Neler Yeni

Kasiyerlik VS Garsonluk

Chapin

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,047
İsim
.
Merhaba, bu sene lise bitiyor ve bu yaz bir yere girmeyi düşünüyorum. 2 Senedir her yaz çalışırım ve kışları harcarım, eğer kasiyerlik yaparsam Ankara'da bir yerde çalışacağım, maaş hakkında bilgim yok lakin eğer garsonluk yaparsam İstanbul'da iyi bir mekanda çalışacağım ve bahşiş ile asgari ücretin 3-4K üstü kazanacağım. Yoğun çalışmaya alışığım, insanlarla iyi iletişim kurarım sizce hangisini tercih etmeli? Özellikle daha önce kasiyerlik yapmış kişiler deneyim paylaşırsa sevinirim.

Merhaba, bu sene lise bitiyor ve bu yaz bir yere girmeyi düşünüyorum. 2 Senedir her yaz çalışırım ve kışları harcarım, eğer kasiyerlik yaparsam Ankara'da bir yerde çalışacağım, maaş hakkında bilgim yok lakin eğer garsonluk yaparsam İstanbul'da iyi bir mekanda çalışacağım ve bahşiş ile asgari ücretin 3-4K üstü kazanacağım. Yoğun çalışmaya alışığım, insanlarla iyi iletişim kurarım sizce hangisini tercih etmeli? Özellikle daha önce kasiyerlik yapmış kişiler deneyim paylaşırsa sevinirim.
Hocam kasiyerlik rahattır. Ama sorumluluğu ağırdır. Eğer ki sorun olmaz yaparım diyorsanız ikisi de olur. Hangisi işinize geliyorsa.

Ahmet Kocar

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
409
İsim
Ahmet Kocar
Hocam kasiyerlik rahattır. Ama sorumluluğu ağırdır. Eğer ki sorun olmaz yaparım diyorsanız ikisi de olur. Hangisi işinize geliyorsa.
Kasiyerlik eskiden zordu şimdi 10 kişiden 9'u basıyor temassız ödemeyi gidiyor. Zaten kasa girdi çıktıları sistemden oluyor.

Chapin

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,047
İsim
.
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Kasiyerlik dediğime bakma işte. Mağazayı koşturan raf dizen tipler, mağaza reyon görevlisi daha uygun olur. Kasiyerlik öyle kalmış aklımda.

Eyisha

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,123
İsim
Emre Kaplan
günde 10 saat koşturmak yormaz izinim haftanın herhangi bir gününe atarlar sıkıntı olmaz diyorsan garsonluk ki fazladan 3-4k için tenezzül etmezdim ben yaptıgım için diyorum hizmet sektörü cok yıpratır

Kasiyerlik dediğime bakma işte. Mağazayı koşturan raf dizen tipler, mağaza reyon görevlisi daha uygun olur. Kasiyerlik öyle kalmış aklımda.
Hocam o zaman, yaparsanız garsonluk daha iyidir.

Faruk1986

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,890
İsim
Faruk Sancar
Sanayi

Eyisha

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,123
İsim
Emre Kaplan
bence mangoda filan depo görevlisi ol benim birader o işte gece çalışıyor günde 8-9 saat mango zaten kıyafet şeyi olduğu için kutuları da hafif oluyor yormaz

Erdem Arslan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,265
İsim
Erdem Arslan
İlgilendiği Kategoriler
Sağlık, Spor, Yabancı Dil
Garsonluğun iş yükü çok fazla. Kasaya bakıp rafları düzenleyeceğim dediğin iş ne kadar zor olur tahmin edemiyorum. Ben yine de raf ve kasaya bakardı. Ama parayı kazanacak olan sensin. Daha fazla paraya ihtiyacın varsa garsonluk da yapılır.

The Semih

80+ Gold
Perakende çalışanı demek istiyorsun, reyonculuk daha iyi garsona göre, ama garsonlar daha fazla kazanıyor.

amdsaolsun

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,930
İsim
Efe GÖKKURT
İlgilendiği Kategoriler
BIOS, yazılım ve kapanma sorunları
Instagram
gokkurtefe
günde 10 saat koşturmak yormaz izinim haftanın herhangi bir gününe atarlar sıkıntı olmaz diyorsan garsonluk ki fazladan 3-4k için tenezzül etmezdim ben yaptıgım için diyorum hizmet sektörü cok yıpratır
Tatil boyunca totalde 9 10k arası fazla para yapıyor bence gayet iyi para

Top Bottom