Neler Yeni

kasam sesli çalışıyor

FronX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,651
İsim
Deniz Efe
Kasam : MSİ MAG FORCE M100A Kasayı ilk aldığımda gayet sessiz çalışıyordu 2 ay önce almıştım şuan fazladan bir ses geliyor az önce garip bir ses çıkıyordu sanki fanlar bir şeye çarpıyormuş gibi pc yi kapatıp açtım düzeldi ama şimdi sorun nerde diye kasayı açtım stok fanı ve ekran kartı fanını durdurunca pek bir ses kesilmesi olmuyor kasa fanları da aynı ses tam olarak neyden geliyor olabilir psu dan olabilir diye düşünüyorum en az 10 yıllık bir psu thermaltake 700w LP-700AL2NH modeli napmam gerekiyor bana bir sorun oluşturur mu yeni psu falan almalı mıyım

Mustafaer

80+ Bronze
Kasam : MSİ MAG FORCE M100A Kasayı ilk aldığımda gayet sessiz çalışıyordu 2 ay önce almıştım şuan fazladan bir ses geliyor az önce garip bir ses çıkıyordu sanki fanlar bir şeye çarpıyormuş gibi pc yi kapatıp açtım düzeldi ama şimdi sorun nerde diye kasayı açtım stok fanı ve ekran kartı fanını durdurunca pek bir ses kesilmesi olmuyor kasa fanları da aynı ses tam olarak neyden geliyor olabilir psu dan olabilir diye düşünüyorum en az 10 yıllık bir psu thermaltake 700w LP-700AL2NH modeli napmam gerekiyor bana bir sorun oluşturur mu yeni psu falan almalı mıyım
Hocam Traktör gibi mi ses çıkarıyor

FronX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,651
İsim
Deniz Efe
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam Traktör gibi mi ses çıkarıyor
Aynen az önce yaşadım onu misafir çocuğuna gta açtım oynasın diye bi anda öyle ses çıkarmaya başladı çocuk oynarken sonra da bahane oldu bilgisayarın kapalı kalması lazım falan dedim kapadım pcyi şimdi gittiler açıyım dedim ses yok

whisper snow

80+ Silver
Hocam PSU dan geliyor olabilir benim eski Cin mali PSU da cok ses cikariyordu.

Mustafaer

80+ Bronze
Aynen az önce yaşadım onu misafir çocuğuna gta açtım oynasın diye bi anda öyle ses çıkarmaya başladı çocuk oynarken sonra da bahane oldu bilgisayarın kapalı kalması lazım falan dedim kapadım pcyi şimdi gittiler açıyım dedim ses yok
Aynısı bana oldu psu yu söküyorum takıyorum 1 gün falan idare ediyordu yine aynısı oluyodu bir gün yine oldu ve ben o traktör sesiyle 5 dakika sistemi açık tuttum anakarta bir dokundum elim yandı psu yu değiştirin bence hocam

FronX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,651
İsim
Deniz Efe

Mustafaer

80+ Bronze
Hocam benim sistem için kaç psu gerekir ilerde 3060ti takıcam imzada yazan sisteme
Mesaj otomatik birleştirildi:

650w +80 bronze alsam yeter diye düşünüyorum
650w Bronze yeterli olur biraz daha bütçe arttırabilirseniz 650w gold yada 700w bronz alın derim

whisper snow

80+ Silver
Hocam benim sistem için kaç psu gerekir ilerde 3060ti takıcam imzada yazan sisteme

650w +80 bronze alsam yeter diye düşünüyorum
550W yeter ama kaliteli bir markaysa. Nvidia tarafindan onerilen 650W.

FronX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,651
İsim
Deniz Efe

Mustafaer

80+ Bronze
Hemen almayı düşünmüyorum daha havalar ısınmaya başlamadan perfan 120h almam lazım bir de mouse pad falan değişicek toplam 1k masraf çıkıyor sizce ilk psu mu alıyım stok fan mı
Hocam psu yu tak sök yaparak idare edin istiyorsanız ancak perfan 120 den önce psu alırdım ben size böyle ucuz f/p bir psu bulursam atayım psu tüm sistemi etkiler çünkü

whisper snow

80+ Silver
Hemen almayı düşünmüyorum daha havalar ısınmaya başlamadan perfan 120h almam lazım bir de mouse pad falan değişicek toplam 1k masraf çıkıyor sizce ilk psu mu alıyım stok fan mı
Hocam PSU alin once. Sonra perfan 120h alabilirsiniz bahar aylarinda.

FronX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,651
İsim
Deniz Efe
Hocam psu yu tak sök yaparak idare edin istiyorsanız ancak perfan 120 den önce psu alırdım ben size böyle ucuz f/p bir psu bulursam atayım psu tüm sistemi etkiler çünkü
Hocam PSU alin once. Sonra perfan 120h alabilirsiniz bahar aylarinda.
hocam öyle yapıcam da söylemeyi unutmuşum nisan ayında monitör alıcam bir de araya psu yu da sokabilirim ama 1.5k üstü zorlar bu fiyatlara ne önerebilirsiniz

Mustafaer

80+ Bronze
hocam öyle yapıcam da söylemeyi unutmuşum nisan ayında monitör alıcam bir de araya psu yu da sokabilirim ama 1.5k üstü zorlar bu fiyatlara ne önerebilirsiniz
Hocam ekran kartınız kaç pin kablo istiyor

Hocam ekran kartınız kaç pin kablo istiyor
Ve ekran kartınız ve işlemciniz kaç watt tdp tüketiyor

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
907,056
Üyeler
140,756
Son üye