Neler Yeni

kaspersky ve malwerbytes ile taramama rağmen win defender uyarı veriyor.

Saintes Maries

80+ Bronze
2 saat evvel windows tehdit bulundu diye uyarı verdi. ben de kaspersky ve malwerbytes yükleyip kaspersky ile tam malwerbytes ile hızlı tarama yaptım. kaspersky uzunca taradı. ikisi de hiçbir şey bulamadı. ama kasperskyı silince windows yine uyarı verip eylem gerekiyor demeye başladı. sil deyip eylem başlatıyorum muhtemelen işe yaramıyor, karantinaya al diyorum muhtemelen yine işe yaramıyor. ayrıca windows defender ile de tarama yaptım tehdit bulunamadı demesine rağmen geçerli tehdit olarak hala bunları gösteriyor. bugün verdiği daha önceki uyarılarda da düzeltme tamamlanamadı hatası vermiş. görmezden mi gelmeliyim? bilgisayarda yavaşlama ve performans değerlerinde anormallik yok. eylemler kısmından ikisine de izin veri işaretledim şu anlık çözüldü gibi.

Screenshot_60.png

Son düzenleme:

dostveviski

80+ Bronze
TrickBot saldırısında, önce Windows hizmetleri ve Windows Defender'ın ya da diğer virüsten koruma yazılımlarının etkinlikleri sonlandırılır. Daha sonra ayrıcalıkları genişletmek için çeşitli yöntemler kullanılır. Bunun sonucunda elde ettikleri yönetici hakları, kötü amaçlı yazılımın otomatik olarak yüklediği başka eklentiler tarafından kullanılabilir. TrickBot daha sonra hem sistemi hem de ağları gözetler ve kullanıcıdan veri toplar.
https://www.kaspersky.com.tr/resource-center/threats/trickbot

MrCodeX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,209
İsim
Sinan Aba
2 saat evvel windows tehdit bulundu diye uyarı verdi. ben de kaspersky ve malwerbytes yükleyip kaspersky ile tam malwerbytes ile hızlı tarama yaptım. kaspersky uzunca taradı. ikisi de hiçbir şey bulamadı. ama kasperskyı silince windows yine uyarı verip eylem gerekiyor demeye başladı. sil deyip eylem başlatıyorum muhtemelen işe yaramıyor, karantinaya al diyorum muhtemelen yine işe yaramıyor. ayrıca windows defender ile de tarama yaptım tehdit bulunamadı demesine rağmen geçerli tehdit olarak hala bunları gösteriyor. bugün verdiği daha önceki uyarılarda da düzeltme tamamlanamadı hatası vermiş. görmezden mi gelmeliyim? bilgisayarda yavaşlama ve performans değerlerinde anormallik yok. eylemler kısmından ikisine de izin veri işaretledim şu anlık çözüldü gibi.

Alıntıyı görüntüle
Dostum defender kullanılmaz bence
Pc format attığım an ilk işim defenderı komple devre dışı bırakmak oluyor böyle boş bir program olamaz.

Kaspersky premium öneririm yıllık fiyatları döner ayran parası.

ReadyorNot

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
343
İsim
An10im1i
Rkill(yerini gösterir) ve eset online tam tarama.

Alihanyilmaz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
196
İsim
Alihan YILMAZ
Defender zaten Karantinaya almış ve sana ne yapayım bununla diye soruyor. Diğerleri bir şey bulamıyor, çünkü Karantinada.

Saintes Maries

80+ Bronze
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Defender zaten Karantinaya almış ve sana ne yapayım bununla diye soruyor. Diğerleri bir şey bulamıyor, çünkü Karantinada.
karantinaya aldığını sanmıyorum. bahsettiği tehdidi karantinaya alıp bilgisayardan kaldıramıyorum. tehdidi gösterdiği konum amd klasörü.

Screenshot_4.png

Alihanyilmaz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
196
İsim
Alihan YILMAZ
Eylemler seç, izin ver, onayla.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri