Neler Yeni

Kardeşim sigara içiyor nasıl bıraktırabilirz ?

James Gg

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,338
İsim
James Gg
İlgilendiği Kategoriler
Pc Toplama-ekran kartı-işlemci-anakart-acer çöp laptop
Öncelikle babana söyle düzgünce konuşun sonra da
Kardeşini de alıp acilen bir spor salonuna git :D
Düşündüm bu arada güreşçi tipi var elemanda çok pahalı da değil bizim burda bendede stres var zaten ve istiyordum düşüncem bunu aklıma yazayim bi
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kardeşin keko ise arkadaşlarıda aynıdır onlarla beraber okul çıkışı parkta tüttürüyorlardır boş bi zamanında gizlice takip et neler yapıyor bi bak
Yarın gitmiycem okula yapayım ben bı ya doğru dur
Mesaj otomatik birleştirildi:

işte sağlam dayak at sonra dışarı çık gez hava falan al
Hocam ben bu çocuğa vurdum bikere yumruk attı burnuma kendi gücümle dövemem muhtemelen manyak ya cüsseli zaten sopa falan girerse işgence çektirir gibi olurum çok mantıklı gelmiyor babam icabından gelir ama bence

Eggg

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
87
İsim
Ege Uzun
Gerçekten çok üzüldüm bu arada babana söyle kesin. bide kendini aşırı üzme elinden geleni yap bıraktırmak için gerekirse sıkıştır laf al ağzından bir arkadaşı vs özendiriyorsa gidin babanla ailesine vs şikayet edin. 12 yaş ne 12 yaşında çocuk nasıl buluyor sigarayı gidip alacak hali yok çantasını odasını ara bulursan kır sigaraları bulamazsa içemez. Dayak kötü gelebilir ama öyle öğüt verince gülüyorsa hadsizlik yapıyorsa kalıcı hasar vermeden yüzüne vurmadan hafif dövmek işe yarayabilir. Gerçekten bazen insanlar laftan anlamıyor çünkü.

James Gg

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,338
İsim
James Gg
İlgilendiği Kategoriler
Gerçekten çok üzüldüm bu arada babana söyle kesin. bide kendini aşırı üzme elinden geleni yap bıraktırmak için gerekirse sıkıştır laf al ağzından bir arkadaşı vs özendiriyorsa gidin babanla ailesine vs şikayet edin. 12 yaş ne 12 yaşında çocuk nasıl buluyor sigarayı gidip alacak hali yok çantasını odasını ara bulursan kır sigaraları bulamazsa içemez. Dayak kötü gelebilir ama öyle öğüt verince gülüyorsa hadsizlik yapıyorsa kalıcı hasar vermeden yüzüne vurmadan hafif dövmek işe yarayabilir. Gerçekten bazen insanlar laftan anlamıyor çünkü.
Babamdan çaldı sanırım 3 tane paket var evde daha 1 saat önce aldım tek tek alıp içiyor herhalde bende önemsemedim geçen ay görünce fakat napıyor bu hiç bir fikrim yok yani

TinerciAlper

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,242
İsim
Alper Burak Sarı
Instagram
alperburaks
Steam
https://steamcommunity.com/profiles/76561198343077776
Discord
Alperburaks
Lavaboya giriyor ve artık babamdan mı çalıyor arkadaşları mı veriyorsa nalet şeyi artık yakıyor ve ben ondan sonra içeri girdim leş gibi is kokuyor eli dün korkuyordu anneme ilk defa denemek için içtim demiş yalan muhtemelen yazdan beri içiyor biz her dediğimizde kağıt yaktım falan diyordu yanıma yaklaştığında belli oluyor zaten annem çok üzüldü 50 yaşında kadının tansiyonu vs düştü çocuğun hâlâ umrunda değil gülüyor.

Babamın haberi yok
Kardeşim 12 yaşında 7.sinifa gidiyor dersleri falan berbat Instagram denen o gereksiz mecrayı kullanıyor oyun bağımlısı olsa daha iyi sevinirim yemin ederim öyle bişey olsa.

derslerim var yapamıyorum işte moralim bozuk çok fazla etkilendim mutsuzum şuanda yeni hobi vs kazandırmak işe yarar mı çukurdayım çocuğun umrunda değil mutlu mesut yaşıyor etkisi bizde.
bende 3 hafta önce bıraktım uzun süreli kullanmadım param yok diye bıraktım ayrıca benim ortaokul zamanımda 2 okul sabahçı öğlenci idik okul çıkışları ve tuvaletler diğer okul yüzünden duman altı olurdu ve okuldakiler sigarayı vs havalı bulurdu kızlar özellikle vs onlardan çzenmiş olabilir çok büyük bir şekilde korkutmanız uyarmanız lazım ki daha içmesin

MustafaaY

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
350
İsim
Mustafa Yeşilyurt
Sağlam dayak lazım yeni nesil sıkıntı anlamazlar

Eness0

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
188
İsim
Enes Cansev
Lavaboya giriyor ve artık babamdan mı çalıyor arkadaşları mı veriyorsa nalet şeyi artık yakıyor ve ben ondan sonra içeri girdim leş gibi is kokuyor eli dün korkuyordu anneme ilk defa denemek için içtim demiş yalan muhtemelen yazdan beri içiyor biz her dediğimizde kağıt yaktım falan diyordu yanıma yaklaştığında belli oluyor zaten annem çok üzüldü 50 yaşında kadının tansiyonu vs düştü çocuğun hâlâ umrunda değil gülüyor.

Babamın haberi yok
Kardeşim 12 yaşında 7.sinifa gidiyor dersleri falan berbat Instagram denen o gereksiz mecrayı kullanıyor oyun bağımlısı olsa daha iyi sevinirim yemin ederim öyle bişey olsa.

derslerim var yapamıyorum işte moralim bozuk çok fazla etkilendim mutsuzum şuanda yeni hobi vs kazandırmak işe yarar mı çukurdayım çocuğun umrunda değil mutlu mesut yaşıyor etkisi bizde.
kardesinin takıldıgı ortam etkiliyordur ilk ona bakmak lazım bence

James Gg

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,338
İsim
James Gg
İlgilendiği Kategoriler
kardesinin takıldıgı ortam etkiliyordur ilk ona bakmak lazım bence
Eski okulum benim bu gittiği okul arkadaşlarımda içiyordu son sene yanımda(7.sınıfdı yine herhalde çünkü dönericiye gidiyorduk ve korona yoktu) şuanda içiyor baya arkadaşım ben kendimle gurur duymaya başladım artık yani icmeidigim için.

James Gg

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,338
İsim
James Gg
İlgilendiği Kategoriler

Golf 4 R32

80+ Silver
Instagram ı kesmem lazım sanırım ilk başta bağımlı ergen bı çocuk kekoluğa hevesli zaten kar maskesi falan takıcam diyordu geçen vurucam çok fazla üzülüyorum yaptıktan sonra bişey off...
Herkesin bi ara keko merakı olur. Benimde vardı o zamanlar şaka gibi dçsxjösjxsxıkdxj :D
Kardeşinin kendi telefonu varsa ki bence o yaşta olmamalı. Elinden alın veya kısıtlama vs. veya kurcalayabilirsiniz.

Rulep

80+ Gold
İlk adım babamın duyması olucak sanırım lafdan anlamıyorum dün de tamam dedi bugün içimiş yine annem elini ağzını kokladı parfüm falan sıkmaya çalışmış belli
ben içmiyorum da arkadaşlarım saolsunlar sayelerinde tecrübe ediniyorum yakalanıyorlar ama yine de içiyor şey demişti kendisi böyle deyince daha çok içesim geliyor demişti kendi istemediği sürece bıraktırmak zor anlamına geliyor
dayak çözüm değil de kardeşinle nedenini öğren kalbine girmeyi çalış. arkadaşlarını vermemesi konusunda tehtid et, döv veya onlarında kalbine girmeyi çalış arkadaşlarına ne yapacağın sana kalmış.belli etmeden para takibi de yapın
evde nasıl içebiliyor harbi iyi cesaret parfüm falan sıkar normal onlar. hatta eve gitmeden 1-2 saat önce içmeyi bırakırlar kokusu sinmesin diye şuan akıllarına gelmemiştir koku yoksa bile içmediği anlamına gelmez bu ihtimali de değerlendirin

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
910,335
Üyeler
141,281
Son üye
Sonay Keskin
Top Bottom