Neler Yeni

Kasa Seçiminde Kararsızım

pcbuilder

80+
Bütçe
10000
Merhabalar arkadaşlar.

Ryzen 9 7900 ya da Ryzen 7 7700 işlemcili, Deepcool Assassin IV işlemci soğutuculu ve muhtemel RTX 4070 ekran kartlı bir sistem topluyorum. Anakart da MSI B650 Tomahawk WiFi olacak.(ATX standardında bir kart.) Bu sistem bana uzun yıllar boyunca RAM hariç herhangi bir upgrade yapmadan hizmet etsin istiyorum. 1 metre genişliğinde ve 60 cm derinliğinde bir masam var. Sistemi uzun yıllar kullanmak istediğim ve FHD'nin de yavaş yavaş ömrünün sonlarına geldiğimiz için 2K monitör istiyorum, 2K ekranlar da 27 inçten başlıyor. 27 inç monitörle beraber, 1 metrelik masanın 70 cm'ini kullanmış oluyoruz. Geriye 30 cm'lik bir alanımız kalıyor: işte bu alan için kasa bakınıyorum.

Odama seneler önce RGB ampul almıştım, beyaz haricinde bir renk ile kullanmadım bile. Dolayısıyla RGB takıntım yok. Fazla olmamak koşuluyla önereceğiniz kasada 2-3 fan RGB olabilir. Kasanın mümkün olduğunca sessiz olmasını istiyorum zira soğutması zor olmasın ve sessiz çalışsın diye işlemciyi X model bile seçmedim. Kasanın ön paneli mesh olabilir, sanırım daha iyi hava akışı sağlıyor. Yan tarafı cam olabilir.(Her tarafı cam görünümlü bir kasa istemiyorum.) Sanırım pleksi ya da temperli cam çizilmeye dayanıksız, bu sebeple gerçek cam malzeme tercih sebebi olur. Ön giriş çıkış portlarında USB 3.2 Gen2 Type C ve USB 3.2 Gen1 Type A mutlaka olmalı.

Tüm bunları göz önünde bulundurursanız hangi kasayı tavsiye edersiniz?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Top Bottom