmalı mağdur kişilerin bu eylem sonucu aldığı hasarı görmeli zaten bu yan etkilere mağruz kalan aklı başında bir insan yaptığının kötü bişey oldunu anlayıp bırakıyor. Kardeşin kaç yaşında bilmiyorum ama günümüzde liselerde bu davranışı yapanlara çok popüler gözüyle havalı gözüyle bakılıyor ilgi duyuluyor buradanda etkileniyor olabilir kardeşin bence direk ailene söylemek yerine bir psikologa felan götüre bilirsin veya daha erdem biriyle konuşmasını sağlarsan akılı biri ise bırakacaktır. Ailene söylersen muhtemelen sağlam bir dayak yer bir kaç ay korku sarar korku hafifliyince devam edicektir.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam bir karakola gidip gerçekten polis memurlarından destek alabilirsiniz. Yani tabi polis memurları böyle bişeyi kabul eder mi. Polisler RP yapacak iki dk kardeşini alacaklar hırsızlıktan nezarete atacaklar sabahtan akşama kadar sürecek bı kere ifadesini alacaklar dümenden onu yaşatacagi korkudan sonra uzun bı sure bişey calacagini düşünmüyorum. Savcılığa verdik vs diyip 5-6ay hapis alır büyük ihtimalle diye koruttuktan sonra akşamına salacaklar
Böyle şeyler çözüm değil. Sacene yasalara uymasını sağlar içten içe hala hırsızdır günümüzde hırsızlık olup anayasada suç olmayan busuru şey vardır asıl çözüm korkutmak değil psikolojik olarak ona yaptığı şeyin kötü olduğunun anlamasını sağlamak

SadeceBirisi.

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,668
İsim
uwu
en iyi çözümünün karanlık odaya kapatacan sadece su vercen 1 gün kalsın aklı yerine gelir !

şaka yapıyorum ciddi bi şekilde tutup babanın önünde yaptıklarını söyle baban dövsün (şiddete karşıyım ama hakeden için en iyisi) bide üstüne akşam yemeğini vermeyin sabah hem dayaktan hemde açlıktan bitkin halde olur

Bura.K

80+ Silver
Karşısına geçip "bir daha hırsızlık yaparsan yemin ediyorum arasalar da gelmem direkt hapse gidersin" de.
Aradıklarında da gitme. Aklı başına gelir.

Zaten onun fotoğrafı gruplarda yayılmıştır bile. Yakın zaman sonra hiçbir markete sokmazlar onu.

bwNN

80+ Silver
Valla dövmek çözüm değil belki cezaevinde kalmak ders olabilir biraz ama kardeşini polise soylemekte çok zor bir sey.

burak9956

80+ Bronze
Okul arkadaşlarından özeniyordur, Instagram'da bile öğrencilerin bim hırsızlığının mizahı yapılıyor ve bunların çoğalması bu olayları normalleştirir.

PaLaaX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,784
İsim
𝓐𝓭ı 𝓨𝓸𝓴 𝓝𝓪𝓶ı 𝓥𝓪𝓻
Discord
𝑃𝑎𝐿𝑎𝑎𝑋#7322
Tam bu tür eğilimlerin oluştuğu yaş aralıkları...
Çevresel faktörler çok etkili olur genellikle.
İzlediği diziler, arkadaş çevresi ve aile çok önemlidir.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
922,947
Üyeler
143,260
Son üye
Volkinho
Top Bottom