Neler Yeni

Yardım Kasa Argb Kontrolcüsünü Anakarta Bağlama Konusunda Yardim

Peak2Core

80+
Merhaba,

Asus tuf gaming b550m-e wifi anakarta sahibim. Kasam thermaltake commander g33. Sorum şu olacak, kasa fanları psuya bağlı olduğu için fanlarımı biosta göremiyorum. Anakarta ARGB soketi bağlı sadece renk ayarlaması yapabiliyorum. Fanları göremediğim için doğal olarak hızlarını da ayarlayamıyorum. Kontrolcü PSU ya sata portu üzerinden bağlı. Anakartımda sata 3.0 girişleri var fakat kontrolcüdeki soket daha büyük olmuyor. Bu kontrolcüyü anakarta nasıl bağlayabilirim? Dönüştürücü tarzı aparatlar var mıdır? Yardımlarınızı rica ederim.

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
66,518
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
Kontrolcünün bir fotoğrafını atarsanız bakayım ben. Anakartla eşlemek için muhtemelen bir PWM girişi vardır onun.

Peak2Core

80+
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Kontrolcünün bir fotoğrafını atarsanız bakayım ben. Anakartla eşlemek için muhtemelen bir PWM girişi vardır onun.
Şu an şirketteyim. Akşam eve gidince resmini paylaşırım. Şimdiden teşekkürler.

Peak2Core

80+
Hocam ilk resim kontrolcü, ikinci resim kontrolcüden psuya giden güç kablosu, üçüncü resim fanlardan birinin kontrolcüye takılan soketi.

Ekler

• IMG_0694.jpeg
    IMG_0694.jpeg
    2.1 MB · Hit: 80
  • IMG_0695.jpeg
    IMG_0695.jpeg
    1.7 MB · Hit: 73
  • IMG_0696.jpeg
    IMG_0696.jpeg
    1.6 MB · Hit: 72

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
66,518
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Hocam ilk resim kontrolcü, ikinci resim kontrolcüden psuya giden güç kablosu, üçüncü resim fanlardan birinin kontrolcüye takılan soketi.
Çok garip saçma sapan bir kontrolcü kullanmışlar. Fan için PWM yok bunda sanmıyorum kontrol edileceğini eğer eksik bir şey yoksa görselde.

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
66,518
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Şu üstteki MB IN yazan galiba ARGB için, fan hızı için göremedim ben.

Peak2Core

80+
Çok garip saçma sapan bir kontrolcü kullanmışlar. Fan için PWM yok bunda sanmıyorum kontrol edileceğini eğer eksik bir şey yoksa görselde.
Hocam sitesinden baktığımda fanların PWM özelliğinin olduğu yazıyor. Ama kontrolcüden anakarta nasıl bağlayacağımı hiçbir yerde göremedim. Anakarta bağlamak için dört pinli kablo alsam acaba olur mu?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Şu üstteki MB IN yazan galiba ARGB için, fan hızı için göremedim ben.
Evet o ARGB için. Sata power yazan psuya giden kabloyu söküp dört pinli kablo taksam onu da anakarta bağlasam çalışır mı acaba merak ettim.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
912,979
Üyeler
141,655
Son üye
ibrahim6048
Top Bottom