Neler Yeni

kasa sallanınca pc donuyor neden?

Dahası  
Reaksiyon skoru
45
İsim
Berat
arkadaşlar benim kasam masamın üstünde ve birkaç kere kolum çarptı kasa biraz sallandı ardından bilgisayara bir baktım donmuş hiçbir şekilde müdahale edemiyordum hiçbir kısayol tuşu ve mouse imleci çalışmıyordu bildiğin donmuştu ekran sonra pc yi kasanın tuşundan kapatıp açtım düzeldi bu birkaç kere daha olmuştu nasıl önleyebilirim bu durumu kasayı ben kendim montajladım içindeki kabloları gevşek falan takmış olabilir miyim nasıl düzelteceğim bu durumu?

ca.s

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,275
İsim
C Ş
HDD kullanıyorsan SSD'ye geç.
İçindeki parçaların (RAMler, ekran kartı, işlemci gibi) yerinden oynamadığına emin ol.

Dahası  
Reaksiyon skoru
45
İsim
Berat
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
HDD kullanıyorsan SSD'ye geç.
İçindeki parçaların (RAMler, ekran kartı, işlemci gibi) yerinden oynamadığına emin ol.
M2 SSD kullanıyorum parçalar profilde yazıyor ekran kartı yerinden oynayabilir tak çıkar mı yapayım

Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Selçuk gümüş
arkadaşlar benim kasam masamın üstünde ve birkaç kere kolum çarptı kasa biraz sallandı ardından bilgisayara bir baktım donmuş hiçbir şekilde müdahale edemiyordum hiçbir kısayol tuşu ve mouse imleci çalışmıyordu bildiğin donmuştu ekran sonra pc yi kasanın tuşundan kapatıp açtım düzeldi bu birkaç kere daha olmuştu nasıl önleyebilirim bu durumu kasayı ben kendim montajladım içindeki kabloları gevşek falan takmış olabilir miyim nasıl düzelteceğim bu durumu?
Aynı sıkıntı bende de oluyo sinirlenip masaya vurunca pc komple gidiyo res attığımda anakartta Boot ışığı yanıyo ve açılmıyo bi süre bi baktım içine ekran kartım yerinden oynamış onu geri taktım düzeldi galiba ama daha vurmadım üstüne

Carl Johnson CJ

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
769
İsim
Carl Johnson
Kasanı sabitlemelisin, sallanması iyi değil masaya vurduğu için jahrein'in bu yüzden anakartı yanmıştı

Acmsz_Kurt

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
151
İsim
AcmszKurt
İlgilendiği Kategoriler
Windows 11 Windows 10 Telefon Önerisi Teknik Sorun
kasanın içindeki parçaları iyice sabitle

Dahası  
Reaksiyon skoru
45
İsim
Berat
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
kasanın içindeki parçaları iyice sabitle
kanka bir kaç parçayı tak çıkar yaptım ama masadan kalkarken tekrar masaya çarptım kasa sallandı tekrar dondu diiiiiiit diye ses çıkıyor birde donunca sanırım yere koycam en mantıklısı o ama çok tozlanacak :F

Acmsz_Kurt

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
151
İsim
AcmszKurt
İlgilendiği Kategoriler
Windows 11 Windows 10 Telefon Önerisi Teknik Sorun
kanka bir kaç parçayı tak çıkar yaptım ama masadan kalkarken tekrar masaya çarptım kasa sallandı tekrar dondu diiiiiiit diye ses çıkıyor birde donunca sanırım yere koycam en mantıklısı o ama çok tozlanacak :F
ramları kontrol et

Top Bottom