Neler Yeni

Kardeşim sigara içerken yakalanmış

Sirius Blackw

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,550
İsim
Patiayak
Discord
LAOZİN#0758
Lise 1 e giden bir kardeşim var bugün tuvalette ilk sigarasını içerken yakalanmış eve ağlayarak geldi.Hocalar tutanak falan yazmış ne yazdılar dedim tarihi olayları isimlerini falan yazmış.Velilerini arayacaklarını söylemiş annemin olaydan haberi yok sanırım çünkü olsaydı beni babamı falan arardı beni arardı.Babamı bilmiyorum onun akıbeti akşam belli olacak çocuğun velisi sistemde kim onu görebiliyor muyuz acaba?Eğer annemse babama söylemez ikna ederim.Bir de okula çağırırlarsa ben gidebilir miyim yoksa illa anne veya babanın mı gitmesi lazım?Komik ama memur olamam diye ağlıyor şuan hala nasıl bir yol izlememiz lazım acaba?

Splixson

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,153
İsim
Furkan ŞENGÜL
sistemde her 2 velininde numaralarıda kayıtlıdır. veli olarak sen gidebilirsin fakat anneniz gider ise daha iyi olur. kardeşinde hiç ağlamasın içmeseymiş o zaman. ben lise 10 a gidiyorum sigara içenleri görünce tokatlayasım geliyor. babanız verdiği harçılığa yazık diye düşünüyorum

Sirius Blackw

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,550
İsim
Patiayak
Discord
LAOZİN#0758
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
sistemde her 2 velininde numaralarıda kayıtlıdır. veli olarak sen gidebilirsin fakat anneniz gider ise daha iyi olur. kardeşinde hiç ağlamasın içmeseymiş o zaman. ben lise 10 a gidiyorum sigara içenleri görünce tokatlayasım geliyor. babanız verdiği harçılığa yazık diye düşünüyorum
Hocam peki gerçekten memur falan olmasına engel olur mu?Ben zaten ceza verilmesi gerektiğini düşünüyorum fakat babam öğrenirse evde kıyamet kopar.Lisedeyken ben de yakalanmıştım biliyorum o duyguyu aynısını yaşamasa yeter.

SemihÖzdoğdu

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
688
İsim
Semih
Hocam peki gerçekten memur falan olmasına engel olur mu?Ben zaten ceza verilmesi gerektiğini düşünüyorum fakat babam öğrenirse evde kıyamet kopar.Lisedeyken ben de yakalanmıştım biliyorum o duyguyu aynısını yaşamasa yeter.
Tutanak sicile işlemiyor diye biliyorum. Benim okuduğum okulda çanakkale gezisinde uçaktan hava maskesi çaldığı için disiplin kuruluna gönderilip okuldan atılmıştı bir çocuk.Yüz kızartıcı suçtan dolayı siciline işledi diye biliyorum. Hırsızlık yani. Yüz kızartıcı suç olmadığı sürece sicile işlenmez. İstisnalar vardır ama genel itibariyle böyle.

Yani memur vs olmasına engel bir durum yok şuan.

.RBO.

80+ Silver
Hocam üzülsün ağlasın iyi olmuş bu yaşta sağlığına parasına yazık değilmi zorla sigarayı bıraktırın.

Kara*

80+ Silver
Mümkünse sen git konuşmaya. Klasik dede öğütleri tarzında yalan yanlış aileyi dolduruşa getirenler fazla. Konuşursun içip içmemesi zaten kardeşinin kararı, öyle pek etkilemiyor hatırladığım kadar. Ama bu okulun kurallarına göre değişir belki bir süre sonra geçersiz olur acırlar yetkililer iptal ederler.

Sirius Blackw

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,550
İsim
Patiayak
Discord
LAOZİN#0758
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam üzülsün ağlasın iyi olmuş bu yaşta sağlığına parasına yazık değilmi zorla sigarayı bıraktırın.
Kendisinin değil hocam arkadaşı vermiş ilk sigarasi.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Mümkünse sen git konuşmaya. Klasik dede öğütleri tarzında yalan yanlış aileyi dolduruşa getirenler fazla. Konuşursun içip içmemesi zaten kardeşinin kararı, öyle pek etkilemiyor hatırladığım kadar. Ama bu okulun kurallarına göre değişir belki bir süre sonra geçersiz olur acırlar yetkililer iptal ederler.
Şöyle meslek falan olsa okey de pek takmıyorlar orda 440 puanlık liseye gidiyor burda bir müddet daha ağır olur mu cezası?

Ben gideceğim zaten de aile öğrenirse beni göndermezler işte

Kara*

80+ Silver
Kendisinin değil hocam arkadaşı vermiş ilk sigarasi.

Şöyle meslek falan olsa okey de pek takmıyorlar orda 440 puanlık liseye gidiyor burda bir müddet daha ağır olur mu cezası?

Ben gideceğim zaten de aile öğrenirse beni göndermezler işte
Onların insafına kalmış. Ailen öğrenirse onlar gitsin biraz daha büyükler diye ciddiye alma ihtimalleri fazla olur. Belki konuşulup halledilir.

Ensy58

80+ Bronze
yıl sonu değerlendiriliyor eğer başka bir olay daha olmazsa ya da aynı davranışı yine sergilemezse siliniyor eğer sergilerse yıl sonunda kurulda siciline işleniyor

Sirius Blackw

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,550
İsim
Patiayak
Discord
LAOZİN#0758
yıl sonu değerlendiriliyor eğer başka bir olay daha olmazsa ya da aynı davranışı yine sergilemezse siliniyor eğer sergilerse yıl sonunda kurulda siciline işleniyor
Velilere hala haber gitmemiş ne zaman gider peki?

K1NGO82

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Disipline giderse iş kötü. tutanağı çok önemsemiyorlar ama idareciye göre değişir.

mfm125

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
908
İsim
Mehmet
Kopyada bile siciline işleniyor

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular