Neler Yeni

Kartı kırmak üzereyim, sürücü çökmelerinden bıktım!

uzayalkan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
80
İsim
Uzay Alkan
Discord
ρredator#1881
10 senedir bir şikayetim bile olmadı ama çevremdeki nVidia kullanıcıları hep sorun yaşadı. Şans işi biraz ama zaten RX 500 serisi sürücü sorunlarıyla bilinen kartlar. RX 5000-6000-7000 serisi kartlarda artık öyle sorun yok iğrendirici derecede.
Artık amd ile işim olmaz

dolaroldu8tl

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,639
İsim
Yiğit Emir Özkan
İlgilendiği Kategoriler
Telefon, PC
Instagram
rexalwst
Steam
yaşıyorum hala
Discord
Rexalest#0427
Artık amd ile işim olmaz
Siz bilirsiniz tabi ama karta undervolt yapmayı denediniz mi?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ayrıca 22.11.2 sürümündeyim uzun zamandır hiç sorunum olmadı bu sürümü bi deneyebilirsiniz isterseniz.

TinerciAlper

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,494
İsim
Alper Burak Sarı
Instagram
alperburaks
Steam
https://steamcommunity.com/profiles/76561198343077776
Discord
Alperburaks
10 senedir bir şikayetim bile olmadı ama çevremdeki nVidia kullanıcıları hep sorun yaşadı. Şans işi biraz ama zaten RX 500 serisi sürücü sorunlarıyla bilinen kartlar. RX 5000-6000-7000 serisi kartlarda artık öyle sorun yok iğrendirici derecede.

Sisteminizdeki diğer parçalarda veya ekran kartında fiziksel bir sorun olmadığına emin misiniz.
evet eminim

uzayalkan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
80
İsim
Uzay Alkan
Discord
ρredator#1881
Siz bilirsiniz tabi ama karta undervolt yapmayı denediniz mi?

Ayrıca 22.11.2 sürümündeyim uzun zamandır hiç sorunum olmadı bu sürümü bi deneyebilirsiniz isterseniz.
-20 UV şuan, ayrıca denedim o sürümdede wattman atıyor.

turquoise.blue

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
335
İsim
Turquoise Blue
600

Wattman yemiyorum dostum okuyun lütfen yazımı

Dostum sorun ekran kartında aslında direkt yazılımda ekran kartının da suçu yok, stabil bir sürüm vardı ve yanlışlıkla güncelledim ve gidiş o gidiş. Dikiş tutmadı bidaha o sürüme dönsem de.

186 watt çekiyor

HALA ÇÖZEMEDİM UV BİLE İŞE YARAMIYOR SANIRIM PSU İLE ALAKASIZ BİR SORUN
Ben senin konunu gayet iyi okudum. Sürücü çökmesini bilmediğimi belirttim, her amd konusunda olduğu gibi wattman'lar havada uçuşuyor yine ben diğerlerine de bilgi olması açısından yazdım.

freygasm

80+ Gold
Ben senin konunu gayet iyi okudum. Sürücü çökmesini bilmediğimi belirttim, her amd konusunda olduğu gibi wattman'lar havada uçuşuyor yine ben diğerlerine de bilgi olması açısından yazdım.
Hayır yine haklısın hocam. Sürücü çökme olayı da wattman diye geçiyor zaten.

En İyi Cevap
3
AMD daha iyiceler neden bu konuya da yazmıyor ? Zooort

turquoise.blue

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
335
İsim
Turquoise Blue
Usandılar da ondan. Çünkü her sorunda amd suçlu oluyor. Adamda kalitesiz psu var mesela yetmiyor amd suçlu oluyor, ssd de kronik sorun var amd suçlu oluyor adamın windows sistem çöplüğe dönmüş amd suçlu oluyor, windows update üzerinden eski sürücü kuruyor amd suçlu oluyor, anakartla uyumsuz ram almış yada frekansı yanlış ayarlamış amd suçlu oluyor. Wattman hatasında amd diyorki "kardeş sisteminde bir sorun var ben ayarları sıfırladım haberin olsun" diyor. Driver konusunda ne kadar kötü durumda olduğunu herkes biliyor zaten, o konuyu çözmüş olsa rahatlıkla amd daha iyi diyebilirler fiyatlarını göz önüne alarak. Biz gibi ekonomisi kötü ülkeler için fiyat gözönüne alındığında amd en yakın dostumuzdur, bu bir gerçek.
Ek gereksiz bilgi: dolapta 1050ti bir kartın 4000 den 2900 a düştüğünü birçok teklif geldiğini ve yorumlarından çok rağbet gördüğünü görünce şaşkınlığa uğradım. 2900 tl ye 1050ti akıl mantık işi değil, 3700-4000 civarına rx 6600 kaynıyor piyasa. Bu iki kartı ve fiyatı hesaba katarsak amd çok çok daha iyi diyebilirim.

Son düzenleme:

ApRâ

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Ben AMD, Nvidia'nın rakibi değil, Intel biraz zorlarsa onla rakip olabilirler dediğimde hepsi kahkaha atıyordu, böyle konulara çok uğramaz onlar.

RX580 performans olarak zamanında iyi bir kart olsa da en sorunlu 5xx serisi kartlardan biri. Çözüme gelicek olursak sistemin diğer bileşenleri, veya kartsal bir sorunda olabilir, AMD kartlar mağlum çok parça seçiyor. Sadece yazılım kaynaklı olabileceğini düşnmeyin.

uzayalkan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
80
İsim
Uzay Alkan
Discord
ρredator#1881

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
49,197
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
Asus rog rx580 oc 8g
RX 500 serisi zaten sıkıntılı. 2017 den kalma Nvidia ile yarışmak için sonuna kadar harcanan mimarili kart. ROG ise fazla OC' li. Son sürüm Driver kurup Core Clock değerini azalt. %75 çözer sorunu

uzayalkan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
80
İsim
Uzay Alkan
Discord
ρredator#1881
Usandılar da ondan. Çünkü her sorunda amd suçlu oluyor. Adamda kalitesiz psu var mesela yetmiyor amd suçlu oluyor, ssd de kronik sorun var amd suçlu oluyor adamın windows sistem çöplüğe dönmüş amd suçlu oluyor, windows update üzerinden eski sürücü kuruyor amd suçlu oluyor, anakartla uyumsuz ram almış yada frekansı yanlış ayarlamış amd suçlu oluyor. Wattman hatasında amd diyorki "kardeş sisteminde bir sorun var ben ayarları sıfırladım haberin olsun" diyor. Driver konusunda ne kadar kötü durumda olduğunu herkes biliyor zaten, o konuyu çözmüş olsa rahatlıkla amd daha iyi diyebilirler fiyatlarını göz önüne alarak. Biz gibi ekonomisi kötü ülkeler için fiyat gözönüne alındığında amd en yakın dostumuzdur, bu bir gerçek.
Ek gereksiz bilgi: dolapta 1050ti bir kartın 4000 den 2900 a düştüğünü birçok teklif geldiğini ve yorumlarından çok rağbet gördüğünü görünce şaşkınlığa uğradım. 2900 TL ye 1050ti akıl mantık işi değil, 3700-4000 civarına rx 6600 kaynıyor piyasa. Bu iki kartı ve fiyatı hesaba katarsak amd çok çok daha iyi diyebilirim.
Haklısın fakat şu şekilde, ne alacaksam sistemime ne ekleyeceksem uyumluluğunu kontrol eder de alırım kafama göre değil. PSU'dan şüphe ediyorum ama kartın gücünü yüksek oranda kısmama rağmen alıyorum hatayı yani PSU besleyemiyor olayı da değil. Normalde stabil bir sürümüm vardı fakat AMD oto güncelleme sağolsun mahvetti ve o sürüme dönsem de dikiş tutmadı. Artık format düşünüyorum ama onu da tam nasıl yapılır bilmiyorum (Freedosa kurabiliyorum ama halihazırda sistemi olan bir pcye hiç kurmadım.

RX 500 serisi zaten sıkıntılı. 2017 den kalma Nvidia ile yarışmak için sonuna kadar harcanan mimarili kart. ROG ise fazla OC' li. Son sürüm Driver kurup Core Clock değerini azalt. %75 çözer sorunu
UV şuan -20, artık sonraki çöküşe onu deneyeceğim, ondan sonrakine pro adrenalin sürümünü deneyeceğim. Oda olmazsa kırıp çöpe atacağım.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
979,686
Üyeler
154,986
Son üye
KRAYSS
Top Bottom