Neler Yeni

Yardım Kasayı Mesh Panele Çevirme

Dahası  
Reaksiyon skoru
19
İsim
Erkin Ulaş İLYASOĞLU
Bütçe
100
Evet arkadaşlar uzun zamandır yazıp çizip üstünde uğraştığım projemi nihayet bitirdim. Bu konuyla ilgili kaynak veya örnek alacağım hiçbir şey olmadığı için üstünde bayağı uğraşmam gerekti.

Elimdeki kasam mesh değildi ve mesh kasaya verebilecek bir bütçemde yoktu bu sebepten ötürü 100 liraya böyle bir çözüm ürettim.

Nasıl yapılır?

Öncelikle Corel veya vektörel tabanlı bir program ile resimde görmüş olduğunuz gibi benzer bir tasarım yapıp CNC Lazer kesimciye gidip Pleksi(benimki) veya keyfinize göre dekota, saç vb. türevleri malzemeleri kesim yaptırıyorsunuz. Tasarımı siz yapmazsanız ve onlara yaptırırsanız sağlam para alırlar bu yüzden siz veya tanıdığınız birine yaptırın.

Montaj işlemi ise kasalara göre çok farklılık gösterecektir burada birkaç seçeneğiniz bulunuyor.
1- Neodyum mıknatısı(kasanın ön kısmı metalse) pleksinize Japon'la yapıştırıp ardından kasaya tak diye koyabilirsiniz.
2- Çift taraflı bant ile yapıştırırsınız bunu pek önermiyorum çünkü paneli temizlemek için çıkartıp geri takarken canınızı sıkabilir.
3- Benim yaptığım gibi kasanın ön kısmına 4 adet vida yuvası açıp(kendinden de olabilir) somonla oturtabilirsiniz.

Çeşitli kasalar için: Kasanızın ön paneli çıkmıyorsa ve plastik tabanlıysa maket bıçağıyla üstünden birkaç tur geçerek kesebilirsiniz. Metalse sanayiye götürüp kestirebilirsiniz.

Pleksinizin arkasına 3 kat sineklik veya manyetik toz filtresi takmayı unutmayın yoksa kasanın içi çok toz olur. Ben şimdilik takmadım ilerleyen zamanlarda takacağım.

Ekler

• vampiric-011C-water-cooling.png
    vampiric-011C-water-cooling.png
    236.4 KB · Hit: 144
  • WhatsApp Image 2023-05-23 at 16.18.59 (1).jpeg
    WhatsApp Image 2023-05-23 at 16.18.59 (1).jpeg
    411.2 KB · Hit: 123
  • WhatsApp Image 2023-05-23 at 16.18.59.jpeg
    WhatsApp Image 2023-05-23 at 16.18.59.jpeg
    372.1 KB · Hit: 129
  • WhatsApp Image 2023-05-24 at 21.22.35.jpeg
    WhatsApp Image 2023-05-24 at 21.22.35.jpeg
    108.6 KB · Hit: 137
  • WhatsApp Image 2023-05-24 at 21.28.07.jpeg
    WhatsApp Image 2023-05-24 at 21.28.07.jpeg
    111.8 KB · Hit: 136
  • WhatsApp Image 2023-05-24 at 21.32.00.jpeg
    WhatsApp Image 2023-05-24 at 21.32.00.jpeg
    137.5 KB · Hit: 131
  • WhatsApp Image 2023-05-24 at 21.34.31.jpeg
    WhatsApp Image 2023-05-24 at 21.34.31.jpeg
    121.8 KB · Hit: 130

LokmanBey

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,048
İsim
Lokman Açil
Evet arkadaşlar uzun zamandır yazıp çizip üstünde uğraştığım projemi nihayet bitirdim. Bu konuyla ilgili kaynak veya örnek alacağım hiçbir şey olmadığı için üstünde bayağı uğraşmam gerekti.

Elimdeki kasam mesh değildi ve mesh kasaya verebilecek bir bütçemde yoktu bu sebepten ötürü 100 liraya böyle bir çözüm ürettim.

Nasıl yapılır?

Öncelikle Corel veya vektörel tabanlı bir program ile resimde görmüş olduğunuz gibi benzer bir tasarım yapıp CNC Lazer kesimciye gidip Pleksi(benimki) veya keyfinize göre dekota, saç vb. türevleri malzemeleri kesim yaptırıyorsunuz. Tasarımı siz yapmazsanız ve onlara yaptırırsanız sağlam para alırlar bu yüzden siz veya tanıdığınız birine yaptırın.

Montaj işlemi ise kasalara göre çok farklılık gösterecektir burada birkaç seçeneğiniz bulunuyor.
1- Neodyum mıknatısı(kasanın ön kısmı metalse) pleksinize Japon'la yapıştırıp ardından kasaya tak diye koyabilirsiniz.
2- Çift taraflı bant ile yapıştırırsınız bunu pek önermiyorum çünkü paneli temizlemek için çıkartıp geri takarken canınızı sıkabilir.
3- Benim yaptığım gibi kasanın ön kısmına 4 adet vida yuvası açıp(kendinden de olabilir) somonla oturtabilirsiniz.

Çeşitli kasalar için: Kasanızın ön paneli çıkmıyorsa ve plastik tabanlıysa maket bıçağıyla üstünden birkaç tur geçerek kesebilirsiniz. Metalse sanayiye götürüp kestirebilirsiniz.

Pleksinizin arkasına 3 kat sineklik veya manyetik toz filtresi takmayı unutmayın yoksa kasanın içi çok toz olur. Ben şimdilik takmadım ilerleyen zamanlarda takacağım.

Toz filtresi de olsaymış harika olurmuş

Kayra_TR

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Kayra
İlgilendiği Kategoriler
PC TOPLAMA
güzel aslında nzxt kasalar için kullanıla bilir

TahinPekmez

80+ Silver
Çok orjinal olmuş, bende toz filtresi mutlaka tak diyecektim. Hava girişini yavaşlatsada tozu sokmuyor içeriye.

Kayra_TR

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Kayra
İlgilendiği Kategoriler
PC TOPLAMA
Toz filtresi de olsaymış harika olursa harika olurmuş o satılıyordu ama elektirik süpürgesindeki toz filtresi olurmu acaba:)
Mesaj otomatik birleştirildi:

50 tl fanlara 3 tane filtre var

LokmanBey

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,048
İsim
Lokman Açil

Nasıl yapılır?

Elinize sağlık hocam bende benim kasaya yapmak isterdim ama power ve ışıklandırmalar engelliyor :)

Dahası  
Reaksiyon skoru
19
İsim
Erkin Ulaş İLYASOĞLU
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
989,417
Üyeler