Neler Yeni

Yardım Kasayı monte edemiyorum

hanzos

80+ Bronze

Bunu izlediniz mi hocam
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kontrolcüye takmanız lazım sanırım onları kasanın yan kısmında olur
Videodaki her şeyi bire bir yaptım ekran kartının fanları hızlı bir şekilde dönüyor fakat ekranı vermiyor

İstanbuldaysan işyerimizde yardımcı olmak isterim
Ne yazik ki istanbulda değilim
video bakarak yapabilir ama hiç başka bir parça takıp halletmediyse bile yanlış veya küçük hatalarda büyük paralar çöpe gitmiş olur. bence yarın bilgisayarcıya götürün.
1 2 deneme sonrasında götürmeyi planlıyorum hemen bırakmak istemedim
Yanlis taksan pc bozulmaz merak etme youtubede bir suru videolar mevcut kolayca kendin yapa bilirsin
videodaki her şeyi taptım ekran kartı fanı hızla dönüyor

Eren Güven

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,698
İsim
Eren Güven
Hocam konuyu tam okumadım ama PSU modülerse CPU/pcie yazan sokete ucu 8 pinli kabloyu tak, kablonun diğer ucunu anakartın sol üstündeki CPU güç girişine tak. PSU üzerinde motherboard yazar, oraya büyük soketli kablonun diğer ucunu tak. 24 pinli büyük kısımın yeri belli zaten anakartın sağında büyük bi soket var oraya takacaksın. Sonra ekran kartına da PSU nun pcie çıkışlarından yeterli sayıda pcie kablosunu getirip taktın mı sistemin çalışması lazım

hanzos

80+ Bronze
Hocam konuyu tam okumadım ama PSU modülerse CPU/pcie yazan sokete ucu 8 pinli kabloyu tak, kablonun diğer ucunu anakartın sol üstündeki CPU güç girişine tak. PSU üzerinde motherboard yazar, oraya büyük soketli kablonun diğer ucunu tak. 24 pinli büyük kısımın yeri belli zaten anakartın sağında büyük bi soket var oraya takacaksın. Sonra ekran kartına da PSU nun pcie çıkışlarından yeterli sayıda pcie kablosunu getirip taktın mı sistemin çalışması lazım
Ekran kartı hızla dönüyor görüntü yok pcie kablosunu değiştirdim bu sefer ekran kartı fanı yavaş döndü bir süre sonra otomatik kendini kapattı

Eren Güven

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,698
İsim
Eren Güven
Ekran kartı hızla dönüyor görüntü yok pcie kablosunu değiştirdim bu sefer ekran kartı fanı yavaş döndü bir süre sonra otomatik kendini kapattı
Kabloları tam ve düzgün bağladıysan PSU kaynaklı bi sıkıntı yoktur. Ramleri falan iyi oturttun mu yerine

hanzos

80+ Bronze
Kabloları tam ve düzgün bağladıysan PSU kaynaklı bi sıkıntı yoktur. Ramleri falan iyi oturttun mu yerine
Evet kapatırken sesleri geldi zaten tüm kabloları nereye bağladığıma dair video çekip atmayı planlıyorum çünkü sorun yok gibi

Eren Güven

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,698
İsim
Eren Güven
Evet kapatırken sesleri geldi zaten tüm kabloları nereye bağladığıma dair video çekip atmayı planlıyorum çünkü sorun yok gibi
Monitörü ekran kartına bağladın de mi?

hanzos

80+ Bronze
Monitörü ekran kartına bağladın de mi?
Evet display port ile bağladım

burada kasaya taktığım tüm kabloları gösterdim yardım aldığım video recep baltaşın kablolar nereye takılır videosu kasanın arkasında rgb kabloları bağladım ramleri 1 3 şekilde taktım işlemci soğutucu görüntü aldıktan sonra takıcam

Yardımcı olabilecekleri etiketliyorum (konuya bir şey yazanları) @Eren Güven @Doyl @ysuflix @Ryan Gosling @100lesh

Son düzenleme:
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

• B1L0
    Hayırlı forumlar

Forum istatistikleri

Konular
910,931
Üyeler
141,364
Son üye