Neler Yeni

kasa çalışıyor ama monitör ve klavye mouse gelmiyor anakart arıza ışıklarında cpu yanıyor

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,124
İsim
Emre Zengin
abilerim öğrenciyim 2 ay çalışarak donanim arşivinin kasasını aldım https://www.tebilon.com/amd-5500mpk...aming-x-12g-kingston-16gb-spatium-m371-500gb/
3060 var biosda ayarları kurcalarken belleği 8000 yaptım oynadığım oyunlarda aldığım fps değerleri tatmin etmiyordu bilgisayarı yeniden başlatınca monitör klavye mouse çalışmamaya başladı baya bi baktım internetten çözüm bulamadım
Bilgisayarı kapat. PSU kablosunu çıkar. Kasanın üstünde USB bellek vb. hiçbir şey olmasın. Ondan sonra RAM'leri çıkar. Çıkardıktan sonra JBAT1 yazan 2 pinli yere tornavida yardımıyla 2 pine aynı anda değdir. Ondan sonra RAM'leri geri takıp sistemi çalıştır bakalım.
Ekran Görüntüsü (93).png

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
muhammed sevinçtekin
Bilgisayarı kapat. PSU kablosunu çıkar. Kasanın üstünde USB bellek vb. hiçbir şey olmasın. Ondan sonra RAM'leri çıkar. Çıkardıktan sonra JBAT1 yazan 2 pinli yere tornavida yardımıyla 2 pine aynı anda değdir. Ondan sonra RAM'leri geri takıp sistemi çalıştır bakalım.Alıntıyı görüntüle
yok abi olmadi

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,124
İsim
Emre Zengin

Amanita

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,918
İsim
Hasan
Ramleri tek tek takarak dene.

BIOS pilini çıkar 1 dk takma. Takılı değilken kasanın güç düğmesine 30 sn basılı tut sonra 20 kere bas çek yap. BIOS pilini tak tek bir ram takılıyken tekrar dene. Sonra çalışmazsa diğer ram ile dene. Yine çalışmazsa diğer RAM slotuna iki rami de tekrar dene.

Dediklerimi yap önceden yaptım zaten deme.

Hepsini yaptıktan sonra yine düzelmezse ister kasanı komple aldığın yere gönder istersen sadece RAM'lerini garanti belgesinde yazan servise gönder.

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
muhammed sevinçtekin

BIOS pilini çıkar 1 dk takma. Takılı değilken kasanın güç düğmesine 30 sn basılı tut sonra 20 kere bas çek yap. BIOS pilini tak tek bir ram takılıyken tekrar dene. Sonra çalışmazsa diğer ram ile dene. Yine çalışmazsa diğer RAM slotuna iki rami de tekrar dene.

Hepsini yaptıktan sonra yine düzelmezse ister kasanı komple aldığın yere gönder istersen sadece RAM'lerini garanti belgesinde yazan servise gönder.
klavye mouse ışığı yanmaya başladı ama ekran siyah
Mesaj otomatik birleştirildi:

Dediğim gibi yaptıysan RAM'lerin yerlerini değiştir bakalım.

GirayHan

80+ Gold
abilerim öğrenciyim 2 ay çalışarak donanim arşivinin kasasını aldım https://www.tebilon.com/amd-5500mpk...aming-x-12g-kingston-16gb-spatium-m371-500gb/
3060 var biosda ayarları kurcalarken belleği 8000 yaptım oynadığım oyunlarda aldığım fps değerleri tatmin etmiyordu bilgisayarı yeniden başlatınca monitör klavye mouse çalışmamaya başladı baya bi baktım internetten çözüm bulamadım
geçmiş olsun ramler sohbetten ayrılmış.

kasa statiği ile arkadaşın yaşadığı senaryo'nun alakası yok. bahsettiğin olay kasada ki statik elektriği boşaltmak için işe yarar. 8000mhz overclock edilmiş start verilmiş ramler yanar.

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
muhammed sevinçtekin
Valla ilk kez böyle bişi ile karşılaştım inl bişi olmaz yoksa çok komik bir durum 😂
umarım sorun kablodadir ama büyük ihtimalle ramler gitti

kasa statiği ile arkadaşın yaşadığı senaryo'nun alakası yok. bahsettiğin olay kasada ki statik elektriği boşaltmak için işe yarar. 8000mhz overclock edilmiş start verilmiş ramler ya

kasa statiği ile arkadaşın yaşadığı senaryo'nun alakası yok. bahsettiğin olay kasada ki statik elektriği boşaltmak için işe yarar. 8000mhz overclock edilmiş start verilmiş ramler yanar.
ramler gitti büyük ihtimalle gece bulabilirsem baska ram

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,124
İsim
Emre Zengin

RAM'lerin yerlerini değiştirip çıkar tak yapıp halen ekran gelmediyse RAM'ler gitmiş olabilir.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
907,968
Üyeler
140,930
Son üye
barlas?01
Top Bottom